Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-28, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi

Premiera sztuki "Rohtko" w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Premiera sztuki "Rohtko" w Teatrze imienia Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Przedstawienie „ROHTKO", którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych „Spēlmaņu nakts" zostało nagrodzone w pięciu kategoriach.
Sztuka zdobyła nagrody w kategoriach: Najlepsze Przedstawienie, Nagroda Specjalna Innowacja, Najlepsza reżyseria dla Łukasza Twarkowskiego, Najlepszy scenograf - Fabien Lédé i Najlepsza aktorka drugoplanowa - Vita Varpina.

- ROHTKO zdobył nagrody - mówi dyrektor opolskiego teatru Norbert Rakowski. - I przygotowuje się do tournée. Ponieważ nie tylko Ryga, ale też Ateny, jeszcze prawdopodobnie Paryż przed nami. Liczne zaproszenia. U nas będziemy gościć Festiwal Boska Komedia. To jest przedstawienie tej skali, że nie możemy sobie pozwolić na wyjazd do Krakowa. Mówiąc wprost, nie było sceny, która by pomieściła tak spektakularne i duże przedstawienie. Ale bardzo się cieszymy, że publiczność krakowska odwiedzi Opole. Rzeczywiście wszyscy zjeżdżają do Opola. No i biletów na ROHTKO brak.

W Opolu przedstawienie zawita 10 i 11 grudnia.
Norbert Rakowski

Kultura i rozrywka

2023-01-28, godz. 15:30 Znamy spektakle, które zobaczymy podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych Instytut Teatralny imienia Zbigniewa Raszewskiego wybrał spośród 33 spektakli pięć przedstawień, które zobaczymy w Opolu podczas 47. Opolskich Konfrontacji… » więcej 2023-01-28, godz. 15:30 "Śmieci" w roli eksponatów na wystawie 'Wystawka' - taki tytuł nosi najnowsza ekspozycja w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Warszawska artystka Zuzanna Piętkowska prezentuje wieloelementową… » więcej 2023-01-28, godz. 13:00 Deskorolki zagościły w bibliotece [ZDJĘCIA] W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się wystawa deskorolek i spotkanie autorskie z ich miłośnikiem Bartoszem Adamowskim. Kolekcja deskorolek przyjechała… » więcej 2023-01-27, godz. 17:00 Weekend zamknięcia wystawy "Ruch Polski wokół Słońca" W weekend zamknięcia wystawy Andrzeja Tobisa 'Ruch Polski wokół Słońca' Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała szereg wydarzeń. » więcej 2023-01-27, godz. 15:00 Koncert noworoczny z charytatywnym akcentem. W Nyskim Domu Kultury zagrają dla hospicjum 10 lutego w Nyskim Domu Kultury odbędzie się X jubileuszowa edycja Charytatywnego Koncertu Noworocznego, który organizowany jest przez Ruch Rozwoju Regionu… » więcej 2023-01-27, godz. 13:00 Premiera kolejnego humorystycznego wykładu w Teatrze Ekostudio w Opolu Wykłady profesora Pączkowskiego na dobre zagościły w opolskim Teatrze Ekostudio. Wcielający się w postać fikcyjnego profesora Andrzej Czernik mówił już… » więcej 2023-01-27, godz. 10:15 Wystawa i spotkanie autorskie rolkarzy w bibliotece 'Skateboarding, czyli odmienne stany świadomości' - to tytuł spotkania autorskiego z Bartoszem Adamowskim. Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu najpierw zaprasza… » więcej 2023-01-26, godz. 18:30 Koncert "Serce za serce" na scenie w Radiu Rzeszów i do pooglądania na stronie Radia Opole 'Serce za serce' - tym koncertem Audytorium 17 i Caritas rozpoczynają ogólnopolską zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy oraz środków pieniężnych na zakup… » więcej 2023-01-26, godz. 15:44 Uczta dla miłośników muzyki akordeonowej w Głubczycach Dwie renomowane orkiestry akordeonowe wystąpią dziś (26.01) na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach. Popularne pozycje światowej muzyki na tym… » więcej 2023-01-26, godz. 10:00 "Wystawka" w Galerii Aneks w Opolu Zmiana ekspozycji w Galerii Aneks GSW w Opolu. Swoje prace zaprezentuje w oszklonej przestrzeni Zuzanna Piętkowska. Tytuł wystawy to 'Wystawka'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »