Radio Opole » Sport i turystyka
2024-05-16, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Mural i wydarzenia sportowe. Odra Opole będzie świętować 79. urodziny

Konferencja dotycząca "Weekendu z Odrą Opole" [fot. Witold Wośtak]
Konferencja dotycząca "Weekendu z Odrą Opole" [fot. Witold Wośtak]
Kilka sportowych inicjatyw zaplanowano na połowę czerwca (15-16.06) w związku z 79. rocznicą powstania OKS Odra Opole.
15 czerwca rozegrana zostanie trzecia edycja Odra Business Cup (wspólna inicjatywa z Opolską Izbą Gospodarcza), gdzie wystąpią 24 reprezentacje opolskich firm. W niedzielę o 11:00 rozpocznie się III Rocznicowy Bieg Odry Opole na osiedlu Armii Krajowej. - Na razie mamy 300 miejsc, ale ewentualnie zwiększymy limit - mówi Albert Ogiolda, prezes Stowarzyszenia "Jedna Odra".

- Bieg będzie mieć charakter na sto procent towarzyski, bardziej jako festyn i wspólna zabawa niż wielkie, sportowe ściganie. Co jednak najważniejsze, nie prowadzimy pomiaru czasu i nie będzie kwalifikacji. Uważamy, że nie ma sensu porównywać najmłodszych dzieci chcących biegać w kwalifikacji z doświadczonymi biegaczami.

Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji w opolskim ratuszu, mówi o pierwszym w mieście muralu poświęconym Odrze Opole.

- Mural będzie przedstawiać między innymi legendy Odry, piłkarzy, kibiców i oczywiście stadion przy ulicy Oleskiej 51. Autorem projektu muralu jest pan Maciej Święty, artysta i grafik współpracujący w przeszłości z Odrą Opole. Mural będzie realizowany wkrótce na jednej z kamienic położonej blisko stadionu.

Mural zostanie odsłonięty 16 czerwca o 14:00 przy ulicy Oleskiej 86.

Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole, spodziewa się fantastycznego weekendu dla Odry Opole, jednak zwraca uwagę na piłkarską końcówkę sezonu.

- Dla nas najważniejszym zadaniem jest już najbliższy weekend, bo jedziemy do stolicy na mecz z Polonią Warszawa, a później gramy ze Zniczem Pruszków. Dla nas końcówka sezonu jest więc bardzo intensywna i liczymy, że być może uda nam się zrobić prezent dla sympatyków Odry Opole w postaci awansu. Życzyłbym sobie tego jako wieloletni kibic Odry Opole i życzę tego wszystkim kibicom.

Na dwie kolejki przed końcem Fortuna 1 Ligi Odra zajmuje 9. miejsce w tabeli, tracąc do miejsca barażowego dwa punkty.
Albert Ogiolda
Łukasz Śmierciak
Tomasz Lisiński

Sport i turystyka

2024-06-15, godz. 12:30 Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego odwiedził Opole Do olimpiady w Paryżu pozostał niewiele ponad miesiąc. Jak przekonuje prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Pasiewicz, przygotowania do tego wydarzenia… » więcej 2024-06-15, godz. 09:50 Letni basen w Lipnie koło Niemodlina już otwarty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie przyspieszył uruchomienie letniego basenu przy ul. Daszyńskiego w Lipnie. » więcej 2024-06-14, godz. 19:00 W Głubczycach ruszają mistrzostwa Polski w para-karate Głubczyce będą w ten weekend (15.06) stolicą polskiego para-karate. Miasto na południu naszego regionu będzie gospodarzem mistrzostw Polski w tej dyscyplinie… » więcej 2024-06-14, godz. 16:06 Policjanci i uczniowie. Piłkarski turniej o puchar komendanta Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu wygrała piłkarski Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji. » więcej 2024-06-14, godz. 11:00 Biało-czerwoni po raz piąty zagrają na piłkarskich mistrzostwach Europy. Ćwierćfinał - to najlepszych wynik w h… Czas na piłkarskie mistrzostwa Europy. Polska reprezentacja zagra na Euro po raz piąty w historii. Biało-czerwoni debiutowali w turnieju w 2008 roku. Największy… » więcej 2024-06-13, godz. 20:00 Na co stać reprezentację Polski na EURO? Prognozują osoby związane z opolską piłką Na początek Polska-Holandia, następnie mecz z Austrią, na koniec fazy grupowej wicemistrzowie świata Francuzi - tak będą wyglądały pojedynki 'biało-czerwonych'… » więcej 2024-06-13, godz. 18:00 Nietypowe konkurencje, ale ceremoniał olimpijski. 30. olimpiada dla dzieci w gminie Lubsza [ZDJĘCIA] Ringo, trzyosobowa koszykówka, mecz lekkoatletyczny, tenis stołowy, warcaby, szachy - w takich konkurencjach rywalizuje 300 uczniów z ośmiu szkół na 30… » więcej 2024-06-13, godz. 15:00 W Nysie również będą kibicować "biało-czerwonym". Mecze EURO 2024 nad Jeziorem Nyskim Zbliżające się EURO 2024 będzie okazją do kibicowania reprezentacji Polski. W stolicy regionu będzie to można zrobić m.in. w Stegu Arenie, ale inne miasta… » więcej 2024-06-13, godz. 11:45 Znakomite występy opolskich zawodników na mistrzostwach Polski w kajakarstwie Bardzo dobry start zanotowali zawodnicy AZS Politechniki Opolskiej na mistrzostwach Polski kajakarzy. Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski wywalczyli złoty… » więcej 2024-06-12, godz. 17:00 "Jesteśmy gotowi". Jacht ''Opole'' wyrusza na wyprawę do Islandii Kapitan Andrzej Kopytko rozpoczyna rejs dookoła Islandii. Dowodzony przez niego jacht 'Opole' wyruszy w czwartek (13.06) w morze z portu w Świnoujściu. Przez… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »