Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-10-01, 17:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Niecodziennym koncertem rozpoczyna się XII Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Piotr Lempa [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Plakat XII Dobrodzień Classic Festival
Plakat XII Dobrodzień Classic Festival
Kino Bajka w Kluczborku
Kino Bajka w Kluczborku
Publiczność sama zdecyduje o przebiegu koncertu - tak niecodzienną koncepcję przyjął śpiewak Piotr Lempa, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Dobrodzień Classic Festival - jedynego na Opolszczyźnie festiwalu skoncentrowanego w całości na zróżnicowanej muzyce wokalno-instrumentalnej. Wydarzenie odbędzie się w tym roku w Kluczborku (01.10), Dobrodzieniu (02.10), Dobrzeniu Wielkim (08.10) i Opolu (09.10).
Wspomniany koncert, podczas którego publiczność głosowaniem zdecyduje o kolejności i tytułach prezentowanych utworów, zatytułowany jest "Klasycznie rozrywkowa lista przebojów" i odbędzie się dziś (01.10) w Centrum Aktywności Lokalnej - Kino Bajka w Kluczborku o godzinie 19:00 rozpoczynając tym samym XII Dobrodzień Classic Festiwal.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w czterech miastach, przy czym po raz pierwszy zawita do Kluczborka i Dobrzenia Wielkiego, a koncerty zaplanowane są na pierwsze dwa weekendy października (1-2 X i 8-9 X). Tradycyjnie nie zabraknie również gali charytatywnej w Dobrodzieniu, czyli rodzinnym mieście Piotra Lempy,

- Cały czas podkreślam, że te nasze spotkania trwają od 2004 roku - mówi artysta. - Wówczas roboczo nazwaliśmy te koncerty "Piotr Lempa i przyjaciele", bo faktycznie to byli moi przyjaciele zapraszani na te festiwale i osoby, z którymi ja współpracuję, pracuję na scenie, i które mnie w jakiś sposób na tej scenie urzekają. No i już tak zostało, że ten koncert, który stał się galą główną festiwalu jest nazwany "Piotr Lempa i przyjaciele" i ja nadal na te festiwale zapraszam ludzi, których spotykam na swojej muzycznej drodze i którzy w jakiś sposób na mnie takie bardzo dobre piętno odciskają muzycznie, ja staram się też ich do państwa przywieźć.

Dodajmy, że gala z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Leśnica" pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia oraz zaproszonych śpiewaków odbędzie się w niedzielę w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrodzieniu o godzinie 19:00, a Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Piotr Lempa w rozmowie na temat XII Dobrodzień Classic Festival

Kultura i rozrywka

2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »