Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-02-09, 16:39 Autor: Mariusz Majeran

Malarstwo akwarelowe na Dworcu Opole Główne [ZDJĘCIA]

Wystawa Atelier Malarskiego Żyj Kolorowo w Galerii Dworzec w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Atelier Malarskiego Żyj Kolorowo w Galerii Dworzec w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Nie tylko miłośnicy malarstwa, ale także podróżni czekający na pociąg mogą obcować ze sztuką. W Galerii Dworzec w Opolu jest już otwarta wystawa prac malarskich opolskich seniorów.
- To już nasza kolejna prezentacja w tym miejscu - mówi Stanisław Klusik z Towarzystwa Przyjaciół Opola. - W Galerii Dworzec robimy wystawę zatytułowaną "Kolorowy zawrót głowy". Jest to wystawa Atelier Malarskiego Żyj Kolorowo działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Opola. Nasza grupa liczy 13 osób. Te wszystkie ściany tutaj zapełnione są przez naszych kochanych artystów.

- Na emeryturze odnalazłam nową pasję - mówi Wiesława Nosek. - Są tu moje cztery obrazy: takie wspomnienia z wakacji i zima i jeszcze jest taki dworek gotycki. Ja jestem matematykiem z wykształcenia, więc malowanie jest moją pasją.

Prace można oglądać do 23 lutego w Galerii Dworzec w poczekalni dworca PKP Opole Główne.
Stanisław Klusik
Wiesława Nosek

Kultura i rozrywka

2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej 2024-02-21, godz. 15:00 W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? Debata o publikacjach w języku niemieckim Niemieckojęzyczne publikacje mniejszości: W poczuciu misji czy z realnej potrzeby? - to temat debaty organizowanej przez Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze… » więcej 2024-02-21, godz. 13:00 "Mija" - nowa wystawa w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Wystawa studentek i studentów I roku studiów magisterskich z pracowni multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego towarzyszy najnowszej premierze w… » więcej 2024-02-21, godz. 10:30 Galeria Aneks. Różne spojrzenia na drewno: artysty, leśnika i księdza [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie Wojciecha Mandeli 'Po prostu (Przestrzeń)' zaprosiła na spotkanie leśnika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »