Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-11-05, 12:00 Autor: Mariusz Majeran

Ilustracje Marianny Sztymy na wystawie w MBP [ZDJĘCIA]

Wystawa Marianny Sztymy w Galerii Zanostek w MBP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Marianny Sztymy w Galerii Zanostek w MBP w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
W ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej czytelnicy mogą oglądać prace malarki i ilustratorki Marianny Sztymy. Autorka ilustracji prasowych, pracowała dla większości polskich magazynów i gazet. Ilustruje książki dla dzieci i dorosłych.
- Lubię ilustrować książki dla dzieci. Na wystawie mamy najnowsze ilustracje - mówi Marianna Sztyma. - To są ilustracje z książek z ostatnich dwóch lat. Głównie wydruki, parę oryginałów. Są dwa oryginały ilustracji z "Tkaczki chmur". To były ilustracje, które zostały wyróżnione na targach w Bolonii w zeszłym roku. I teraz te ilustracje krążą po świecie. Aktualnie są na wystawie w Tokio. Są ilustracje z "Świata według dziadka" Zosi Staneckiej i też z jej książki "Drań".

Wystawę w Galerii Zamostek można oglądać do końca listopada. Radio Opole jest patronem medialnym tegorocznej Jesieni Literackiej w Opolu.
Marianna Sztyma

Kultura i rozrywka

2023-02-04, godz. 09:20 "Wymianka" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu proponuje wystawę Zuzanny Piętkowskiej 'Wystawka'. W Galerii Aneks zobaczymy przedmioty znalezione przez autorkę podczas… » więcej 2023-02-03, godz. 22:22 Z lampą UV na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro [ZDJĘCIA] Związek Polskich Artystów w Opolu zaprosił opolskiego artystę skrywającego się pod artystycznym pseudonimem FIL. Na wystawie zatytułowanej 'Carpe Diem'… » więcej 2023-02-03, godz. 19:45 Przygraniczna współpraca szansą na adaptację zabytków. Zaowocuje też partnerstwem gmin Głogówek i czeski Jindřichov będą wspólnie aplikować o unijne fundusze transgraniczne na remont zabytków. Oba samorządy mają dokumentację techniczną… » więcej 2023-02-03, godz. 15:05 Intensywność barw, wydarzeń, geometrii, form i uczuć na wystawie w Prudniku Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż prac malarskich Jacube Rybińskiej. Integralną częścią ekspozycji będzie performance zatytułowany „Krótki… » więcej 2023-02-03, godz. 11:00 Koncert uwielbienia w Branicach ''W Tobie jestem wolny'' - to tytuł koncertu poświęconego pamięci biskupa Józefa Marcina Nathana, wybitnego duszpasterza, społecznika, założyciela ''Miasteczka… » więcej 2023-02-03, godz. 06:10 O historii Pułku Ułanów Wołyńskich rozmawiano w muzeum w Opolu Stowarzyszenie Pamięci 19 Pułku Ułanów Wołyńskich im. gen. Edmunda Różyckiego w Opolu zaprosiło miłośników historii na spotkanie w Muzeum Śląska… » więcej 2023-02-02, godz. 17:00 Muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie Muzeum Śląska Opolskiego w ramach wystawy 'Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta' zaprasza na oprowadzanie kuratorskie. Po ekspozycji będzie oprowadzać… » więcej 2023-02-02, godz. 09:00 Utwory skandynawskich kompozytorów zabrzmią w Filharmonii Opolskiej Kompozytorzy, który zmienili swoją narodowość na fińską i norweską zostaną zaprezentowani w Filharmonii Opolskiej. Zagra Orkiestra Filharmonii Opolskiej… » więcej 2023-02-01, godz. 11:00 Stypendium za talent - urząd marszałkowski rozpoczął przyjmowanie wniosków Ruszył nabór wniosków o stypendia z programu 'Marszałkowskie Talenty'. Mogą o nie zabiegać osoby zajmujące się twórczością artystyczną, upowszechnianiem… » więcej 2023-01-31, godz. 19:00 Praca Adama Michalika ze Strzelec Opolskich zakwalifikowana na międzynarodową wystawę Praca Adama Michalika, artysty ze Strzelec Opolskich, jako jedna z dziesięciu została zakwalifikowana na wystawę HANSEartWORKS. To międzynarodowy projekt wystawienniczy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »