Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-03-16, 19:37 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Po raz dziesiąty w opolskim "Staszicu" łowili muzyczne talenty

"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
"Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów" w Opolu [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Po raz dziesiąty zagraniczne piosenki wybrzmiały w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. Blisko 40 solistów i zespołów wzięło udział w 10. edycji "Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej Łowcy Talentów". Muzyczny konkurs był skierowany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
- Wykonuję "Teenage Fantasy" Jorja Smith w języku angielskim. Udział w takim konkursie daje przede wszystkim doświadczenie. Dla mnie to także sposób na naukę języka - mówi Alicja z LO nr 5 w Opolu.

- Uwielbiam Elvisa Presleya, dlatego wybrałem jego utwór "The Wonder of You" - mówi Piotr Moca z LO nr 2 w Opolu.

- Śpiewam w duecie z koleżanką utwór "Voila" Barbary Pravi z Eurowizji z 2021 roku, reprezentacja Francji. Dla mnie ten konkurs to jest jakiś sposób wyrażenia siebie - zauważa Liwia Pszczyńska z LO nr 2 w Opolu.

- Zaczynaliśmy prawie 15 lat temu jako konkurs szkolny, później rozrósł się na konkurs miejski, a teraz obejmuje cały powiat opolski - mówi Justyna Chodorowska-Barucha, współorganizatorka konkursu i nauczycielka w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu. - Organizatorem są trzy nauczycielki języków obcych: języka niemieckiego i języka angielskiego. Właśnie w ten sposób wraz z koleżankami propagujemy naukę języka obcego. Jak wiemy, muzyka jest dobra na wszystko, muzyka łagodzi obyczaje, muzyka pomaga nam w opanowaniu języka obcego. A przy okazji oczywiście wyraz artystyczny tutaj też jest bardzo istotny.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Wojciech Hume z PSP nr 31 w Opolu, z kolei wśród uczestników ze szkół średnich pierwsze miejsce zajęła Samanta Król z ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole było patronem medialnym tego wydarzenia.
Uczestnicy
Justyna Chodorowska-Barucha

Kultura i rozrywka

2023-03-24, godz. 16:40 Podopieczni WTZ w Oleśnie zaprezentowali autorskie ozdoby wielkanocne Wystawę i kiermasz prac rękodzielniczych o tematyce wielkanocnej zorganizowano dzisiaj (24.03) przed południem w oleskim starostwie. » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej 2023-03-21, godz. 20:40 "To może być fajna przygoda". Zdjęcia do dwóch filmów kręcono w Prudniku Prudnik, jego obiekty i plenery będzie można zobaczyć w dwóch produkcjach fabularnych realizowanych dla TVP. Przez kilka dni w rożnych lokalizacjach kręcono… » więcej 2023-03-21, godz. 20:35 O śląski marmur toczyły się wojny. Spotkanie w GSW w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zorganizowała spotkanie z profesor Irmą Koziną z Akademii Sztuki Plastycznej w Katowicach w ramach wydarzenia towarzyszącego… » więcej 2023-03-21, godz. 20:00 Wiersze w Światowym Dniu Poezji w MBP w Opolu W Światowym Dniu Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Elżbietą Olak. Autorka ma na koncie dwa tomiki wierszy… » więcej 2023-03-21, godz. 15:00 W Brzegu będą wspólnie szukać wiosny. Impreza staje się miejską tradycją Brzeg zachęca mieszkańców do wspólnego poszukiwania wiosny. W mieście odbędzie się otwarty dla każdego marsz na orientację. » więcej 2023-03-20, godz. 10:15 Kolejny krok do budowy nowej biblioteki w Praszce. Projektant ma 250 dni Firma z Poznania zaprojektuje nową siedzibę Biblioteki Publicznej w Praszce. Do konkursu przystąpiło osiem pracowni, ale trzy najtańsze propozycje zostały… » więcej 2023-03-18, godz. 10:00 Koncert Lord Bishop Rocks w Domu Kultury w Ozimku Pochodzący z Nowego Jorku, a od 2000 roku mieszkający w Niemczech Lord Bishop razem z zespołem wystąpi w Domu Kultury w Ozimku. Grupa od 1999 roku wydała… » więcej 2023-03-17, godz. 17:30 Konkurs plastyczny dla dzieci "Drzewozwierz" Galeria Sztuki Współczesnej czeka na prace plastyczne konkursu zatytułowanego 'Drzewozwierz'. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »