Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-29, 20:00 Autor: Grzegorz Frankowski

W Głubczycach ostatnie próby przed finałowym koncertem ''Opolskie Śpiewa''

Próba przed sobotnim (01.10) koncertem w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
Próba przed sobotnim (01.10) koncertem w Głubczycach - [fot: Grzegorz Frankowski]
W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach trwają intensywne próby do koncertu finałowego festiwalu ''Opolskie Śpiewa''. W sobotnim (01.10) koncercie weźmie udział kilka chórów z naszego regionu oraz soliści. W programie muzyka rozrywkowa. Między innymi z repertuaru zespołów Europe, Bon Jovi i Toto. Będzie też muzyka ludowa i utwory a cappella.
- Będziemy śpiewać bardzo znane, rockowe utwory w całkowicie nowych aranżacjach - mówi Ewa Maleńczyk, dyrygent głubczyckich chórów Cantabile i Leo Cantores.

- Zaprezentujemy różnorodny repertuar, ale bardziej skupiamy się na muzyce rozrywkowej. W sobotę będzie część a cappella, gdzie chóry będą się mogły zaprezentować osobno, a potem wielki finał - The Final Countdown zespołu Europe, gdzie właśnie między innymi ten słynny przebój zaśpiewamy.

- W trakcie koncertu na naszej scenie wystąpi ponad stu artystów – dodaje Zbigniew Ziółko, dyrektor głubczyckiego ośrodka kultury.

- Ponad stu artystów zaprezentuje repertuar od klasyki po muzykę rozrywkową, także dla każdego coś miłego. Poza tym jestem ciekaw, chociaż byłem dzisiaj na próbach, jak będzie nasze nowe nagłośnienie brzmiało, nie tylko z muzyką rockową, z muzyka jazzową, ale właśnie z chórami.

Koncert w Głubczycach odbędzie się w sobotę. Początek wydarzenia o godz. 17:00.
Ewa Maleńczyk
Zbigniew Ziółko

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »