Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-04-02, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Artystyczne zdjęcia z przesłaniem na wystawie "Koronacja" w MBP w Opolu [ZDJĘCIA]

Wystawa "Koronacja" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Koronacja" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Fundacja Strefa Kobiet udostępniła opolanom wystawę przygotowaną przez Beatę Bojdę, stylistkę i kostiumografkę. Do specjalnie przygotowanej na potrzebny tego projektu kolekcji, w roli modelek - ambasadorek projektu, wystąpiły kobiety, które zmagają się z chorobami onkologicznymi. Jedną z nich jest Agata Buzek.
- Wystawa "Koronacja" jest wystawą, która poświęcona jest kobietom z problemami nowotworowymi - mówi pomysłodawczyni pokazania ekspozycji w Opolu, posłanka Danuta Jazłowiecka. - My ją mamy bezpośrednio z Senatu, w którym cieszyła się w wielkim zainteresowaniem. Bardzo bym chciała, żeby jak najwięcej opolan zobaczyło tę wystawę, ponieważ ma ona w sumie bardzo dużo też symboliki. Kobiety, które mają problemy z nowotworami zostały ukoronowane pięknymi koronami z kwiatów. Widząc jak ona jest piękna stwierdziłam, że bardzo dużo byśmy stracili nie mając jej tutaj na Opolszczyźnie.

- Poprzez te artystyczne zdjęcia chcemy kobiety zachęcić do badań - mówi Agnieszka Nowak, prezeska Fundacji Strefa Kobiet w Bielsku-Białej. - Ta piękna odsłona etno by Beata Bojda, bo to jest jedna z odsłon pięknej kolekcji Beaty Bojdy, autorki projektu. A jakby wieńczy dzieło tym, że zaplotła w te korony wiarę, nadzieję i miłość. I tak naprawdę odwaga dla tych wszystkich kobiet, które się mierzą z chorobą nowotworową.

Wystawę artystycznych zdjęć można oglądać do 16 kwietnia w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wstęp wolny.
Danuta Jazłowiecka
Agnieszka Nowak

Kultura i rozrywka

2024-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki. W tym roku pod hasłem "Czytaj po swojemu" 23 kwietnia został przez UNESCO ustanowionym Światowym Dniem Książki. To symboliczna data, bowiem tego dnia 1564 roku miał urodzić się Wiliam Szekspir. » więcej 2024-04-23, godz. 12:00 O średniowiecznych grodach opowie dr Magdalena Przysiężna-Pizarska Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska będzie gościem 'Środy w Instytucie Śląskim'. Wygłosi wykład pt. 'Grodziska wczesnośredniowieczne na Opolszczyźnie'… » więcej 2024-04-22, godz. 16:25 Spektakl, kwiaty i wystawa. Jubileusz pracy scenicznej Agnieszki Zyskowskiej-Biskup Aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu Agnieszka Zyskowska-Biskup obchodzi 25-lecie pracy twórczej. Debiutowała na deskach opolskiego teatru i tu pracuje… » więcej 2024-04-22, godz. 06:53 Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze zaprasza na wykład o skarbach ziemi namysłowskiej Na ósme 'Spotkanie z Przyrodą' zaprasza Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze dzisiaj (22.04) po południu. » więcej 2024-04-21, godz. 19:00 Poznaliśmy gwiazdy tegorocznych Dni Kluczborka. Impreza będzie biletowana Smolasty w piątek i zespół Feel w sobotę - to gwiazdy tegorocznych Dni Kluczborka. Święto miasta zaplanowano na 14 i 15 czerwca. » więcej 2024-04-20, godz. 16:00 Amerykański dramat z angielskim humorem w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu Premiera sztuki angielskiej dramatopisarki była kolejną prezentacją umiejętności opolskich twórców w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich w Teatrze Jana Kochanowskiego… » więcej 2024-04-20, godz. 14:00 "Nysa 1945 - wystawa modelarska". Najnowsza ekspozycja w nyskim muzeum Nieformalna grupa miejscowych modelarzy i nie tylko, zaprezentowała swoje prace o tematyce militarnej. - Pomysł tej wystawy kiełkował od dwóch lat - mówi… » więcej 2024-04-19, godz. 21:41 "Lubię śpiewać w Opolu". Michał Bober wystąpił w Studiu M [ZDJĘCIA] Michał Bober z zespołem wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opolu. Artyści zaprezentowali piosenki z nowej płyty Michała Bobera 'Ponad czas'… » więcej 2024-04-19, godz. 21:00 "Errata" na obrazach Moniki Kamińskiej [ZDJĘCIA] Monika Kamińska prezentuje w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro w Opolu swoje barwne obrazy. Na jednym płótnie możemy zobaczyć kilka obrazów, 'dodawanych' do… » więcej 2024-04-19, godz. 13:26 Apel 17 regionalnych rozgłośni radia publicznego do przewodniczącego KRRiT 17 regionalnych rozgłośni publicznego radia 'solidarnie i w porozumieniu' apeluje do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o natychmiastowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »