Radio Opole » Sport i turystyka
2021-02-16, 11:51 Autor: Witold Wośtak

Jakim zainteresowaniem cieszą się kryte pływalnie w Kluczborku i Oleśnie po wznowieniu działalności?

Oleska Laguna [fot. Witold Wośtak]
Oleska Laguna [fot. Witold Wośtak]
Kryta Pływalnia w Kluczborku [fot. www.facebook.com/OSiR Kluczbork - Kryta Pływalnia]
Kryta Pływalnia w Kluczborku [fot. www.facebook.com/OSiR Kluczbork - Kryta Pływalnia]
Wobec zniesienia części obostrzeń epidemiologicznych baseny mogą przyjmować klientów od piątku (12.02).
Dla Krytej Pływalni w Kluczborku to były spokojne dni. Odnotowano dość dużą aktywność grup zorganizowanych, ale niewielu pojawiło się klientów indywidualnych, sauna również nie cieszyła się większym zainteresowaniem. - Liczymy, że z każdym dniem będzie lepiej - mówi Andrzej Olech, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku.

- Ludzie zostali bardzo mocno wygaszeni, mnie tak wydaje się. Wiele osób rozpoczęło morsowanie, a to temat weekendu. Otwarte były stoki oraz hotele, także część ludzi pojechała na narty i zwyczajnie w góry. Nie da się ukryć, że to miało wpływ na frekwencję u nas. Ogólnie można powiedzieć, że w czasie pandemii, przy zachowaniu rygoru sanitarnego, basen radził sobie bardzo dobrze.

Znacznie lepiej było na Oleskiej Lagunie w Oleśnie.

- Widzieliśmy naprawdę wysoką frekwencję podczas weekendu - mówi Jerzy Minkiewicz, prezes Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie.

- Widać było tak zwany głód ludzi do korzystania z atrakcji wodnych. Mieliśmy naprawdę wielu klientów - jak w dobrym okresie przed pandemią. Odnotowaliśmy bardzo dobre przychody w weekend i tak samo było w poniedziałek. Dzisiaj jest może nieco inaczej, ale muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się takiej reakcji naszych klientów. Wczoraj mieliśmy nawet kontrolę z sanepidu i nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości.

Z pływalni może korzystać jednocześnie połowa maksymalnej liczby klientów, obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni, pomiar temperatury i używanie maseczki przy wejściu oraz wyjściu.
Andrzej Olech
Jerzy Minkiewicz

Sport i turystyka

2021-05-11, godz. 18:00 Trofeum dostępne dla mieszkańców. Kędzierzynianie mogli zapoznać się z pucharem Ligi Mistrzów Przez chwilę mogli poczuć się po mistrzowsku - mowa o uczestnikach dzisiejszego (11.05) happeningu na kozielskim rynku. W specjalnym namiocie wystawiono trofeum… » więcej 2021-05-11, godz. 08:24 Polska wygrywa ze Słowenią w eliminacjach ME piłkarzy ręcznych! Retransmisja meczu: Polska - Słowenia w playerze Radio… Reprezentacja Polski w piłce ręcznej po pełnym dramaturgii meczu wygrała ze Słowenią 27:26 w eliminacjach do mistrzostw Europy 2022. Bohaterem meczu był… » więcej 2021-05-10, godz. 15:15 Weź w ręce puchar i poczuj się jak zwycięzca Ligii Mistrzów Każdy kibic ZAKSY będzie mógł poczuć się jak członek zespołu i mistrz siatkarskiej Ligi Mistrzów. Już jutro (11.05) na kozielskim rynku będzie można… » więcej 2021-05-10, godz. 08:20 Filozofia życia w równowadze. O medycynie chińskiej opowiada Ina Kubas w playerze Radio Opole 3 SPORT W medycynie chińskiej organizm jest postrzegany jako mikrokosmos wypełniony energią życiową. Medycyna Chińska liczy sobie około 3 tysięcy lat. Jest nauką… » więcej 2021-05-09, godz. 20:27 Historyczny sukces siatkarek Uni Opole. Wilczyce awansowały do TAURON Ligi! Siatkarki Uni Opole pokonały na wyjeździe Stal Mielec 3:1 w czwartym meczu finałowym rozgrywek I ligi i awansowały do TAURON Ligi! » więcej 2021-05-09, godz. 16:02 Dla zdrowia, dla formy i dla "tych, którzy nie mogą biegać". Za nami kolejna edycja Wings for Life w Opolu Dużym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja biegu Wings for Life World Run na wyspie Bolko w Opolu. Dokładnie o 13:00 wszyscy wystartowali w dowolnym… » więcej 2021-05-09, godz. 13:45 Zapisz się na bieg, który rozpocznie się od strzału z czołgu! Ponoć do trzech razy sztuka, więc członkowie Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice mają nadzieję, że trzeci termin Charytatywnego Biegu Śladami… » więcej 2021-05-09, godz. 13:30 Damskie spotkania na plaży kąpieliska Bolko. "Ćwiczenia są potrzebne dla dobrego samopoczucia" Kilkanaście pań wzięło udział w cotygodniowym treningu interwałowym na plaży kąpieliska Bolko w Opolu. Zajęcia trwają 60 minut i w tym czasie uczestniczki… » więcej 2021-05-09, godz. 12:45 "Bardzo dobre warunki dla turystyki rowerowej w regionie stwarzają rzeki". Opolskie przygotowuje plan zintegrowanych … W porannej rozmowie 'W cztery oczy' o realizacji projektu 'Opolskie na rowery' mówił Tobiasz Nykamowicz, inżynier ruchu, współpracujący z UMWO przy tym … » więcej 2021-05-09, godz. 08:15 Tym razem triumfuje Mielec. Ze świętowaniem Uni jeszcze poczeka Uni Opole uległo na wyjeździe Stali Mielec 2:3 w trzecim meczu finałowym siatkarskiej pierwszej ligi. To oznacza, że rywalizacja o tytuł się przedłuża… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »