Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-02-10, 22:28 Autor: Mariusz Majeran

Przyszli, by wspominać Bolesława Polnara. "Świetny artysta i fantastyczny człowiek" [ZDJĘCIA]

GSW. Spotkanie wspomnieniowe w 10. rocznicę śmierci Bolesława Polnara [fot. Mariusz Majeran]
GSW. Spotkanie wspomnieniowe w 10. rocznicę śmierci Bolesława Polnara [fot. Mariusz Majeran]
GSW. W środku Iwona Polnar. Spotkanie wspomnieniowe w 10. rocznicę śmierci Bolesława Polnara [fot. Mariusz Majeran]
GSW. W środku Iwona Polnar. Spotkanie wspomnieniowe w 10. rocznicę śmierci Bolesława Polnara [fot. Mariusz Majeran]
W 10 rocznicę śmierci opolskiego artysty Bolesława Polnara Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała wieczór wspomnieniowy. Najpierw licznie zgromadzeni przyjaciele, znajomi i współpracownicy malarza zobaczyli fragmenty filmów z Bolesławem Polnarem. Później były wspomnienia i opowieści o twórczości artysty.
- Spodziewałam się, że przyjdzie sporo osób, bo Bolek był bardzo znany i przyciągał do siebie ludzi - podkreśla dr Joanna Filipczyk, dyrektorka galerii. - To była osoba, która potrafiła skupiać ludzi, która oprócz tego, że była świetnym artystą była fantastycznym człowiekiem, która bardzo lubiła być z ludźmi i o tym właśnie dzisiaj przez cały wieczór rozmawialiśmy najwięcej.

- Prowadziliśmy taki artystyczny dom - mówi Iwona Polnar. - Jak on przychodził z pracowni to siadał do komputera i jeszcze projektował, robił grafiki cyfrowe. On był ciągle zajęty, ciągle o czymś myślał, ale dobrze nam się żyło. Opowiadaliśmy sobie o tym, co było w szkole, piliśmy później kawkę i on szedł jeszcze do pracowni a ja do mojej pracowni.

- Podstępem sprowadziłam go do liceum plastycznego - mówi Małgorzata Wojtanowska, ówczesna dyrektorka tej placówki. - Ja go nawet ściągnęłam do liceum do klasy, z którą było trudno, a on sobie z nią świetnie poradził. No i tak został. Brakuje go nam.

Radio Opole było patronem medialnym wydarzenia.
Joanna Filipczyk
Iwona Polnar
Małgorzata Wojtanowska

Kultura i rozrywka

2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej 2024-02-21, godz. 15:00 W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? Debata o publikacjach w języku niemieckim Niemieckojęzyczne publikacje mniejszości: W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? - to temat debaty organizowanej przez Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze… » więcej 2024-02-21, godz. 13:00 "Mija" - nowa wystawa w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Wystawa studentek i studentów I roku studiów magisterskich z pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego towarzyszy najnowszej premierze w… » więcej 2024-02-21, godz. 10:30 Galeria Aneks. Różne spojrzenia na drewno: artysty, leśnika i księdza [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie Wojciecha Mandeli 'Po prostu (Przestrzeń)' zaprosiła na spotkanie leśnika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »