Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-02-09, 22:39 Autor: Mariusz Majeran

Kolorowe, kwadratowe obrazy, które mają skłaniać do refleksji [ZDJĘCIA]

Od lewej: Cezary Marek i Andrzej Sznejweis. Wystawa Normalna Nienormalność w ZPAP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Cezary Marek i Andrzej Sznejweis. Wystawa Normalna Nienormalność w ZPAP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Cezary Marek, znany z rysunku satyrycznego, tym razem przygotował cykl obrazów, które mają pokazywać jego artystyczną wizję otaczającej nas rzeczywistości. Na wystawie "Normalna Nienormalność" w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro zobaczymy wielobarwne, stonowane obrazy abstrakcyjne Cezarego Marka.
- To są moje przemyślenia - mówi artysta. - Takim wynikiem pewnych przemyśleń, rozważań, dywagacji na temat tego, co się dzieje w naszym świecie, w naszym otoczeniu, własnym świecie, który przeżywamy na co dzień, w którym jesteśmy i który czasami powoduje, że trzeba stanąć i pomyśleć. Można to na różny sposób wyrazić. A tutaj akurat jest to sztuka, są obrazy. Tworzą pewną historię. Technika tradycyjna, jest to akryl w połączeniu z tłustą pastelą, z markerami. Formatem jest tutaj kwadrat.

Wystawa mieści się w siedzibie Okręgu Opolskiego Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu, przy ulicy Rynek 1. Wstęp wolny. Będzie dostępna do 27 lutego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Cezary Marek

Kultura i rozrywka

2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej 2024-02-21, godz. 15:00 W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? Debata o publikacjach w języku niemieckim Niemieckojęzyczne publikacje mniejszości: W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? - to temat debaty organizowanej przez Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze… » więcej 2024-02-21, godz. 13:00 "Mija" - nowa wystawa w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Wystawa studentek i studentów I roku studiów magisterskich z pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego towarzyszy najnowszej premierze w… » więcej 2024-02-21, godz. 10:30 Galeria Aneks. Różne spojrzenia na drewno: artysty, leśnika i księdza [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie Wojciecha Mandeli 'Po prostu (Przestrzeń)' zaprosiła na spotkanie leśnika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »