Radio Opole » Sport i turystyka
2021-03-18, 16:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Rowerem z Popielowa do Lewina Brzeskiego. Gminy rozpoczynają wspólny projekt rozbudowy sieci ścieżek

Popielów i Lewin Brzeski wybudują 20 kilometrów tras rowerowych, które połączą obie gminy [fot. Mariusz Chałupnik]
Popielów i Lewin Brzeski wybudują 20 kilometrów tras rowerowych, które połączą obie gminy [fot. Mariusz Chałupnik]
Docelowo powstanie 20 kilometrów tras, które połączą gminy Popielów i Lewin Brzeski, a każdy z samorządów wybuduje równo po 10 kilometrów. Chodzi o rozbudowę sieci ścieżek rowerowych.
- Naszym celem jest dobra, bezpieczna, ale i czysta komunikacja - mówi Sybilla Stelmach, wójt Popielowa. - Celem głównym inwestycji jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez ograniczenie zanieczyszczeń powietrza. Oczywiście dzięki temu jeszcze bardziej rozbudujemy infrastrukturę rowerową. Dzięki temu mamy nadzieję na rozwój turystyki i promocję aktywnego trybu życia.

Popielów rozpocznie niebawem budowę pierwszego z trzech odcinków, który ma po swojej stronie. Chodzi o połączenie miejscowości Stare Konie ze Stobrawą.

- Wartość tej inwestycji to 2,5 miliona złotych - informuje Sybilla Stelmach. - Zainteresowanie firm było ogromne. Do przetargu zgłosiło się ich 16. Mam nadzieję, że w kolejnych przetargach będzie podobnie. Co do kolejnych odcinków, to czekamy jeszcze na ostateczne pozwolenia. Jak będziemy je mieli to ogłosimy przetargi i ruszymy z pracami, żeby ta inwestycja w całości była zrealizowana do końca przyszłego roku.

Wykonanie całego projektu, czyli 20 kilometrów tras będzie kosztowało ponad 12,5 miliona złotych. Popielów i Lewin Brzeski uzyskały na to zadanie dofinansowanie w wysokości blisko 11 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Sybilla Stelmach
Sybilla Stelmach

Sport i turystyka

2021-12-01, godz. 18:00 Dziergowice: wyburzą starą salę sportową, żeby w jej miejsce wybudować nową Prawie 5 milionów złotych ma kosztować budowa nowej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Dziergowicach, w gminie Bierawa. Miejscowa podstawówka co… » więcej 2021-12-01, godz. 15:30 Worek medali przywieźli do domu Karolina i Bartosz Słodkowscy z mistrzostw Europy w Taekwondo Rewelacyjny występ mają za sobą Kamila i Bartosz Słodkowscy na mistrzostwach Europy w Taekwondo. Sportowe małżeństwo z Głubczyc na czempionacie w Hiszpanii… » więcej 2021-12-01, godz. 12:00 Po raz pierwszy polski zespół broni tytułu. ZAKSA rozpoczyna sezon Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna walkę o obronę mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów podejmie słoweński… » więcej 2021-12-01, godz. 10:53 Siatkarska Liga Mistrzów na żywo w RO 3 SPORT! Dzisiaj (1.12) w playerze RO 3 SPORT będziemy prowadzić transmisje meczu: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs. OK Maribor w siatkarskiej Lidze Mistrzów. » więcej 2021-11-30, godz. 14:30 Piłka ręczna: Maciej Zarzycki w kadrze narodowej Rozgrywający opolskiej Gwardii Maciej Zarzycki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Zaproszenie dotyczy grudniowego zgrupowania w Cetniewie. » więcej 2021-11-30, godz. 13:06 "Powinniśmy być mocniejsi". Podsumowanie transferów Kolejarza Opole na sezon 2022 Działacze Kolejarza Opole podsumowują okienko transferowe. W naszym klubie na pozycjach seniorów doszło do dwóch zmian względem sezonu 2021. » więcej 2021-11-30, godz. 07:50 Morsowanie po opolsku! Rozmowa z Dariuszem Chwistem w RO 3 SPORT Morsowanie to forma rekreacji, polegająca na krótkotrwałym zanurzaniu się w wodzie w niskich temperaturach. Z roku na rok zyskuje coraz większą popularn… » więcej 2021-11-29, godz. 15:35 Zapasy: młodziczki Orła Namysłów na medal Reprezentantki Orła Namysłów Kinga Wojnarska i Karina Loianich z medalami mistrzostw Polski do lat 14. Impreza odbyła się w Kielcach. » więcej 2021-11-29, godz. 08:21 Mistrzostwa Polski w "przełajach" z opolskimi akcentami. Filip Rak ze złotym medalem i nominacją na udział w mistrzostwach… Z jednym medalem z mistrzostw Polski w biegach przełajowych wrócili reprezentanci AZS-u Politechniki Opolskiej. Dał on przepustkę na europejski czempionat. » więcej 2021-11-29, godz. 08:19 Futsal: porażka, która może dużo kosztować. Dreman bez punktów w Toruniu Na zakończenie 13. kolejki ekstraklasy futsalu Dreman Opole Komprachcice przegrał na wyjeździe z FC Toruń. Gospodarze okazali się lepsi o jedno trafienie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »