Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-09-28, 07:30 Autor: Mariusz Majeran

Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu

Konferencja prasowa Międzynarodowych Konkursów Perkusyjnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja prasowa Międzynarodowych Konkursów Perkusyjnych [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja ws. konkursów perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Konferencja ws. konkursów perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Konferencja ws. konkursów perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Konferencja ws. konkursów perkusyjnych w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Agnieszka Pietrzyk]
Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się trzy konkursy: wibrafonowy, marimbowy i gry na zestawie perkusyjnym - Young Drum Hero.
- Czekamy jeszcze na zgłoszenia młodych muzyków - mówi Maciej Lamm, koordynator projektu podczas konferencji prasowej. - Przede wszystkim uczniowie i studenci. Stąd jest ten podział na trzy grupy, żeby ta rywalizacja odbywała się w jak najbardziej sprawiedliwy sposób i pozwalający też zmierzyć, i porównać swoje umiejętności z rówieśnikami. Środowiska szkół i uczelni muzycznych są poinformowane zawsze o tym wydarzeniu. Zależy nam, żeby było tej młodzieży jak najwięcej i jest już wśród perkusistów znany.

Udział w przesłuchaniach konkursowych i warsztatach muzycznych jest otwarty dla publiczności i bezpłatny. Szczegółowy program festiwalu powstanie po zamknięciu zgłoszeń konkursowych. Szczegóły na stronie internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

W Filharmonii Opolskiej wystąpią z koncertem amerykańscy jurorzy konkursów, między innymi Mark Ford i Dave Hall.

Kultura i rozrywka

2023-12-08, godz. 19:00 Finał III edycji "Teatrem w (O!)polskie" w Kluczborku Przed nami kolejny finał projektu 'Teatrem w (O!)polskie' realizowany przez Stowarzyszenie 'Pro Arte' w Kluczborku. Przedstawienie wystawi Opolski Teatr Rozm… » więcej 2023-12-08, godz. 18:30 "Messa di Gloria" zabrzmi na chóry i orkiestrę w Filharmonii Opolskiej Nietypowo nie w piątek, a w sobotę zabrzmi w Filharmonii Opolskiej koncert symfoniczny. Na scenie pojawi się orkiestra symfoniczna Filharmonii Opolskiej i dwa… » więcej 2023-12-08, godz. 15:00 Racławice Śląskie zapraszają na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy W niedzielę (10.12) w Racławicach Śląskich już po raz kolejny odbędzie się charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy. Każdego roku organizatorzy cały dochód… » więcej 2023-12-08, godz. 12:00 Bajka o tolerancji i wyrozumiałości w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach Nagrodzony na dwóch ogólnopolskich festiwalach teatralnych spektakl 'Kapelusz Pani Wrony' na podstawie lektury szkolnej Danuty Parlak mogły dziś (08.12) zobaczyć… » więcej 2023-12-07, godz. 16:29 Świąteczny weekend w Kędzierzynie-Koźlu. Przed nami kiermasz Tysiące lampek rozbłyśnie jutro (08.12) na choince ustawionej na kozielskim rynku. Wyczekiwany przez mieszkańców moment nastąpi o 18.00. Jednak już wcześniej… » więcej 2023-12-06, godz. 20:46 "Doceniamy, że seniorzy chwytają za pióro". Za nami Senioralny Wojewódzki Konkurs Literacki [ZDJĘCIA] Seniorzy z całej Opolszczyzny wrócili wspomnieniami do dawnych lat i zostali nagrodzeni. Za nami finał konkursu 'Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom', który… » więcej 2023-12-06, godz. 09:04 Archiwum Państwowe w Opolu obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia Z okazji 70-lecia Archiwum Państwowe w Opolu organizuje uroczystą galę, na której podsumuje dotychczasowe lata pracy. Będą także podziękowania, bo dziś… » więcej 2023-12-05, godz. 20:00 Grudzień pełen atrakcji. Grodkowski ośrodek kultury zaprasza na świąteczne wydarzenia Rozświetllenie choinki, mikołajki, 'Pierniczkobranie' oraz wspólne kolędowanie. Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie szykuje w grudniu sporo świątecznych… » więcej 2023-12-05, godz. 17:30 Ilustracje do książek na wystawie w bibliotece 'Ilustracje nie tylko dla dzieci' - taki tytuł nosi wystawa prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2023-12-04, godz. 15:51 Ruszyła Opolska Scena Tańca. "Tańczymy z radości" Opolska Scena Tańca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu powróciła po raz trzeci, ale w nietypowy sposób. Rozpoczęła się nie spektaklem, a ... warsztatami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »