Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-05, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Kolorowe obrazy z człowiekiem na pierwszym planie w Galerii Bonk w Opolu [ZDJĘCIA]

Wystawa Rafała Bojdysa w Galerii Bonk w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Rafała Bojdysa w Galerii Bonk w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Rafała Bojdysa w Galerii Bonk w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Rafała Bojdysa w Galerii Bonk w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Galeria Bonk w Opolu zaprasza do swojej sali wystawienniczej artystów z całej Polski. Tym razem możemy oglądać prace bielskiego artysty Rafała Bojdysa.
Gości galerii zachwyciły obrazy artysty, podkreślali ciepły kolor obrazów i charakterystyczny styl malarza.

- Prezentuję prace, które tworzą różne cykle - powiedział podczas wernisażu Rafał Bojdys. - Tematem moich obrazów jest człowiek. Postać ludzka. Każda z tych postaci na tych obrazach posiada jakiś przedmiot, który opowiada o tej postaci. Ten przedmiot to są narty, kajak, samochód, którym się porusza. Taki atrybut. Ten atrybut sprawia, że obraz zaczyna być opowieścią, że ta postać namalowana nie jest bezosobowa. Zaczyna się tworzyć fabuła na obrazie.

Prace Rafała Bojdysa będzie można oglądać w Galerii Bonk w Opolu przez dwa tygodnie.
Rafał Bojdys

Kultura i rozrywka

2023-02-08, godz. 17:00 Premiera filmu "Generacje" o historii Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu Historia szkoły, wydarzeń, a przede wszystkim losy i opowieści ludzi z nią związanych zawarte w 55 minutach filmu - tak w skrócie można zrecenzować projekt… » więcej 2023-02-08, godz. 14:22 Na wystawie będzie można zobaczyć pamiątki po FSD Wystawę pamiątek związanych z nieistniejącą już Fabryką Samochodów Dostawczych w Nysie przygotowują lokalni miłośnicy nysek. Przez lata auta te były… » więcej 2023-02-08, godz. 09:40 Wernisaż fotografii w MBP w Opolu W Fotogalerii MBP w Opolu zaprezentowane zostaną zdjęcia Piotra Witkowskiego, które powstały wspólnie ze Sławojem Dubielem. Autor zdjęć fotografowaniem… » więcej 2023-02-07, godz. 15:50 Wspomnienie twórczości Jana Goczoła w bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w stolicy regionu wielokrotnie gościła za życia opolskiego poetę Jana Goczoła. Prezentowała jego twórczość i prosiła, by… » więcej 2023-02-07, godz. 07:00 Opolski Plastyczniak pokazuje prace "Szyte na miarę" [ZDJĘCIA] Po raz trzeci Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu prezentuje prace klas od I do IV wykonane podczas ćwiczeń dwóch… » więcej 2023-02-06, godz. 08:08 Dziś w Opolu Mała Akademia Instrumentów Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu dziś (06.02) do południa będzie gościć dzieci w Małej Akademii Instrumentów. Podczas spotkania z przedszkolakami i uczniami… » więcej 2023-02-05, godz. 20:15 W kwietniu ruszy sezon na zamku w Niemodlinie [ZDJĘCIA] Do nowego sezonu turystycznego szykuje się zamek w Niemodlinie. Obiekt jest dostępny dla turystów przez cały rok, ale w miesiącach zimowych swoją wizytę… » więcej 2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »