Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-21, 19:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Głuchołazy: wakacyjne zwiedzanie z przewodnikiem oraz koncerty plenerowe

Spacery z przewodnikiem po Głuchołazach [fot. APKeventphotography]
Spacery z przewodnikiem po Głuchołazach [fot. APKeventphotography]
Startują turystyczne i muzyczne atrakcje sezonu urlopowego w Głuchołazach. W sobotę (22.06) ruszają „Wakacyjne spacery z przewodnikiem po Głuchołazach”. Natomiast w niedzielę zainaugurowane zostaną w Parku Zdrojowym „Letnie niedzielne koncerty w Muszli Leśnej”.
- W poprzednich latach zorganizowane zwiedzanie miasta cieszyło się dużym zainteresowaniem turystów - mówi Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. – Dodatkowo, w ramach cyklu zwiedzania z przewodnikiem Głuchołaz, zaplanowaliśmy dwa spacery z Jarnołtówka do Pokrzywnej i z powrotem. Ta również licencjonowani przewodnicy będą oprowadzać mieszkańców i turystów po najciekawszych trasach widokowych.

Spacery z przewodnikiem po Głuchołazach organizowane będą w każdą sobotę do 31 sierpnia. Zbiórka uczestników na rynku o godzinie 10:00. Natomiast wszystkie niedzielne koncerty w Muszli Leśnej rozpoczynać się będą o godzinie 17:00.

Imprezy z tego cyklu zainauguruje występ uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach oraz Chóru Gymnasium Nieder-Olm, który przyjedzie z niemieckiego miasta partnerskiego stolicy Gór Opawskich. Udział w tych imprezach jest bezpłatny.
Bartosz Bukała

Kultura i rozrywka

2024-07-21, godz. 11:26 Zakończył się 21. Colours of Ostrava. Znamy datę przyszłorocznej imprezy Kolejny festiwal Colours of Ostrava przeszedł do historii. Organizatorzy podsumowując imprezę podkreślali, że był to festiwal bezpieczny i dostępny dla… » więcej 2024-07-21, godz. 09:30 Czeska piosenka turystyczna zagości dziś na głuchołaskiej Kropce Dziś (21.07) w Muszli Leśnej w Parku Zdrojowym w Głuchołazach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka wydarzenie zatytułowane Trampska… » więcej 2024-07-20, godz. 12:29 Dziś ostatni dzień festiwalu Colours of Ostrava [ZDJĘCIA] Plejada gwiazd wystąpiła podczas trzech dni festiwalu Colours of Ostrava. Zagrali i zaśpiewali między innymi: Lenny Kravitz, Sam Smith, Tangerine Dream i Tom… » więcej 2024-07-19, godz. 10:30 Rodzinne oprowadzanie po kamienicy czynszowej w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do zwiedzenia kamienicy czynszowej przy ulicy Wojciecha w Opolu. Okazją, by poznać wnętrza i przedmioty tam zgromadzone… » więcej 2024-07-18, godz. 11:58 Colours of Ostrava: dopisała pogoda i uczestnicy festiwalu Od wczoraj (17.07) miłośnicy muzyki bawią się na festiwalu Colours of Ostrava. Organizatorzy nie podają jeszcze frekwencji, zrobią to tradycyjnie dopiero… » więcej 2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »