Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-06-14, 16:50 Autor: Adam Wołek

"Opole moje miasto". Unikatowe plakaty opolskich artystów

Prezentacja serii plakatów przygotowanych na Dni Opola [fot. Jędrzej Łuczak]
Prezentacja serii plakatów przygotowanych na Dni Opola [fot. Jędrzej Łuczak]
Artystyczne plakaty z najbardziej charakterystycznymi elementami miejskiej infrastruktury będą dostępne podczas Dni Opola.
Prace powstały z okazji 15-lecia Stowarzyszenia OPAK, które ściśle z miastem współpracuje przy organizacji wydarzeń kulturalnych.

- To kolejny element popularyzacji miasta - mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opola. - Można sobie taki plakat oprawić w ramkę i powiesić np. w domu, bo wygląda efektownie. One będą kolportowane podczas miejskich imprez, także na targach turystycznych. Takie prace cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Zaprosiliśmy 5 artystów do współpracy i żaden nam nie odmówił - dodaje Aleksandra Markiw ze Stowarzyszenia OPAK. - Opole moje miasto, to tematyka plakatów. Artyści mieli za zadanie obserwację miasta, jego punktów charakterystycznych i przelania tego na plakat. Pojawi się mnóstwo niuansów.

- Jestem zadowolona z mojej pracy - powiedziała jedna z autorek plakatów Jowita Lis. - Skoncentrowałam się na przywitaniu turystów. Sama często zaczynam i kończę swoją podróż na naszym dworcu, stąd odniesienie do neonu "Witamy w Stolicy Polskiej Piosenki".

Liczba plakatów jest ograniczona, bo wydrukowano po 400 sztuk każdego z pięciu wzorów. Odebrać można je m.in. w Miejskiej Informacji Turystycznej w Rynku.
Łukasz Śmierciak
Aleksandra Markiw
Jowita Lis

Kultura i rozrywka

2024-07-19, godz. 10:30 Rodzinne oprowadzanie po kamienicy czynszowej w Opolu Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza do zwiedzenia kamienicy czynszowej przy ulicy Wojciecha w Opolu. Okazją, by poznać wnętrza i przedmioty tam zgromadzone… » więcej 2024-07-18, godz. 11:58 Colours of Ostrava: dopisała pogoda i uczestnicy festiwalu Od wczoraj (17.07) miłośnicy muzyki bawią się na festiwalu Colours of Ostrava. Organizatorzy nie podają jeszcze frekwencji, zrobią to tradycyjnie dopiero… » więcej 2024-07-17, godz. 20:00 Znamy uczestników Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji w Nysie Trwają przygotowania do trzydniowego święto poezji w Nysie. Będzie to Ogólnopolski Festiwal Poezji i III Nyska Noc Poetów. Posłuchamy wierszy znanych poetów… » więcej 2024-07-17, godz. 10:15 Radio Opole jedzie do Czech. Szykujemy specjalne relacje z festiwalu Colours of Ostrava W Ostrawie rozpoczyna się największy w Republice Czeskiej festiwal muzyczny Colours of Ostrava. Na miejscu będą dziennikarze Radia Opole i będą przybliżać… » więcej 2024-07-17, godz. 08:04 Wakacyjne warsztaty archeologiczne w muzeum w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje warsztaty archeologiczne dla dzieci, grup zorganizowanych i rodzin. Warsztaty miały swoją premierę podczas Nocy… » więcej 2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »