Radio Opole » Sport i turystyka
2022-05-26, 20:13 Autor: Mariusz Chałupnik

Odra pokonana w Kielcach. Koniec marzeń o ekstraklasie

Korona Kielce - Odra Opole 3:0 [fot. Mariusz Chałupnik]
W półfinale barażu Fortuna 1. ligi piłkarze Odry Opole przegrali w Kielcach z Koroną 0:3. Tym samym opolanie odpadli z walki o ekstraklasę i sezon zakończyli na piątej pozycji.
Odra powinna objąć prowadzenie już w 4. minucie. Świetnie w pole karne płaską piłkę dograł Antoni Klimek. Niestety zamykający akcję wślizgiem Tomas Mikinić nie trafił do pustej bramki. To szybko się zemściło. 60 sekund później piłkę przeciwnikom podarował kapitan Odry Rafał Niziołek. Ci z prezentu skorzystali. Jedno podanie wystarczyło. Piłkę przed polem karnym otrzymał Jacek Podgórski. Silny strzał, rykoszet i Błażej Sapielak był bez szans.

Opolanie kolejną dobrą okazję stworzyli sobie po kwadransie gry, ale tym razem skupienia i skuteczności zabrakło Dawidowi Czaplińskiemu.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 27. minuta. Duże zamieszanie w polu karnym Odry i duże niezdecydowanie obrońców opolskich. W efekcie zamieszania któryś z naszych zawodników dotknął piłkę ręką, co potwierdziła analiza VAR. Efektem był rzut karny, który na bramkę zamienił w 31. minucie Adam Frączczak.

Osiem minut później było po meczu. Znów złe zachowanie opolskiej defensywy. Pośliznął się Konrad Kostrzycki, piłkę przejął Podgórki, który ponownie popisał się potężnym uderzeniem. Piłka odbiła się jeszcze od nóg Piotra Żemło i było 3:0 dla Korony. Takim rezultatem zakończyła się też pierwsza połowa.

Druga część nie przyniosła większych emocji. Odra próbowała jeszcze nawiązać kontakt tuż po zmianie stron. Jednak gospodarze byli dobrze ustawieni i nie pozwalali opolanom na wiele. Na wyróżnienie po stronie Odry zasługują dwie sytuacje. W 58. minucie bliski powodzenia był Antoni Klimek, ale piłka po jego uderzeniu nieznacznie minęła słupek bramki Korony. Podobnie było po główce Konrada Kostrzyckiego w 77. minucie.

- 0:3 to zawsze jest trudne – podsumowuje Łukasz Kędziora, obrońca Odry. – Jest to bardzo bolesne, ale z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na taki wynik. Bardzo dzisiaj nam się to niefortunnie ułożyło. Trzy sytuacje, których w bardzo łatwo można było uniknąć. Gdyby była tylko jedna taka sytuacja, to też byłoby inaczej. Przy stracie jednej bramki gra się zupełnie inaczej. Tu były trzy szybkie ciosy i nie podnieśliśmy się. Myślę jednak, że pokazaliśmy charakter i walkę.

- To dla nas słodko-gorzki wieczór – zaznacza pomocnik Odry Miłosz Trojak. – Cieszy cały sezon, że zajęliśmy piąte miejsce. Jest to historyczny wynik dla klubu. Na pewno bardzo boli pierwsza połowa tego meczu w Kielcach. Przespaliśmy jej drugą część. Dobrze weszliśmy w mecz, ale trzy bramki ustawiły to spotkanie. W drugiej połowie próbowaliśmy, ale nic nie kończyło się w siatce.

Korona pokonała Odrę 3:0 i zagra w niedzielnym (29.05) finale baraży o ekstraklasę. Opolanie kończą natomiast sezon na miejscu piątym.
Łukasz Kędziora
Miłosz Trojak

Sport i turystyka

2024-03-28, godz. 17:29 Futsal na falach eteru. Radio Opole i Dreman grają do jednej bramki Najlepszy klub futsalowy z Opolszczyzny Dreman Opole Komprachcice i Radio Opole grają do jednej bramki. » więcej 2024-03-28, godz. 14:00 "Mamy się czym pochwalić". Zastrzyk gotówki dla klubów sportów motorowych Pół miliona do podziału między opolskie kluby związane ze sportami motorowymi. » więcej 2024-03-27, godz. 13:30 Młody tenisista z Opola Jan Chłodnicki nie przestaje zadziwiać Trwa świetna passa Jana Chłodnickiego. Tym razem młody tenisista z Opola wygrał turniej singlowy do lat 18 International Tennis Federation - World Tennis Tour… » więcej 2024-03-27, godz. 11:45 Gracjan Matyjasek z Orła Namysłów najlepszy w Tallinie Gracjan Matyjasek, zawodnik Orła Namysłów został zwycięzcą prestiżowego turnieju zapaśniczego 'Tallin Open 2024'. Zawody w stolicy Estonii to największy… » więcej 2024-03-26, godz. 22:26 Walczyły, ale to BKS jest w półfinale. UNI Opole zagra o 7 miejsce Siatkarki UNI Opole przegrały z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 21:25) w drugim meczu ćwierćfinału Polskiej Ligi Siatkówki. Tym samym awans… » więcej 2024-03-26, godz. 12:00 UNI Opole walczy o pozostanie w play-offach. Dziś mecz z BKS-em Bielsko-Biała Siatkarki UNI Opole po przegraniu pierwszego spotkania ćwierćfinału mistrzostw Polski z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała mają szanse do szybkiego rewanżu i przedłużenia… » więcej 2024-03-25, godz. 23:29 Było blisko. ZAKSA po pięciosetowym boju przegrywa w Warszawie Mimo bardzo dobrej gry kędzierzyńska ZAKSA przegrywa w stolicy. W ostatnim meczu 27 kolejki Polskiej Ligi Siatkówki trójkolorowi ulegli Projektowi Warszawa… » więcej 2024-03-25, godz. 20:30 Stypendia i powołania do reprezentacji województwa. Uroczysta gala sportowa w opolskim teatrze 147 sportowców z całego regionu odebrało dziś (25.03) dokumenty potwierdzające dołączenie do grona stypendystów marszałkowskich. » więcej 2024-03-25, godz. 09:57 Czas robót wykończeniowych i siania trawy. Raport z budowy Stadionu Opolskiego 'Pozostała tak zwana wykończeniówka'. Tak o zaawansowaniu prac przy budowie Stadionu Opolskiego mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej 2024-03-25, godz. 09:48 ''Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcia''. Kędzierzyńska ZAKSA zagra z Projektem Warszawa Na zakończenie 27. kolejki PlusLigi siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra dziś (25.03) wieczorem na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce w… » więcej