Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-09-26, 11:40 Autor: Grzegorz Frankowski

Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii

Głubczycki chór podczas pobytu w Hiszpanii- [fot: archiwum
Głubczycki chór podczas pobytu w Hiszpanii- [fot: archiwum ''Angelus Cantat'']
Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w Lloret de Mar oraz Barcelonie.
Występy chórów na hiszpańskim festiwalu oceniane były w trzech kategoriach: muzyki sakralnej, popularnej i ludowej. W każdej z tych kategorii, w grupie chórów młodzieżowych, zespół Głubczyc zajmował pierwsze miejsce.

- Jest to dla mnie osobiście wielka satysfakcja. Radość dla samych chórzystów, rodziców chórzystów, którzy nas wczoraj przywitali o północy z racami w rękach. Spektakularnie ciesząc się z tego naszego osiągnięcia. Ten wyjazd był też potwierdzeniem tego, że pracujemy dobrze. Z roku na rok podnosimy poziom artystyczny. Szczególnie w tym projekcie, który nazywamy Angelus Cantat. Od dwóch lat współpracując z absolwentami naszego głubczyckiego liceum. Łącząc doświadczenie dorosłości z entuzjazmem młodości - mówi Tadeusz Eckert, dyrygent głubczyckiego chóru

W październiku Angelus Cantat ma w planach występy we francuskim Dijon. Miesiąc później chór będzie obchodził jubileusz 35-lecia działalności. Pierwszy koncert z tej okazji odbędzie się w głubczyckim liceum ogólnokształcącym 11 listopada, a drugi 9 grudnia w Filharmonii Opolskiej.
Tadeusz Eckert

Kultura i rozrywka

2023-12-04, godz. 15:51 Ruszyła Opolska Scena Tańca. "Tańczymy z radości" Opolska Scena Tańca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu powróciła po raz trzeci, ale w nietypowy sposób. Rozpoczęła się nie spektaklem, a ... warsztatami… » więcej 2023-12-04, godz. 15:49 Świątecznie w starostwie w Strzelcach Opolskich. Rozpoczął się coroczny kiermasz Świąteczne stroiki, wieńce, ozdoby na choinkę, czy pierniki. W starostwie powiatowym w Strzelcach Opolskich wystartował bożonarodzeniowy kiermasz, który… » więcej 2023-12-04, godz. 12:00 Różne formy artystyczne na wystawie dwóch autorek w kluczborskim muzeum 'Botanic' to tytuł wystawy plastycznej, prezentowanej obecnie przez Muzeum im. Dzierżona w Kluczborku. Ekspozycja to twórczość Kamili Gis oraz Agaty Nalewaj… » więcej 2023-12-03, godz. 09:00 Wystawa przedśmiertna w GSW. "Artystka żyje i ma się dobrze, choć śmierć jest ważna w jej twórczości" 'Wystawę przedśmiertną' Karoliny Wojtas będzie można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Młoda fotografka przedstawi motyw śmierci nie tylko… » więcej 2023-12-02, godz. 13:15 Mikołaj w Muzeum Polskiej Piosenki i warsztaty dla dzieci Tegoroczne spotkanie z mikołajem w Muzeum Polskiej Piosenki przesunięto na 3 grudnia. Muzeum zaprasza o godzinie 10.00, 12.00 i 13.30. Przewidziano warsztaty… » więcej 2023-12-01, godz. 20:00 Ku pamięci Bena Muthofera. Weekend w Opolu z twórczością tego artysty Cały weekend będzie poświęcony twórczości Bena Muthofera, niemieckiego artysty związanego z Opolem. Na mieszkańców regionu czekają między innymi warsztaty… » więcej 2023-12-01, godz. 17:35 Dawne instrumenty zabrzmią podczas koncertu kameralnego w filharmonii 'Muzyka Króla Słońce' taki tytuł nosi dzisiejszy (01.12) koncert Kameralny w Filharmonii Opolskiej. To już szósty sezon takich koncertów w tej instytuc… » więcej 2023-12-01, godz. 17:00 Morskie opowieści i ballady prosto z morza. Kapitan Sobieszczański "dopłynie" do MBP Kapitan Ryszard Sobieszczański opowie o jachcie, który na morzu... miał kaprys i nie chciał współpracować. Historii o rejsie z awariami, sztormami, ale… » więcej 2023-12-01, godz. 15:15 Mała mistrzyni. 8-letnia opolanka pojedzie na MŚ w pole dance do Barcelony Jest podwójną mistrzynią Polski w artystycznym i sportowym pole dance, a teraz pojedzie na mistrzostwa świata w Barcelonie. Mowa o Milenie Marszał, 8-latce… » więcej 2023-12-01, godz. 14:45 Wystawa, którą samemu można stworzyć. "My wszystko robimy na opak" Wystawa fotografii, ale nietypowa, bo w formie układanki, którą będzie można samemu stworzyć. Tak zapowiada się ekspozycja 'Chroń to, co dla Ciebie' Dominiki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »