Radio Opole » Kultura i rozrywka
2023-01-17, 14:30 Autor: Daniel Klimczak

Powrócą Dni Księstwa Brzeskiego. To niejedyna letnia atrakcja planowana przez BCK

Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
W tym roku wracają Dni Księstwa Brzeskiego. Impreza po raz ostatni była organizowana w 2019 roku.
3 lata temu wydarzenie trzeba było odwołać z powodu pandemii koronawirusa. Później, z powodu niepewnej sytuacji związanej z pandemią, a także przez oszczędności, miastu nie udało się kontynuować tej tradycji. Jak jednak zapowiada dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury Jacek Ochmański, za kilka miesięcy impreza powróci do miasta, jednak w nieco innej formie.

- Planujemy Dni Księstwa Brzeskiego, tutaj taka informacja dla mieszkańców, że ulega zmianie termin. Zawsze było w maju, teraz będzie w czerwcu, w pierwszy weekend czerwca - powiedział.

Na razie jednak instytucja nie zdradza szczegółów dotyczących programu imprezy.

Wiadomo za to, że oprócz Dni Księstwa Brzeskiego, w tegoroczną wiosnę i lato brzeżanie będą mogli korzystać ze sporej liczby atrakcji.

- Wracamy do starego pomysłu z lat 90., czyli będziemy wjeżdżać na osiedla, "Weekend na moim osiedlu". Będą kontynuowane kina plenerowe, może też w tych miejscach, gdzie będziemy na osiedlach. Będzie duży piknik majowy, taki jak to wszyscy mówią, jak był "za Niemca" i to będzie na marinie w ramach tej majówki. To będzie 2 dni piknikowania, leżenia, słuchania, bawienia się - dodaje dyrektor.

Planowane przez BCK wydarzenia oznaczają też, że w tym roku odżyje miejscowy amfiteatr. W poprzednim udało zorganizować się w nim 4 wydarzenia.
Jacek Ochmański
Jacek Ochmański

Kultura i rozrywka

2024-02-24, godz. 16:00 "Władza" zdominuje 17. Zimowy Las Sztuki w Opolu? Zimowy Las Sztuki otworzy się przed opolanami już po raz 17. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia organizowanego w Teatrze Eko Studio w Opolu jest 'Wła… » więcej 2024-02-24, godz. 12:00 Standardy jazzowe, muzyka filmowa i rozrywkowa. Niedziela z koncertem charytatywnym w Kluczborku Jeden z najlepszych puzonistów jazzowych w Polsce weźmie udział w jutrzejszym (25.02) koncercie charytatywnym z okazji 15-lecia kluczborskiego Big Roll Bandu… » więcej 2024-02-24, godz. 09:54 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-23, godz. 13:30 Poznaj inwazyjne gatunki w Polsce. Oprowadzanie po wystawie w MŚO Na rodzinne oprowadzanie po wystawie przyrodniczej zaprasza w sobotę (24.02) Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Ekspozycja nosi tytuł 'Obcy wśród nas. Obce… » więcej 2024-02-23, godz. 07:58 Multimedialne prace studentów na wystawie w teatrze [ZDJĘCIA] Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pokazują swoje zaliczenia na wystawie multimedialnej w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wystawa nosi tytuł… » więcej 2024-02-22, godz. 19:15 Bezpłatne szkolenia dla wolontariuszy i członków organizacji pozarządowych Do udziału w bezpłatnych wykładach dotyczących pozyskiwania pieniędzy unijnych, rachunkowości czy prawa, zachęca Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu… » więcej 2024-02-22, godz. 14:00 "Nemezis" Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku 2023 Powieść pt. 'Nemezis', związanego z Opolszczyzną autora, Macieja Siembiedy walczy o tytuł Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. To powieść z pogranicza… » więcej 2024-02-22, godz. 12:15 Śpiewanki, czyli Opolskie Granie, po raz pierwszy w Miejscu X Opolskie Granie, zwane też Śpiewankami, po raz pierwszy zawędruje do Miejsca X w Opolu. To wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w stolicy regionu już… » więcej 2024-02-22, godz. 10:15 Znane "piosenki ulicy" usłyszymy w Filharmonii Opolskiej Klub Muzyczny Filharmonii Opolskiej proponuje koncert złożony z popularnych piosenek warszawskich, lwowskich i innych znanych bardów. Koncert zatytułowany… » więcej 2024-02-21, godz. 15:14 Sukces aktorki z Nysy. Kamila Urzędowska nagrodzona na 74. Berlinale Wywodząca się z Nysy aktorka - Kamila Urzędowska została doceniona podczas 74. Berlinale. Jurorzy docenili ją za rolę Jagny w 'Chłopach' w reżyserii DK… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »