Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-02-08, 22:32 Autor: Mariusz Majeran

Nowe stroje estradowe w Muzeum Polskiej Piosenki i spotkanie z Natalią Kukulską [ZDJĘCIA]

Natalia Kukulska otwiera nową część ekspozycji stałej w MPP w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Natalia Kukulska otwiera nową część ekspozycji stałej w MPP w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Spotkanie z Natalią Kukulską w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Spotkanie z Natalią Kukulską w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Adam Dubiński]
Natalia Kukulska opowiadała o swojej karierze muzycznej i odsłoniła gablotę ze strojami scenicznymi w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ponad godzinne spotkanie prowadził dr Jarosław Wasik. Artystka wspominała swój udział w koncertach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki i dorobek artystyczny swojej mamy Anny Jantar.
- Stroje estradowe są bardzo ważne dla artystów - mówi piosenkarka. - Myślę, że tutaj jest niezły przegląd, właśnie w muzeum, tych kreacji i można napisać jakąś pracę na ten temat. Czym się tutaj artyści kierowali? Tak jak w muzyce i w modzie nie ma zasad, a ich łamanie to jest często pretekst do tego, żeby coś powstawało nowego. Nie do końca mi łatwo się rozstawać ze swoimi sukienkami, ja dużo tych strojów gromadzę. Tutaj trafił strój, w którym wystąpiłam oczywiście na Festiwalu Polskiej Piosenki. Większy ma to sens niż trzymanie tego w mojej szafie.

Artystka odsłoniła gablotę stanowiącą część wystawy stałej, w której można zobaczyć jej sukienkę z XXXVIII KFPP w Opolu z 2001 r. (proj. Violi Śpiechowicz), skórzaną suknię Anny Jantar, strój Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej zaprojektowany przez samą artystkę Tercetu Egzotycznego, słynny trzyczęściowy garnitur Izabeli Trojanowskiej, w którym artystka wystąpiła na festiwalu w Opolu śpiewając piosenkę "Wszystko, czego dziś chcę" oraz kostium Michała Wiśniewskiego, który lider Ich Troje miał na sobie, kiedy to wjechał na motorze na deski amfiteatru, by odebrać nagrodę.
Natalia Kukulska

Kultura i rozrywka

2024-02-24, godz. 16:00 "Władza" zdominuje 17. Zimowy Las Sztuki w Opolu? Zimowy Las Sztuki otworzy się przed opolanami już po raz 17. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w Teatrze Eko Studio w Opolu jest 'Wła… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Standardy jazzowe, muzyka filmowa i rozrywkowa. Niedziela z koncertem charytatywnym w Kluczborku Jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce weźmie udział w jutrzejszym (25.02) koncercie charytatywnym z okazji 15-lecia kluczborskiego Big Roll Bandu… » więcej 2024-02-24, godz. 09:54 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »