Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-21, 20:40 Autor: Jan Poniatyszyn

"To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku

LO 1 w Prudniku. Występujący w filmie „Szachiści” [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Występujący w filmie „Szachiści” [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym. Przez telefon rozmawia reżyser Marek Bukowski [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym. Przez telefon rozmawia reżyser Marek Bukowski [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono zdjęcia do ekranizacji opowiadających o wybitnych polskich sportowcach, czyli „Szachistów” i „Złota Haliny Konopackiej”.
- Prudnickie Liceum Ogólnokształcące nr 1 gra nam m.in. wnętrze budynku z argentyńskiego Rosario - mówi Maciej Dancewicz, pochodzący z Prudnika scenarzysta obu filmów historycznych. – Mając zasłonięte oczy, jeden z głównych bohaterów filmu o szachistach rozgrywa w Rosario pojedynek z kilkudziesięcioma zawodnikami. Z kolei stadion w dawnych prudnickich koszarach gra nam olimpijską arenę w Amsterdamie. Bardzo ciekawym wnętrzem jest dawna willa Samuela Fränkla. Westybul tego budynku gra wnętrze prestiżowego, nocnego lokalu w Hamburgu w roku 1930. To jest unikatowe wnętrze i bardzo filmowe - dodaje

Do Prudnika na zdjęcia filmowe przyjechało kilkudziesięciu statystów z niemalże całej Polski.

- Przyjechałam z Poznania i jest to mój debiut jeśli chodzi o statystowanie – mówi dziewczyna ze stolicy Wielkopolski. – Wyczekuję na planie, na swoją kolej. Zagram w filmie o Halinie Konopackiej. - Koleżanka powiedziała mi, że szukają statystów o moim wzroście. Stwierdziłem, że to może być fajna przygoda, ciekawa. Dobrze jest zobaczyć, jak wygląda produkcja filmu od zaplecza – stwierdził student z okolic Poznania.

Filmy fabularne nagrywane w ostatnich dniach w Opolu, Mosznej i Prudniku powstają w ramach telewizyjnego cyklu o przedwojennych polskich sportowcach. Zobaczymy je w TVP prawdopodobnie pod koniec tego roku.
Maciej Dancewicz
Statyści

Kultura i rozrywka

2023-05-27, godz. 21:30 O sytuacji kultury wysokiej. Konferencja z udziałem ekspertów i twórców w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Muzycy, publicyści, aktorzy i znawcy kultury z całej Polski rozmawiali o sytuacji kultury wysokiej we współczesnym świecie. » więcej 2023-05-27, godz. 13:00 Deszcz nagród dla zwycięzców konkursów języka i wiedzy o mniejszości niemieckiej Uczniowie, rodzice i nauczyciele odebrali nagrody w dwóch konkursach organizowanych przez mniejszość niemiecką. Laureaci posługują się językiem naszych… » więcej 2023-05-26, godz. 10:30 Trzy jubileusze w OTLiA. Krystian Kobyłka świętuje 40 lat pracy Przed nami aż 3 jubileusze w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. 40-lecie pracy artystycznej będzie świętował w sobotę (27.05) dyrektor tej placówki - Krystian… » więcej 2023-05-25, godz. 21:45 W Dzień Matki można zobaczyć popularny spektakl "Pomoc Domowa" w Kluczborku Są jeszcze bilety na piątkowy (26.06) spektakl 'Pomoc Domowa' w kluczborskim Centrum Kultury. To farsa o losach męża, żony, kochanka i kochanki, których… » więcej 2023-05-25, godz. 17:00 "Uwielbiam tę orkiestrę". Dyrygentka-rezydentka Hanna Hurkot w Filharmonii Opolskiej Finałowy koncert w ramach projektu 'Dyrygentka-rezydentka' zabrzmi w najbliższy piątek (26.05) w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2023-05-25, godz. 16:13 Korona żniwna z Gogolina może trafić na krajową listę dziedzictwa. Mieszkanki złożyły wniosek Wniosek o wpisanie tradycji wyplatania korony żniwnej na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego złożyły mieszkanki Gogolina, a dokładnie… » więcej 2023-05-25, godz. 15:31 OFFPOLE w Opolu. Równolegle do 60.KFPP będzie też alternatywa Gdy w opolskim amfiteatrze ruszą koncerty 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Stegu Arenie rozpocznie się święto rocka, hip-hopu i jazzu. Dwa dni (9-10.06)… » więcej 2023-05-25, godz. 11:15 "Festiwal to duma Opola". Za dwa tygodnie rusza święto polskiej piosenki - Jesteśmy kojarzeni w Polsce z piękną historią polskiej kultury i trzeba o to dbać - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole Arkadiusz Wiśniewski, prezydent… » więcej 2023-05-24, godz. 18:17 1000 absolwentów w 45 lat. Jubileusz szkoły muzycznej w Strzelcach Opolskich Blisko tysiącem absolwentów może pochwalić się Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich. W tym roku placówka świętuje 45-lecie, w związku… » więcej 2023-05-24, godz. 12:25 Z fonoteki Radia Opole do filmu. Festiwalowe archiwa zagoszczą w produkcji na 60. urodziny KFPP Wspomnienia twórców czy budowniczych dekoracji, anegdoty z życia gwiazd, a do tego archiwalne nagrania m.in. z zasobów Radia Opole. To wszystko znajdzie się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »