Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-21, 20:40 Autor: Jan Poniatyszyn

"To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku

LO 1 w Prudniku. Występujący w filmie „Szachiści” [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Występujący w filmie „Szachiści” [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym. Przez telefon rozmawia reżyser Marek Bukowski [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym. Przez telefon rozmawia reżyser Marek Bukowski [fot. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Przerwa na planie filmowym [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
LO 1 w Prudniku. Scenografia filmowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono zdjęcia do ekranizacji opowiadających o wybitnych polskich sportowcach, czyli „Szachistów” i „Złota Haliny Konopackiej”.
- Prudnickie Liceum Ogólnokształcące nr 1 gra nam m.in. wnętrze budynku z argentyńskiego Rosario - mówi Maciej Dancewicz, pochodzący z Prudnika scenarzysta obu filmów historycznych. – Mając zasłonięte oczy, jeden z głównych bohaterów filmu o szachistach rozgrywa w Rosario pojedynek z kilkudziesięcioma zawodnikami. Z kolei stadion w dawnych prudnickich koszarach gra nam olimpijską arenę w Amsterdamie. Bardzo ciekawym wnętrzem jest dawna willa Samuela Fränkla. Westybul tego budynku gra wnętrze prestiżowego, nocnego lokalu w Hamburgu w roku 1930. To jest unikatowe wnętrze i bardzo filmowe - dodaje

Do Prudnika na zdjęcia filmowe przyjechało kilkudziesięciu statystów z niemalże całej Polski.

- Przyjechałam z Poznania i jest to mój debiut jeśli chodzi o statystowanie – mówi dziewczyna ze stolicy Wielkopolski. – Wyczekuję na planie, na swoją kolej. Zagram w filmie o Halinie Konopackiej. - Koleżanka powiedziała mi, że szukają statystów o moim wzroście. Stwierdziłem, że to może być fajna przygoda, ciekawa. Dobrze jest zobaczyć, jak wygląda produkcja filmu od zaplecza – stwierdził student z okolic Poznania.

Filmy fabularne nagrywane w ostatnich dniach w Opolu, Mosznej i Prudniku powstają w ramach telewizyjnego cyklu o przedwojennych polskich sportowcach. Zobaczymy je w TVP prawdopodobnie pod koniec tego roku.
Maciej Dancewicz
Statyści

Kultura i rozrywka

2024-07-15, godz. 22:00 Pastele, akwarele i olej na wystawie w Galerii Zamostek [ZDJĘCIA] Znajomi, przyjaciele i miłośnicy sztuki przyszli na wernisaż malarstwa Małgorzaty Domańskiej do Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2024-07-15, godz. 18:00 Krapkowiccy seniorzy zwiedzali opolski skansen [ZDJĘCIA] Krapkowiccy seniorzy uczestniczący w zajęciach Dziennego Domu Pobytu w Krapkowicach-Otmęcie odwiedzili Opole. » więcej 2024-07-15, godz. 14:30 Taniec groove w Miejscu X w Opolu. Zabawa i spontaniczność Tańcem groove można cieszyć się bezpłatnie w Miejscu X w Opolu przez cały lipiec. To forma taneczna, która nie wymaga znajomości kroków. Coś dla tych… » więcej 2024-07-15, godz. 09:32 Pewny termin i lista wykonawców. Są szczegóły kluczborskiego festiwalu reggae Listę wykonawców na festiwal 'Pozytywne Granie w Stolicy Polskiego Reggae' potwierdziło Centrum Kultury w Kluczborku. Tegoroczną edycję imprezy z jamajskimi… » więcej 2024-07-15, godz. 06:10 Muzyczna uczta dla różnych melomanów na placu Wolności w Opolu [ZDJĘCIA] Koncerty promenadowe w Opolu cieszą się dużym zainteresowaniem. Tym razem w niedzielne popołudnie usłyszeliśmy 'przebój' muzyki klasycznej - Cztery pory… » więcej 2024-07-14, godz. 16:59 Opolska Sieć Mentorów rozpoczęła pierwsze warsztaty edukacyjno-kulturalne Opolscy liderzy wywodzący się z szeregu działań organizowanych w ramach opolskiego 'EDUKO' biorą udział w nowym projekcie kulturowym Opolska Sieć Mentorów… » więcej 2024-07-12, godz. 20:00 „Farska Stodoła” zaprasza w swoje progi. Wiejskie muzeum prezentuje śląskie dziedzictwo regionalne Bogate zbiory Izby Muzealnej „Farska Stodoła' w Biedrzychowicach będzie można zobaczyć w niedzielę (14.07). Ekspozycja prezentuje tradycyjne wyposażenie… » więcej 2024-07-12, godz. 19:30 Ilustragan 8 na przystankach komunikacji publicznej w Opolu Ilustragan to cykliczny projekt Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prezentujący twórczość ilustratorską studentów, absolwentów i wykładowców oraz… » więcej 2024-07-11, godz. 21:32 Powódź z 1997 roku oczami archiwistów Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na nową wystawę, prezentującą ratowanie akt, które zostały zalane podczas 'powodzi tysiąclecia' w 1997 roku. » więcej 2024-07-11, godz. 16:26 Gmina Jemielnica z prestiżową nagrodą Gmina Jemielnica z Europejską Złotą Nagrodą Odnowy Wsi 2024 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »