Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-27, 08:37 Autor: Mariusz Majeran

Kinowa prapremiera dokumentu telewizyjnego "Porozmawiajmy o kościele" [ZDJĘCIA]

Premiera filmu ks. Marka Lisa "Porozmawiajmy o Kościele" w Kinie Helios w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Premiera filmu ks. Marka Lisa "Porozmawiajmy o Kościele" w Kinie Helios w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Premiera filmu ks. Marka Lisa "Porozmawiajmy o Kościele" w Kinie Helios w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Premiera filmu ks. Marka Lisa "Porozmawiajmy o Kościele" w Kinie Helios w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
TVP 3 Opole zaprezentowała premierowo film dokumentalny o diecezji opolskiej, który wpisuje się w rok jubileuszu 50. lecia diecezji. Ksiądz profesor Marek Lis jest pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem obrazu dokumentalnego pod tytułem "Porozmawiajmy o Kościele".
- Nagraliśmy bardzo dużo materiału, na przykład z czterdziestominutowej wypowiedzi księdza arcybiskupa Alfonsa Nossola musiałem zachować tylko dwie minuty - mówi ksiądz Marek Lis. - Nie chcę opowiedzieć historii Kościoła opolskiego, diecezji opolskiej. Chcę opowiedzieć teraźniejszość. Chciałbym, by tych szesnaście sekwencji, z których film się składa, by one były takim zaproszeniem do tego, by wokół Kościoła, wokół rzeczywistości wiary móc także rozmawiać. Stąd ta opowieść jest z konieczności syntetyczna. Te postaci, które tam są, część z nich to są ludzie, których znamy. Znamy arcybiskupa Nossola, znany jest ksiądz Józef Krawiec i jego ośrodek Barka.

Film trwa 55 minut. Jego premiera telewizyjna będzie miała miejsce w niedzielę (02.10) o godzinie 19.10 na antenie TVP 3 Opole. Przewidziano także późniejsze emisje na antenie ogólnopolskiej. Prawdopodobnie 11 października.
ks. Marek Lis

Kultura i rozrywka

2022-11-30, godz. 14:10 WBP w Opolu zaprasza na spotkanie poświęcone wiedeńskiej femme fatale Biblioteka Austriacka zaprasza na spotkanie autorskie z dr Agatą Borek z Uniwersytetu Śląskiego, która przybliży czytelnikom postać Almy Mahler-Werfel. Wystąpienie… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 Wystawa z łambinowickiego muzeum jedzie do Sejmu Ekspozycja „Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej”, przygotowana przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, mówi o powstańcach… » więcej 2022-11-29, godz. 12:07 O Tanzanii w Bibliotece Obcojęzycznej w Opolu Biblioteka Obcojęzyczna WBP w Opolu zaprasza na spotkanie z profesorem Januszem Słodczykiem, który zawodowo i prywatnie podróżuje po świecie. Tym razem naukowiec… » więcej 2022-11-28, godz. 17:30 Spektakl "ROHTKO" z łotewskimi nagrodami teatralnymi Przedstawienie „ROHTKO', którego koproducentami są Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatr Dailes w Rydze, nominowane do Łotewskich Nagród Teatralnych… » więcej 2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »