Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-24, 18:00 Autor: Witold Wośtak

W opolskim seminarium wystąpi Dżem. Będzie można wylicytować koszulkę Lewandowskiego

Konferencja na temat koncertu z okazji Światowego Dnia Ubogich [fot. Witold Wośtak]
Konferencja na temat koncertu z okazji Światowego Dnia Ubogich [fot. Witold Wośtak]
Konferencja na temat koncertu z okazji Światowego Dnia Ubogich [fot. Witold Wośtak]
Konferencja na temat koncertu z okazji Światowego Dnia Ubogich [fot. Witold Wośtak]
Zespół Dżem wystąpi w Opolu 13 listopada z okazji Światowego Dnia Ubogich. Pieniądze z biletów-cegiełek będą przeznaczone dla Domu Nadziei, z którego od ponad dwóch lat korzystają osoby bezdomne.
Koszty organizacyjne koncertu uda się pokryć dzięki pomocy sponsorów. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, mówi, że takie inicjatywy mają pełne wsparcie miasta. - Dżem to zespół lekko przekorny - dodaje.

- To jest fantastyczna muzyka bluesowo-rockowa, która daje duży zabawy i radości osobom lubiącym muzykę na żywo. Ja uwielbiam, więc wiem, że słucha się tego fajnie. Z drugiej strony historia Dżemu i treści, do których odnoszą się piosenki, to przekorny temat nawiązujący do idei dnia ubogich.

Ksiądz Jerzy Kostorz, jeden z organizatorów koncertu, zwraca szczególną uwagę na planowane licytacje.

- Będzie koszulka Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie z autografem, będzie też koszulka SSC Napoli, ale nie tylko z podpisem Piotrka Zielińskiego, bo podpisali się wszyscy zawodnicy tej drużyny. Będzie też para bokserskich rękawic podpisanych przez Witalija Kliczko. To chyba osoba, której nie trzeba przedstawiać komukolwiek, zwłaszcza w obecnych czasach.

Biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, przypomina, że Światowy Dzień Ubogich to również zaproszenie do przemyślenia swojego życia.

- Bywamy zbytnio przywiązani do tego co materialne. Wyzwalamy się z tego i stajemy bogaci duchowo, gdy widzimy drugiego człowieka w potrzebie i przychodzimy mu z pomocą. Dzieje się tak, jeśli nie traktujemy potrzebującego odgórnie, lecz widzimy w nim brata lub siostrę. Dopiero w tej perspektywie możemy spojrzeć na organizację koncertu.

Siostra Aldona Skrzypiec, zaangażowana w prowadzenie Domu Nadziei, ocenia, że choć zima jest trudna, na bieżąco udaje się przekazywać niezbędną pomoc.

- Myślę, że wszystkiego mamy zawsze "na styk". Dajemy tyle, ile mamy: pieniędzy, ciepłych ubrań, śpiworów bądź koców. Wiadoma sprawa, że jak nie mamy, nie wydamy. Muszę jednak powiedzieć, że rzadko tak zdarza się. Zazwyczaj jeśli ktoś prosi o coś, chwilę później przychodzi druga osoba oferująca tę potrzebną rzecz.

Na scenie Wyższego Seminarium przy ulicy Drzymały wystąpi też Anna Maria Mbayo, a Radio Opole objęło koncert patronatem medialnym.
Arkadiusz Wiśniewski
Jerzy Kostorz
Andrzej Czaja
Aldona Skrzypiec

Kultura i rozrywka

2023-03-27, godz. 15:03 Najlepsze prace magisterskie o Śląsku nagrodzone. Zwyciężył temat o kościele w Opolu-Sławicach Po raz 32. przyznano nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków. W tym roku tytuł laureata za najlepszą pracę magisterską o Śląsku trafił do księdza Michała… » więcej 2023-03-27, godz. 06:30 Wielkanocne klimaty w Strzelcach Opolskich. Za nami jarmark i konkurs kroszonkarski Prawie 40 osób wzięło udział w niedzielnym konkursie kroszonkarskim w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Równocześnie na placu Żeromskiego odbywał się jarmark… » więcej 2023-03-26, godz. 20:30 Niedziela ze zdobieniem jaj wielkanocnych w Tułowicach. 19. Święto Opolskiej Pisanki Około 30 osób wzięło dziś (26.03) udział w konkursie zdobienia jaj wielkanocnych dla dzieci oraz dorosłych w Tułowickim Ośrodku Kultury. To jeden z punktów… » więcej 2023-03-25, godz. 11:00 O.S.T.R., Strachy na Lachy i Nocny Kochanek zagrają na Piastonaliach Studencki korowód, piknik z rektorami i koncerty w rytmie hip-hopu czy rocka. To tylko niektóre atrakcje, jakie szykuje samorząd Politechniki Opolskiej podczas… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Znane są już gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Kto wystąpi na scenie? Kult, Skaldowie, Paluch i Sylwia Grzeszczak to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w parku Renardów odbędzie się w pierwszy weekend czerwc… » więcej 2023-03-24, godz. 21:10 40 lat pracy artystycznej Mariana Molendy. Wystawa w Opolu [ZDJĘCIA] Marian Molenda, znany rzeźbiarz, twórca wielu pomników w Polsce, a w szczególności w Opolu i Nysie, gdzie ma swoją pracownię, obchodzi 40-lecie swojej pracy… » więcej 2023-03-24, godz. 19:31 Jedni dla zabawy, drudzy dla promocji. Finał Zimowej Giełdy Piosenki Walczą o szansę występów na festiwalach, Piastonaliach Uniwersytetu Opolskiego, czy Juwenaliach Politechniki Śląskiej. Trwa finałowy koncert 31. Zimowej… » więcej 2023-03-24, godz. 16:40 Podopieczni WTZ w Oleśnie zaprezentowali autorskie ozdoby wielkanocne Wystawę i kiermasz prac rękodzielniczych o tematyce wielkanocnej zorganizowano dzisiaj (24.03) przed południem w oleskim starostwie. » więcej 2023-03-24, godz. 07:30 Do środy głosowanie na uczestników konkursu "Jawor 2023" Trwają regionalne eliminacje uczestników do ogólnopolskiego konkursu 'Jawor - u źródeł kultury'. Radio Opole wyłoniło uczestników, na których mogą głosować… » więcej 2023-03-22, godz. 12:00 Podwyżki dla pracowników wojewódzkich instytucji kultury. W sumie ponad 4,5 miliona Ponad 4,5 miliona złotych na podwyżki dla pracowników sześciu instytucji kultury podległych urzędowi marszałkowskiemu przeznaczył zarząd województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »