Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-20, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Noc Kupały w Głuchołazach. Czary, wianki i zielarskie mikstury w bibliotece

Noc Kupały w Głuchołazach [fot. archiwum organizatora]
Noc Kupały w Głuchołazach [fot. archiwum organizatora]
Wielu atrakcji będzie można doświadczyć w piątek (21.06) podczas Nocy Kupały w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Głuchołazach. W programie są między innymi warsztaty tworzenia motanek, czyli słowiańskich lalek życzeń. Będzie można także nauczyć się techniki wyplatania wianków czy stworzyć amulet ochronny. Zaplanowano także zajęcia z gimnastyki słowiańskiej.
- Zapraszamy też, aby odwiedzić nasz Kupiecki Jarmark - mówi Magdalena Beztroska z biblioteki w Głuchołazach. - Będzie można kupić mnóstwo ciekawego rękodzieła od naszych lokalnych twórców. Będzie gra terenowa dla mieszkańców miasta, będziemy poszukiwać kwiatu paproci, a na sam finał wydarzenia szykujemy koncert - dodaje.

- Nie zabraknie także kawiarenki pełnej ziołowych mikstur - dodaje Beztroska. - Jeśli ktoś bardzo chce się zakochać lub pragnie zdrowia albo pieniędzy, to myślę, że będzie mógł zajrzeć do kawiarenki i skomponować sobie własną mieszankę ziołową. Mamy nadzieję, że zadziała - dodaje.

Noc Kupały rozpocznie się w piątek (21.06) o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Na finał zaplanowano występ Pauliny Jani i zespołu Czerwony Stolik.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, warto zapisać się wcześniej.
Magdalena Beztorska 1
Magdalena Beztroska 2

Kultura i rozrywka

2024-07-21, godz. 11:26 Zakończył się 21. Colours of Ostrava. Znamy datę przyszłorocznej imprezy Kolejny festiwal Colours of Ostrava przeszedł do historii. Organizatorzy podsumowując imprezę podkreślali, że był to festiwal bezpieczny i dostępny dla… » więcej 2024-07-21, godz. 09:30 Czeska piosenka turystyczna zagości dziś na głuchołaskiej Kropce Dziś (21.07) w Muszli Leśnej w Parku Zdrojowym w Głuchołazach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej Kropka wydarzenie zatytułowane Trampska… » więcej 2024-07-20, godz. 12:29 Dziś ostatni dzień festiwalu Colours of Ostrava [ZDJĘCIA] Plejada gwiazd wystąpiła podczas trzech dni festiwalu Colours of Ostrava. Zagrali i zaśpiewali między innymi: Lenny Kravitz, Sam Smith, Tangerine Dream i Tom… » więcej 2024-07-19, godz. 10:30 Rodzinne oprowadzanie po kamienicy czynszowej w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do zwiedzenia kamienicy czynszowej przy ulicy Wojciecha w Opolu. Okazją, by poznać wnętrza i przedmioty tam zgromadzone… » więcej 2024-07-18, godz. 11:58 Colours of Ostrava: dopisała pogoda i uczestnicy festiwalu Od wczoraj (17.07) miłośnicy muzyki bawią się na festiwalu Colours of Ostrava. Organizatorzy nie podają jeszcze frekwencji, zrobią to tradycyjnie dopiero… » więcej 2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »