Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-15, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Tłumy dorosłych i dzieci odwiedziło dziś Opolskie Lalki [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Dzień otwarty w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora [fot. Adam Dubiński]
Opolski Teatr Lalki i Aktora odwiedzili dziś mali i duzi Opolanie, którzy chcieli poznać pracę opolskich aktorów, zobaczyć pracownie, studia nagrań oraz miejsca, które są na co dzień niedostępne dla widzów.
- Cieszymy się, że tyle osób nas odwiedziło - mówi aktor Krzysztof Jarota. - Dzień otwarty to trochę taka naciągana teza, bo te drzwi nigdy nie są zamknięte dla naszych widzów. Natomiast dzisiaj można zobaczyć coś, co jest zazwyczaj ukryte. A to jakieś stare dekoracje, lalki, kostiumy, które wiszą zazwyczaj w magazynach.

- To jest moja pasja, jest lepiej na scenie niż na widowni - dodaje młody widz.

- Z sentymentem patrzę na te lalki - mówi aktorka Mariola Ordak-Świątkiewicz. - Lalka ta jest sprzed 20 lat. A ta jest sprzed, nie wiem, jakieś 11 lat. Nie mamy tutaj świeżych lalek, bo świeżynki grają i jeszcze sobie leżą w magazynach. Widzowie będą się z nimi spotykać przy okazji spektakli.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu artystycznego możemy zobaczyć trzy przedstawienia. W poniedziałek i wtorek grana będzie: "Calineczka" i "Pingwiń". A w sobotę za tydzień "Szewczyk dratewka".
Krzysztof Jarota, młody widz, Mariola Ordak-Świątkiewicz

Kultura i rozrywka

2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej 2024-07-14, godz. 16:59 Opolska Sieć Mentorów rozpoczęła pierwsze warsztaty edukacyjno-kulturalne Opolscy liderzy wywodzący się z szeregu działań organizowanych w ramach opolskiego 'EDUKO' biorą udział w nowym projekcie kulturowym Opolska Sieć Mentorów… » więcej 2024-07-12, godz. 20:00 „Farska Stodoła” zaprasza w swoje progi. Wiejskie muzeum prezentuje śląskie dziedzictwo regionalne Bogate zbiory Izby Muzealnej „Farska Stodoła' w Biedrzychowicach będzie można zobaczyć w niedzielę (14.07). Ekspozycja prezentuje tradycyjne wyposażenie… » więcej 2024-07-12, godz. 19:30 Ilustragan 8 na przystankach komunikacji publicznej w Opolu Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz… » więcej 2024-07-11, godz. 21:32 Powódź z 1997 roku oczami archiwistów Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na nową wystawę, prezentującą ratowanie akt, które zostały zalane podczas 'powodzi tysiąclecia' w 1997 roku. » więcej 2024-07-11, godz. 16:26 Gmina Jemielnica z prestiżową nagrodą Gmina Jemielnica z Europejską Złotą Nagrodą Odnowy Wsi 2024 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »