Radio Opole » Sport i turystyka
2022-05-18, 21:50 Autor: Jakub Biel

Start Jełowa zdobywa wojewódzki puchar Polski

Wojewódzki Puchar Polski [fot. pilkaopolska.pl]
Piłkarze Startu Jełowa zwyciężyli w rozgrywkach wojewódzkiego pucharu Polski. Po 90 minutach spotkania był bezbramkowy remis i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka i rzuty karne. W nich lepsi okazali się zawodnicy Startu, którzy wygrali 4:1.
Już na początku spotkania, w 9. minucie bliski szczęścia był Dominik Sikora z Polonii Nysa, który przelobował bramkarza Startu Jełowa, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Stroną dominującą na początku spotkania byli grający klasę rozgrywkową wyżej od Startu Jełowa piłkarze Polonii Nysa. Ci jednak nie mogli udokumentować optycznej przewagi.

Pierwszą groźną akcję piłkarze Startu przeprowadzili w 27. minucie spotkania, jednak strzał Patryka Bandury został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

W 41. minucie meczu bardzo groźny strzał oddał Maciej Rakoczy z Polonii Nysa. Piłkę po jego strzale z 30 metrów z trudem obronił bramkarz Startu Marcin Kaczmarczyk.

Początek drugiej połowy to stała przewaga Polonii Nysa, która prezentowała większą kulturę gry. W 65. minucie z dystansu ponownie próbował Maciej Rakoczy, jednak piłka po jego strzale przeszła obok słupka Startu Jełowa.

W 69. minucie mieliśmy największą kontrowersje finału. Wyprowadzający kontrę zawodnik Startu Jełowa w opinii trybun był faulowany w polu karnym Polonii Nysa, jednak gwizdek sędziego milczał.

W 81. minucie groźny strzał oddał Miłosz Taranek z Polonii Nysa, jednak bramkarz Startu nie dał się zaskoczyć.

Wynik spotkania mógł rozstrzygnąć w 87. minucie Kacper Duda z Polonii Nysa, ale jego mocny strzał przeleciał tuż obok bramki. Po 90. minutach bez bramek i do rozstrzygnięcia finału potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie także nie padły bramki o wygranej w rozgrywkach musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Startu i mogli się cieszyć z wywalczenia pucharu.

W sukces drużyny nie mógł uwierzyć trener Startu Jełowa Tomasz Ciastko:

- To chyba trzeba przetrawić jeszcze, bo to jeszcze do mnie nie dociera. Przyjechaliśmy w roli kopciuszka, a wyjeżdżamy będąc Goliatem. To jest wspaniała chwila. Ci kibice, którzy z nami przyjechali. To jest nie do opisania. Także na pewno super radość.
Tomasz Ciastko

Sport i turystyka

2024-07-20, godz. 18:07 Sparing opolskich III-ligowców na korzyść MKS Kluczbork Stal Brzeg przegrała przedsezonowy sparing z MKS-em Kluczbork 1:2. » więcej 2024-07-19, godz. 22:24 Kiepska inauguracja nowego sezonu przy Oleskiej. Odra Opole przegrywa z Ruchem Chorzów Odra Opole bez punktów na inaugurację rozgrywek w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Niebiesko-czerwoni przegrali przed własną publicznością ze spadkowiczem… » więcej 2024-07-19, godz. 10:14 Odra Opole podejmuje Ruch Chorzów. Ruszają rozgrywki w piłkarskiej Betclic 1. Lidze Odra Opole pod wodzą nowego trenera Radosława Sobolewskiego, z wieloma nowymi zawodnikami w składzie rozpoczyna sezon 2024/25 w piłkarskiej Betclic 1. Lidze… » więcej 2024-07-17, godz. 20:34 Odra Opole gotowa na nowy sezon w piłkarskiej I lidze. Za nami oficjalna prezentacja drużyny [ZDJĘCIA] Odra Opole przedstawiła drużynę i sztab szkoleniowy, który będzie walczył o ligowe punkty w nadchodzącym sezonie w piłkarskiej Betclic 1. Lidze. Oficjalna… » więcej 2024-07-12, godz. 18:56 Remis Odry Opole w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek Fortuna 1. Ligi Odra Opole zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1, siódmą drużyną minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy, w ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem… » więcej 2024-07-12, godz. 13:00 Kędzierzyńska ZAKSA i Stal Nysa skompletowały składy na nowy sezon w PlusLidze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skompletowała skład na nowy sezon w Polskiej Lidze Siatkówki. W przerwie między rozgrywkami w zespole trójkolorowych doszło do prawdziwej… » więcej 2024-07-08, godz. 19:17 Karol Urbanowicz podpisał kontrakt z kędzierzyńską ZAKSĄ 23-letni środkowy Karol Urbanowicz został nowym zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub trzykrotnych triumfatorów w Lidze Mistrzów poinformował, że to… » więcej 2024-07-08, godz. 14:42 Opolski tenisista Jan Chłodnicki trzecim zawodnikiem w Polsce Jan Chłodnicki, utalentowany tenisista z Opola z kolejnym sukcesem na koncie. » więcej 2024-07-08, godz. 07:41 Żużel: Kolejarz Opole bez punktów i bonusa Kolejarz Opole bez punktów w 8. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Opolanie przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 36:54. Rywale zdobyli także punkt bonu… » więcej 2024-07-06, godz. 16:00 Miłośnicy aikido szkolą się w Opolu. Seminarium z japońskimi mistrzami potrwa do niedzieli W Opolu odbywa się zjazd miłośników aikido - japońskiej sztuki walki, który organizowany jest przez organizację Buikukai Polska. Na seminaria i szkolenia… » więcej