Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-12-02, 21:45 Autor: Mariusz Majeran

Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA]

Wernisaż "Ruch Polski wokół Słońca" Andrzeja Tobisa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [fot. i mix Mariusz Majeran]
Wernisaż "Ruch Polski wokół Słońca" Andrzeja Tobisa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [fot. i mix Mariusz Majeran]
Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa "Ruch Polski wokół Słońca" kończy 12. Opolski Festiwal Fotografii. Artysta jest malarzem i fotografem.
- To jest duży projekt, który pokazuje Polskę w czterech porach roku - mówi Andrzej Tobis. - Wystawa ma troszeczkę taki charakter gabinetowy. Jest bardzo dużo obrazów niewielkich. Większość to są niewielkie prace, w które trzeba się wczytać. To jest taka typowo gabinetowa wystawa do czytania. "Ruch Polski wokół Słońca" - jest w nim ukryta jakaś prawda, oprócz ironii. Prawda polegająca na tym, że to jest kolejna odsłona mojego wieloletniego projektu. nad którym praca trwa szesnaście lat.

W ramach wystawy przygotowano imprezy towarzyszące. W niedzielę (04.12) oprowadzać po niej będzie dr Joanna Filipczyk. Wstęp wolny. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Wystawę możemy oglądać do 29 stycznia przyszłego roku.
Andrzej Tobis

Kultura i rozrywka

2023-02-01, godz. 11:00 Stypendium za talent - urząd marszałkowski rozpoczął przyjmowanie wniosków Ruszył nabór wniosków o stypendia z programu 'Marszałkowskie Talenty'. Mogą o nie zabiegać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem… » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Praca Adama Michalika ze Strzelec Opolskich zakwalifikowana na międzynarodową wystawę Praca Adama Michalika, artysty ze Strzelec Opolskich, jako jedna z dziesięciu została zakwalifikowana na wystawę HANSEartWORKS. To międzynarodowy projekt wystawienniczy… » więcej 2023-01-31, godz. 15:15 Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na spotkanie poświęcone malowidłom Władysława Początka Otwarcie nowego centrum przesiadkowego Opole Główne pozwoliło ponownie oglądać zabytkowe już malowidło opolskiego artysty, które wcześniej było na ścianie… » więcej 2023-01-31, godz. 11:45 Wraca plebiscyt "Dar Opola". Można nominować uczestników Stowarzyszenie 'Pieśni spod żagli' po dwuletniej przerwie wywołanej pandemią powraca do organizacji plebiscytu 'Dar Opola'. Konkurs ma promować środowisko… » więcej 2023-01-29, godz. 22:45 "Bez ładu i składu, czyli rytmy naszej młodości" w NDK Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nysie zaprasza na wyjątkowy spektakl. » więcej 2023-01-29, godz. 16:30 Nowa jakość u "Osieckiej". Zniknie boazeria z sali koncertowej ośrodka kultury w Niemodlinie W ostatni etap wkroczyły prace remontowe w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Trwa przebudowa sali koncertowej, z której jak żartuje burmistrz… » więcej 2023-01-29, godz. 10:13 Zarezerwuj bilet na "Moralność pani Dulskiej", wesprzyj remont hospicjum w Kluczborku Są jeszcze bezpłatne wejściówki na spektakl 'Tragifarsa kołtuńska, czyli Moralność pani Dulskiej' w kluczborskim Centrum Kultury. » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »