Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-05-10, 12:54 Autor: Mariusz Majeran

Występ w koncercie "Wolność jest w nas" to zaszczyt dla Talentów Marszałkowskich [ZDJĘCIA]

Magdalena Meg Krzemień i Katarzyna Puma Piasecka, próba do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Magdalena Meg Krzemień i Katarzyna Puma Piasecka, próba do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Opolscy muzycy, którzy wieczorem wystąpią w koncercie "Wolność jest w nas" są już po pierwszych próbach. W opolskim amfiteatrze trwa przygotowanie do 5-godzinnego święta muzyki i wspólnoty w Unii Europejskiej, z udziałem Marszałkowskich Talentów.
Jedną z wokalistek nagrodzonych przez marszałka województwa jest Katarzyna Puma Piasecka.

- To duży zaszczyt wystąpić w tym koncercie - mówi wokalistka. - Dostałam zaproszenie do tego koncertu. Wiem, że to jest kolejna edycja w tym roku. "Wolność jest w nas". Cieszę się, bo ta wolność też mi towarzyszy w pisanych przez siebie kompozycjach, również tekstach. A tu w zupełnie innej odsłonie. Oczywiście z gronem Talentów Marszałkowskich.

Koncert startuje o godzinie 20.00 w amfiteatrze opolskim. Radio Opole będzie nadawało z tego miejsca program Rewiry Kultury.
Katarzyma Puma Piasecka
Natalia Gosztyła o wolności, głosie i swojej muzycznej działalności na rzecz regionu
"To duży zaszczyt wystąpić w tym koncercie" Katarzyna Puma Piasecka

Kultura i rozrywka

2024-06-15, godz. 17:30 Tłumy dorosłych i dzieci odwiedziło dziś Opolskie Lalki [ZDJĘCIA] Opolski Teatr Lalki i Aktora odwiedzili dziś mali i duzi Opolanie, którzy chcieli poznać pracę opolskich aktorów, zobaczyć pracownie, studia nagrań oraz… » więcej 2024-06-15, godz. 17:00 „To jest dokument czasów”. Wystawa fotografii Fryderyka Kremsera 34. Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej odbywa się w Opolu. Połączone jest z obchodami 50-lecia Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego… » więcej 2024-06-15, godz. 17:00 Gabinet prezydenta, sala posiedzeń rady. Opolski ratusz od kuchni Galeria Sztuki Współczesnej z okazji Dni Opola zaprosiła mieszkańców na spacer wewnątrz opolskiego ratusza. Spora grupa uczestniczyła w spacerze, który… » więcej 2024-06-14, godz. 18:45 Dni Gminy Głogówek pełne koncertów dla każdego Koncerty oraz imprezy rekreacyjne uświetnią Dni Gminy Głogówek, które rozpoczynają się w sobotę (15.06). O godzinie 9:00 na stadionie miejskim wystartuje… » więcej 2024-06-14, godz. 16:50 "Opole moje miasto". Unikatowe plakaty opolskich artystów Artystyczne plakaty z najbardziej charakterystycznymi elementami miejskiej infrastruktury będą dostępne podczas Dni Opola. » więcej 2024-06-14, godz. 14:36 Warsztaty, animacje, wernisaż, koncert i potańcówka w ramach 15-to lecia OPAKu Już od wtorku Opolski Projektor Animacji Kulturalnych świętuje swoje piętnastolecie. Były warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dziś wernisaż plakatów towarzyszących… » więcej 2024-06-14, godz. 14:30 Jan Miodek spotka się z czytelnikami w Opolu Profesor Jan Miodek jest znanym polskim językoznawcą, który często spotyka się z czytelnikami, promując swoje kolejne książki. Chętnie odpowiada też… » więcej 2024-06-14, godz. 12:15 Ruszają Dni Kluczborka. W planie wiele koncertów i imprez towarzyszących Wiele atrakcji przygotowali organizatorzy tegorocznych Dni Kluczborka. Święto miasta w kluczborskim parku oraz na stadionie miejskim rozpocznie się dzisiaj… » więcej 2024-06-14, godz. 09:00 Dni Opola: debata o kulturze i spotkanie autorskie z poetką Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu podczas Dni Opola proponuje koncerty, zabawy dla dzieci i rozrywkę dla dorosłych. Jest też propozycja wzięcia udziału w… » więcej 2024-06-13, godz. 20:50 Kresowy wodewil przyciągnął tłumy do opolskiego teatru Przy pełnej sali Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbyła się opolska odsłona Wodewilu Kresowego 'Tutaj się urodziłam'. Karol Wróblewski wymyślił to widowisko… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »