2024-07-28, 14:01 Autor: Jakub Biel

Dwie bramki jubilata i wygrana 4:1. Odra Opole pokonuje Pogoń Siedlce

Odra Opole [fot. fb OKS Odra Opole S.A.]
Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
Odra Opole pewnie pokonała Pogoń Siedlce 4:1 (2:0) w meczu 2. kolejki Betclic 1. Ligi. Dwie bramki dla "Niebiesko-czerwonych" zdobył Dawid Wolny, a po jednym trafieniu dołożyli Adrian Łyszczarz i Adrian Purzycki. Dla gości z rzutu karnego trafił Cezary Demianiuk w doliczonym czasie gry.
Lepszego "wejścia" w to spotkanie piłkarze Odry Opole nie mogli sobie wymarzyć. Już w 2. minucie zamieszanie w polu karnym Pogoni Siedlce wykorzystał obchodzący 30. urodziny Dawid Wolny, który w sytuacji podbramkowej zachował najwięcej zimnej krwi i wyprowadził Odrę na prowadzenie 1:0.

Odra dominowała, czego efektem była druga bramka dla "Niebiesko-czerwonych". W 20. minucie spotkania, piłka trafiła pod nogi Adriana Łyszczarza, a ten płaskim strzałem w prawy dolny róg bramkarza podwyższył prowadzenie Odry.

W 39. minucie meczu mogło być 3:0, po dobrej akcji Odry lewą stroną boiska i centrze Maksymiliana Banaszewskiego piłka trafiła pod nogi Dawida Wolnego. Ten kopnął piłkę na bramkę Pogoni, a futbolówka uderzyła w poprzeczkę.

Tuż po przerwie opolanie doczekali się trzeciej bramki, a w głównej roli ponownie wystąpił Dawid Wolny, który wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował piłkę do bramki Pogoni Siedlce.

W 54. minucie mogło być 4:0, ale ponownie gościom pomogła poprzeczka. Bliskim zdobycia bramki był Szymon Mida.

W 75. minucie bramkę "stadiony świata" zdobył Adrian Purzycki, który z lewego narożnika pola karnego posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Pogoni, czym zasłużył sobie na owacje na stojąco od opolskiej publiczności.

Odra kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i spokojnie dowiozła zwycięstwo do końca spotkania, choć goście zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego już w doliczonym czasie gry. Trafił Cezary Demianiuk.
starsze   nowsze

Sport i turystyka

2024-07-28, godz. 09:03 "Mamy nadzieję wykorzystać atut własnego boiska". Odra Opole podejmuje Pogoń Siedlce Po raz drugi w tym sezonie piłkarze Odry Opole zagrają o ligowe punkty przed własną publicznością. Po przegranej ze spadkowiczem z ekstraklasy Ruchem Chorzów… » więcej 2024-07-26, godz. 16:30 W Łubnianach zagrają w piłkę plażową o puchar wójta. Przygotowano atrakcje dla dzieci 9 drużyn weźmie udział jutro (27.07) w II turnieju piłki plażowej o puchar wójta gminy Łubniany. To druga edycja imprezy organizowanej w ramach inicjatywy… » więcej 2024-07-25, godz. 15:35 Będzie remont boiska przy podstawówce w Antoniowie. Jest dotacja z PROW Niemal pół miliona złotych dofinansowania ma gmina Ozimek na kompletną przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Antoniowie. Pieniądze pochodzą z Programu… » więcej 2024-07-24, godz. 17:08 Młodzież rywalizuje w Letniej Akademii Szachowej w Brzegu Rozpoczęła się 16. Letnia Akademia Szachowa w Brzegu. Na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich rozegrano dzisiaj (24.07) pierwszy z ośmiu turniejów dla dzieci… » więcej 2024-07-23, godz. 16:09 Natalia Bajor już w Paryżu. Brzeżanka wystąpi w turnieju tenisa stołowego Rozpoczęcie XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w najbliższy piątek. Na miejscu jest już coraz więcej polskich sportowców, a wśród nich brzeżanka… » więcej 2024-07-20, godz. 18:07 Sparing opolskich III-ligowców na korzyść MKS Kluczbork Stal Brzeg przegrała przedsezonowy sparing z MKS-em Kluczbork 1:2. » więcej 2024-07-19, godz. 22:24 Kiepska inauguracja nowego sezonu przy Oleskiej. Odra Opole przegrywa z Ruchem Chorzów Odra Opole bez punktów na inaugurację rozgrywek w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Niebiesko-czerwoni przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem… » więcej 2024-07-19, godz. 10:14 Odra Opole podejmuje Ruch Chorzów. Ruszają rozgrywki w piłkarskiej Betclic 1. Lidze Odra Opole pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego, z wieloma nowymi zawodnikami w składzie rozpoczyna sezon 2024/25 w piłkarskiej Betclic 1. Lidze… » więcej 2024-07-17, godz. 20:34 Odra Opole gotowa na nowy sezon w piłkarskiej I lidze. Za nami oficjalna prezentacja drużyny [ZDJĘCIA] Odra Opole przedstawiła drużynę i sztab szkoleniowy, który będzie walczył o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Oficjalna… » więcej