Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-17, 06:40 Autor: Mariusz Majeran

Muzyczna uczta i udana licytacja dla Viki w szkole muzycznej w Opolu [ZDJĘCIA]

Koncert charytatywny dla Viki w Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Koncert charytatywny dla Viki w Szkole Muzycznej w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Szkoła "Tak" przygotowała koncert charytatywny dla swojej uczennicy Viki Gałeckiej. Dziewczynka, chorująca na rzadką odmianę niskorosłości i zwyrodnienie stawów, potrzebuje pieniędzy na dwie operacje. Na scenie wystąpili uczniowie i rodzica oraz Jarosław Wasik, Anna Jarota i Łukasz Szuba.
- Wystąpiłem, bo jestem wrażliwym człowiekiem - mówi Łukasz Szuba. - Artyści są wrażliwymi ludźmi i to pozwala nam ujrzeć potrzeby drugiego człowieka. A dzisiejszy koncert to jest ogromna potrzeba, więc potrzeba bardzo szybkiego, natychmiastowego wręcz, na wczoraj, działania dla Viktorii.

Licytację na rzecz Viki prowadził opolski aktor Krzysztof Jarota, który wylicytował duże sumy za podarowane przedmioty.

- Dziękuję wszystkim za tak hojną licytację - mówi Olaf Gałecki. - Cały czas zbieramy na drugą operację. Brakuje nam jeszcze ponad czterysta tysięcy złotych, więc nie możemy odpuścić. Nie możemy zwolnić. Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj się zaangażowali, żebyśmy cały czas walczyli o te pieniądze, bo tutaj zbiórka dla Viki musi trwać. W tę niedzielę idziemy na stadion Odry. Razem z Odrą będziemy kwestować na rzecz Viki. Przeprowadzimy też zbiórkę charytatywną. I też na Stegu Arenie 2 kwietnia będzie turniej siatkówki, na który również serdecznie zapraszam.

Viktorię Gałecką można wspierać licytując inne przedmioty na Facebooku i wpłacając 1.5 % podatku w rozliczeniu rocznym.
Łukasz Szuka
Olaf Gałecki

Kultura i rozrywka

2023-03-24, godz. 16:40 Podopieczni WTZ w Oleśnie zaprezentowali autorskie ozdoby wielkanocne Wystawę i kiermasz prac rękodzielniczych o tematyce wielkanocnej zorganizowano dzisiaj (24.03) przed południem w oleskim starostwie. » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej 2023-03-21, godz. 15:00 W Brzegu będą wspólnie szukać wiosny. Impreza staje się miejską tradycją Brzeg zachęca mieszkańców do wspólnego poszukiwania wiosny. W mieście odbędzie się otwarty dla każdego marsz na orientację. » więcej 2023-03-20, godz. 10:15 Kolejny krok do budowy nowej biblioteki w Praszce. Projektant ma 250 dni Firma z Poznania zaprojektuje nową siedzibę Biblioteki Publicznej w Praszce. Do konkursu przystąpiło osiem pracowni, ale trzy najtańsze propozycje zostały… » więcej 2023-03-18, godz. 10:00 Koncert Lord Bishop Rocks w Domu Kultury w Ozimku Pochodzący z Nowego Jorku, a od 2000 roku mieszkający w Niemczech Lord Bishop razem z zespołem wystąpi w Domu Kultury w Ozimku. Grupa od 1999 roku wydała… » więcej 2023-03-17, godz. 17:30 Konkurs plastyczny dla dzieci "Drzewozwierz" Galeria Sztuki Współczesnej czeka na prace plastyczne konkursu zatytułowanego 'Drzewozwierz'. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »