Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-06-09, 17:32 Autor: Mariusz Majeran

Film o KFPP przez pryzmat Opola. Premiera już w sobotę

Kadr zapowiedzi premiery filmu "Nieznane historie znanego festiwalu" {materiały OFFilm]
Kadr zapowiedzi premiery filmu "Nieznane historie znanego festiwalu" {materiały OFFilm]
W ramach okołofestiwalowych wydarzeń powstał film o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki "Nieznane historie znanego festiwalu". Obraz pokazuje festiwal, ale od strony Opola i jego mieszkańców. Producentem filmu jest Opolska Fundacja Filmowa OFFilm. Reżyserami obrazu - Andrzej Buchowski i Jacek Kaczor.
- Film miał być krótki, ale po zarejestrowaniu materiału zrobiło się z tego blisko 50 minut - mówi jeden z reżyserów Jacek Kaczor. - To jest szczególny film o Opolu, dlatego, że to jest film trochę o festiwalach opolskich na przestrzeni 60 lat, ale ten film jest zrobiony przez pryzmat Opola, czyli w zasadzie wszystkie rzeczy, które się tam dzieją, są powiązane w jakikolwiek sposób z Opolem. Bohaterowie są opolscy, choć pojawia się tam Alicja Majewska, ale tylko dlatego, że kiedyś na którymś festiwalu w 2015 roku śpiewała w duecie ze Zbigniewem Wodeckim. A jego mural odsłoniliśmy właśnie w Opolu.

Narratorem filmu jest Artur Orzech. Premiera na opolskim rynku w sobotę (10.06) po godzinie 19.00. Film po jakimś czasu będzie dostępny na stronie internetowej Opolskiej Fundacji Filmowej OFFilm.
Jacek Kaczor

Kultura i rozrywka

2023-09-30, godz. 16:45 Wszyscy muzycy na scenie i organy. Inauguracja nowego sezonu w Filharmonii Opolskiej To był niezwykły koncert, owacje na stojąco i utwór na bis wykonany tylko na skrzypce i harfę. Do tego, po renowacji, zabrzmiały także organy. Filharmonia… » więcej 2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »