Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-04-02, 17:15 Autor: Jan Poniatyszyn

Sukces niepełnosprawnego wokalisty. Wystąpi podczas ogólnopolskiej gali w Krakowie

Tomasz Winkler podczas występu w prudnickim obiekcie Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów [fot. Jan Poniatyszyn]
Tomasz Winkler podczas występu w prudnickim obiekcie Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów [fot. Jan Poniatyszyn]
Tomasz Winkler jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Tomasz Winkler jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów w Prudniku [fot. Jan Poniatyszyn]
Tomasz Winkler z Głogówka wygrał regionalne eliminacje 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Albertiana” 2024. W konkursie wystąpili soliści z trzech województw.
- Lubię utwory poetyckie i to dla mnie duża satysfakcja, że mogłem zaprezentować się w tych eliminacjach - mówi Tomasz Winkler, uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej Bonifratrów w Prudniku. – Występowałem też na innych festiwalach np. w Cieplicach. Wygrałem „Szansę na sukces” we Wrocławiu. Chodziłem tam do szkoły dla niewidomych. Ogólnie piosenek uczę się sam. Śpiewam też w domu kultury w Głogówku.

Eliminacje festiwalu „Albertiana” Tomasz Winkler wygrał utworem „Zwycięzca”, który skomponował Grzegorz Mięczakowski, instruktor prudnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

- Nasi podopieczni osiągają sukcesy w różnych dziedzinach - mów Anna Szewczyk, kierownik prudnickiego warsztatu dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. - Organizujemy też własne festiwale. Coraz głośniejszy to jest Festiwal Radości. W tym roku będzie jego piąta edycja, no i zazwyczaj reprezentuje nas Tomek. W naszym budynku mamy 10 pracowni o różnym profilu, m.in. jest teatralna i audio-muzyczna. Nasz WTZ jest największy na Opolszczyźnie.

Ogólnopolski festiwal „Albertiana” organizują Fundacja im. Brata Alberta oraz Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Gala finałowa odbędzie się 8 kwietnia na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Tomasz Winkler będzie reprezentował województwa opolskie, śląskie i małopolskie. Doceniając ten sukces samorząd województwa opolskiego ufundował sprzęt nagłaśniający dla pracowni audio-muzycznej prudnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Tomasz Winkler
Anna Szewczyk

Kultura i rozrywka

2024-04-12, godz. 12:32 "Ekozoolandia" w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Najmłodsi śpiewali o orle bieliku 240 dzieci wzięło udział w Festiwalu Przedszkolaków 'Ekozoolandia'. Wydarzenie po raz ósmy zorganizował Strzelecki Ośrodek Kultury. Na scenie widowiskowej… » więcej 2024-04-10, godz. 14:00 Galeria Sztuki Współczesnej i Biblioteka Dziecięca w Opolu zapraszają na czytanie performatywne Dwie instytucje kultury: Galeria Sztuki Współczesnej i oddział dziecięco-młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, zapraszają na performatywne… » więcej 2024-04-10, godz. 11:00 Trwają przygotowania do Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przygotowuje finał XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej 'Nie traćmy pamięci'. Recytacje oceniane są przez opolskich… » więcej 2024-04-10, godz. 07:00 Stare woluminy na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna pokaże w Galerii WuBePe część zabytkowych książek i rękopisów. Szczególnie cenne dla dziedzictwa kulturowego zbiory odzyskały… » więcej 2024-04-09, godz. 17:54 Recytacje młodzieży w głuchołaskim centrum kultury. Mały OKR za nami Młodzież interpretowała poezję na scenie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowano… » więcej 2024-04-09, godz. 07:00 Dwudzieste spotkanie w Salonie Opolskiej Nauki Towarzystwo Przyjaciół Opola już trzeci rok zaprasza opolskich naukowców na spotkania z Opolanami. 20. Salon Opolskiej Nauki dziś (09.04) będzie gościł… » więcej 2024-04-08, godz. 17:00 Kreacje wieczorowe i stroje sceniczne na wystawie przyszłych plastyków w bibliotece [ZDJĘCIA] Uczniowie specjalizacji „Projektowanie ubioru” i „Projektowanie kostiumu scenicznego” w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu… » więcej 2024-04-06, godz. 18:00 Dżdżownice opanowały Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprosiła miłośników sztuk plastycznych na warsztaty rodzinne, podczas których powstawały projekty scenograficzne do… » więcej 2024-04-06, godz. 13:00 Przed koncertem w filharmonii można zatrzymać się przy obrazach [ZDJĘCIA] W Filharmonii Opolskiej od wczoraj (5.04) możemy oglądać nową wystawę malarstwa. Swoje abstrakcyjne prace pokazuje Piotr Grandys. Na ścianach antresoli możemy… » więcej 2024-04-06, godz. 11:45 Orkiestra z Turyngii zagra dziś w WBP w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na wiosenny koncert muzyki klasycznej i popularnej. Orkiestra dęta z Turyngii Landesblasorchester des Blasmusikverbandes… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »