Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-05-14, 17:34 Autor: Witold Wośtak

Najmłodsi poznali historię niedźwiedzia Wojtka i namalowały swoje odczucia

[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
[fot. Denis Olejak]
Najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali swoje prace na wernisażu pt. "Historia Misia Wojtka" w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach.
Przypomnijmy, Wojtek przeszedł szlak bojowy z armią generała Andersa. W marcu opolski IPN zorganizował 30 spektakli o niedźwiedziu Wojtku dla uczniów opolskich szkół.

- Aby troszeczkę dłużej zatrzymać się przy samej historii najsłynniejszego niedźwiadka w dziejach armii polskiej, a także uczcić 80. rocznicę Bitwy o Monte Cassino, zorganizowaliśmy wspólnie z ośrodkiem kultury i gminą Komprachcice wernisaż prac poświęcony historii najsłynniejszego niedźwiedzia w dziejach Polski - mówi Angelika Tokarska z IPN Delegatury w Opolu.

Jak mówi Renata Gliniorz, dyrektor SOK-u w Komprachcicach, wystawa jest zainspirowana obejrzeniem przedstawienia i filmu.

- Spektakl obejrzany przez wielu uczniów i przedszkolaków pozwolił nam na pobudzenie dziecięcej wyobraźni. Najmłodsi przedstawili swoje odczucia w pracach plastycznych, które odniosły po obejrzeniu części sztuki.

Joanna Słodkowska-Mędrecka, zastępca wójta gminy Komprachcice, zaznacza, że gmina wspiera podobne inicjatywy.

- To wydarzenie upamiętniające historię niedźwiadka Wojtka jest najbardziej przekonujące dla naszych najmłodszych mieszkańców, ale również dla gości z zewnątrz, co bardzo cieszy. Mamy nadzieję, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz działalności naszego ośrodka.

Uczestnicy wernisażu otrzymali podziękowania, dyplomy i pakiety upominkowe od opolskiej delegatury IPN.
Angelika Tokarska
Renata Gliniorz
Joanna Słodkowska-Mędrecka

Kultura i rozrywka

2024-05-21, godz. 12:00 Ruszają 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne Przedstawieniem 'Wyzwolenie' Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty rozpoczynają się dziś (21.05) wieczorem 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne… » więcej 2024-05-20, godz. 12:05 "Wywiady, wspomnienia, ciekawostki". Wystartowało Festiwalowe Radio Opole Rusza Festiwalowe Radio Opole, które w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez najbliższy miesiąc, na częstotliwości 96,5 FM, można słuchać festiwalowych… » więcej 2024-05-20, godz. 12:00 "Archiwum Zjednoczonej Europy" na 20-lecie naszej akcesji do UE Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych ogłosiła kolejną akcję społeczną. Akcja, związana dwudziestą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 12:08 Historia śląskich gospodarstw w jednym miejscu. Nowa wystawa w Muzeum Wsi Opolskiej [ZDJĘCIA] Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850- 1945) - to tytuł kolejnej stałej ekspozycji w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. » więcej 2024-05-18, godz. 14:40 Benedykt Pospiszyl napisał książkę o historii Wysokiej 'Historia Wysokiej' - to tytuł najnowszej książki dr. Benedykta Pospiszyla. Autor tej obszernej publikacji opisuje nie tylko dzieje miejscowości w powiecie… » więcej 2024-05-18, godz. 10:03 Jest kilka możliwości spędzenia Nocy Muzeów w Kluczborku. Akcja potrwa cztery godziny Wiele instytucji włącza się tego roku do organizacji Nocy Muzeów w Kluczborku. » więcej 2024-05-17, godz. 09:45 Samochody z ulicznym jedzeniem zaparkują w weekend w Kluczborku Rusza Street Food Polska Festival w Kluczborku. Od piątkowego (17.05) popołudnia do niedzielnego wieczora na rynku będzie można spróbować przysmaków z różnych… » więcej 2024-05-17, godz. 08:00 Przed nami pierwszy strzelecki „Tunning z kulturą”. Co przygotowano dla mieszkańców? Takiego wydarzenia w Strzelcach Opolskich jeszcze nie było. Już w sobotę, 18 maja, w Powiatowym Centrum Kultury odbędzie się „Tunning z kulturą”. » więcej 2024-05-16, godz. 13:00 Już w piątek rusza Salon Wiosenny. To przegląd twórczości opolskiego środowiska artystycznego W dwóch galeriach na pięciu piętrach będą wystawiane prace Salonu Wiosennego w Opolu. Artyści pokażą swoje dzieła w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro i w… » więcej 2024-05-16, godz. 12:00 Dzieje Wysokiej poznamy na spotkaniu autorskim Benedykt Pospiszyl, autor publikacji o historii Branic i Głubczyc napisał historię miejscowości Wysoka w powiecie głubczyckim. Wydał miedzy innymi pozycje:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »