Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-05, 19:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Krzysztof "Puma" Piasecki odznaczonym medalem Gloria Artis. Były łzy wzruszenia

Krzysztof "Puma" Piasecki i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski
Krzysztof "Puma" Piasecki i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski
Krzysztof "Puma" Piasecki i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski
Krzysztof "Puma" Piasecki i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski
Muzyk, kompozytor, pedagog i aranżer - Krzysztof "Puma" Piasecki został odznaczony brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Odznaczenie nadane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał z rąk wojewody Sławomira Kłosowskiego. Uroczystość wręczenia miała miejsce na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu podczas "Zaduszek Jazzowych".

- Będąc chłopcem dwunasto-, trzynastoletnim zakochałem się w gitarze - wspomina artysta. - Oczywiście później była edukacja muzyczna, praca zawodowa i jakoś tak minęło kilka dekad. Nie będę mówił, ile lat i jest chyba dobrze. Jestem z tego zadowolony. Myślę, że ważna jest chęć, pasja i miłość do muzyki, miłość do ludzi. Z ludzi trzeba rozmawiać, a jak się z nimi rozmawiam, to gra się z nimi - dodaje.

- Dla mnie to wielkie szczęście móc wpiąć to odznaczenie - mówił wojewoda Sławomir Kłosowski. - Kiedy dowiedziałem się, od kancelarii pana premiera Glińskiego, że będę tam to odznaczenie wręczał, to nie ukrywam, że była to ogromna satysfakcja. A na scenie już dosyć duża trema, bo to jednak maestro, mistrz, wykonawca bardzo wielu jazzowych i rockowych fragmentów muzyki, ale też pedagog, a wiadomo, że muzyka i edukacja uczy wrażliwości - dodaje.

Krzysztof "Puma" Piasecki w swoim dorobku ma kilkanaście autorskich płyt. Wielokrotnie brał też udział w nagraniach jako muzyk sesyjny. Jest laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Ma na swoim koncie też tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma "Gitara i bas". Wielokrotnie występował na scenie z artystami światowej rangi: Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Jeffem Berlinem, Charliem Greenem i Ivone Sanchez.
Krzysztof "Puma" Piasecki
Sławomir Kłosowski

Kultura i rozrywka

2023-02-08, godz. 17:00 Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu - tak w skrócie można zrecenzować projekt… » więcej 2023-02-08, godz. 14:22 Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki po FSD Wystawę pamiątek związanych z nieistniejącą już Fabryką Samochodów Dostawczych w Nysie przygotowują lokalni miłośnicy nysek. Przez lata auta te były… » więcej 2023-02-08, godz. 09:40 Wernisaż fotografii w MBP w Opolu W Fotogalerii MBP w Opolu zaprezentowane zostaną zdjęcia Piotra Witkowskiego, które powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem. Autor zdjęć fotografowaniem… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »