Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-04-14, 12:29 Autor: Mariusz Majeran

Opolskie jury wybrało wokalistkę, która wystąpi w "Debiutach" 60. KFPP

Klaudia Kowalik [materiały prasowe NCPP w Opolu]
Klaudia Kowalik [materiały prasowe NCPP w Opolu]
W dalszym ciągu trwają preselekcje do koncertu "Debiuty" 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Telewizja Polska wyłania także debiutanta w programie "Szansa na sukces". Natomiast jury opolskich eliminacji wybrało już swojego uczestnika.
- Przyszło wiele zgłoszeń, po przesłuchaniu wszystkich piosenek mamy swojego laureata - mówi Anna Stompor, kierowniczka działu organizacji imprez w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. - Laureatką kolejnej edycji opolskich eliminacji do "Debiutów" została Klaudia Kowalik. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, a także skrzypaczka.

Klaudia Kowalik do konkursu zgłosiła utwór zatytułowany "Za mało czasu". Piosenkarka pochodzi z Radomia, ukończyła wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Koncert "Debiuty" odbędzie się 9 czerwca w amfiteatrze opolskim. 60 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki potrwa od 9 do 11 czerwca. Przewidziano cześć koncertów.

Piosenkę Klaudii Kowalik można posłuchać klikając poniżej.» więcej
Anna Stompor

Kultura i rozrywka

2023-09-29, godz. 21:00 "Zero Nudy". Olgierd Łukaszewicz opowiadał młodzieży, jak aktor pracuje nad rolą Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zakończyło Festiwal 'Zero Nudy' w Opolu. Przez cały tydzień w Młodzieżowym Domu Kultury odbywały się seanse filmowe… » więcej 2023-09-29, godz. 12:00 "Niekończąca się historia". Druga premiera w opolskich Lalkach 'Niekończąca się historia' jest drugą premierą w tym sezonie w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserował Marcin Wierzchowski, który dokonał… » więcej 2023-09-29, godz. 10:00 Organy wiodącym instrumentem nowego sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej Rusza 72. sezon artystyczny w Filharmonii Opolskiej. Przygotowano piątkowe koncerty symfoniczne, niedzielne południowe koncerty organowe i szereg zajęć dla… » więcej 2023-09-28, godz. 18:00 "Raz w roku jest taka impreza". Festiwal Radości dla osób niepełnosprawnych w Prudniku Wokalne, instrumentalne i taneczne umiejętności prezentowali uczestnicy Festiwalu Radości - IV Prudnickiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 40 osób powalczy w Opolskim Banku Talentów 2023 W piątek (29.09) rusza kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów. To przedsięwzięcie, które ma wspomagać młodych muzyków w osiągnięciu sukcesu. Spośród… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Jak wzmocnić odporność psychiczną przy pomocy literatury. Konferencja Biblioterapeutyczna w Opolu Bibliotekarze, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, terapeuci oraz wszyscy zainteresowani biblioterapią i stosowaniem biblioterapii w swojej codziennej pracy zawodowej… » więcej 2023-09-28, godz. 07:30 Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne w Szkole Muzycznej w Opolu Szkoła Muzyczna w Opolu przygotowuje Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne. W ramach imprezy, która odbędzie się w październiku i listopadzie odbędą się… » więcej 2023-09-27, godz. 17:00 Prudnik: kilkanaście propozycji w nowym sezonie ośrodka kultury Warsztaty, teatr i taniec muzyczny - Prudnicki Ośrodek Kultury przygotował bogatą ofertę dla mieszkańców gminy i okolic. W październiku rusza nowy sezon… » więcej 2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »