Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-09-02, 19:30 Autor: Jakub Biel

Patrzą na świat z przymrużeniem oka. W Głębinowie trwa XI Weekend Satyry i Karykatury

XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
XI Weekend Satyry i Karykatury [fot. Jakub Biel]
W Głębinowie nad Jeziorem Nyskim rusza XI Weekend Satyry i Karykatury. Do Nysy przyjechali uznani karykaturzyści, którzy przez najbliższe dni będą z przymrużeniem oka spoglądali na otaczającą ich rzeczywistość. Nyskie spotkania karykaturzystów to przede wszystkim integracja tego środowiska, ale również okazja do tego, aby przy odrobinie szczęścia otrzymać własną karykaturę za darmo.
- Cieszymy się, że kolejny raz do Nysy przyjechali artyści z różnych stron Polski i Europy – mówi Jerzy Pietraszko, organizator wydarzenia.

- W tym roku frekwencja dopisała, jest 10 rysowników, karykaturzystów. Znane nazwiska. Będziemy tutaj przez trzy dni. Rysownicy będą tworzyć prace i co jest bardzo ważne, będą rysowali karykatury turystów i mieszkańców, którzy przyjdą nas tu odwiedzić.

- Nie ma przepisu na dobrą karykaturę - mówi Sławomir Łuczyński, karykaturzysta. - Najważniejszy jest pomysł. Jeżeli jeszcze jest poparty dobrą techniką, no to cóż można więcej wymagać. Lepiej się rysuje osoby charakterystyczne. Najgorzej rysować i malować dzieci, one nie mają jeszcze wykształconych rysów twarzy.

Wszyscy chętni na spotkanie z karykaturzystami mogą pojawić się w ośrodku Błękitna Zatoka w Głębinowie, gdzie artyści przebywają do niedzieli.
Jerzy Pietraszko
Sławomir Łuczyński

Kultura i rozrywka

2022-12-06, godz. 18:15 Zabytki Opolszczyzny na grafikach w opolskim oddziale NBP Grafiki przedstawiające pałace i zamki Opolszczyzny można oglądać na wystawie w opolskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Autorką prac jest graficzka… » więcej 2022-12-06, godz. 16:05 Natura i karp w obiektywie Janusza Preuhsa W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu otwarto wystawę upamiętniającą dorobek fotograficzny wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych… » więcej 2022-12-06, godz. 06:15 Twórcy kultury nagrodzeni przez marszałka województwa opolskiego [ZDJĘCIA] Nagrody marszałka województwa opolskiego dla animatorów i twórców Kultury rozdane. Podczas uroczystej gali rozdano wyróżnienia i nagrody także dla placówek… » więcej 2022-12-05, godz. 19:12 Specjalizują się w przemówieniach. Klub Toastmasters Opole ma 10 lat 10-lecie świętuje dzisiaj (05.12) Klub Mówców i Liderów - Toastmasters Opole. Organizacja non-profit zajmuje się trenowaniem wystąpień publicznych, rozwojem… » więcej 2022-12-05, godz. 15:02 W Głubczycach aktywizują seniorów Chcą - jak mówią - korzystać z życia i robić to, co lubią. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach odbyła się dzisiaj (05.12) druga finałowa gala… » więcej 2022-12-05, godz. 13:30 GSW: premiera kalendarza ilustrowanego przez opolskich i ukraińskich artystów Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz trzeci przygotowała kalendarz ilustrowany przez współpracujących z galerią artystów. Tematem przewodnim… » więcej 2022-12-05, godz. 10:45 Sportowe spotkanie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu W ramach cyklu 'Zaczytane Opolskie' Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprosiła do siebie sportowca, o którym książkę napisał dziennikarz radiowy… » więcej 2022-12-03, godz. 19:00 Muzyczne "must be" na święta rozbrzmiewały w opolskim rynku 'Last Christmas' z dziesiątek gardeł wybrzmiało w opolskim rynku. To najlepszy sygnał, że święta tuż, tuż. Choć nie jest to piosenka o Bożym Narodzeniu… » więcej 2022-12-03, godz. 11:00 Dni Xaverianum w Opolu. Gala na zakończenie Gala połączona z wręczeniem nagrody 'Żar Serca' zakończy dzisiaj (3.12) 29 Dni Xaverianum. » więcej 2022-12-02, godz. 21:45 Efekt 16-letniej pracy na wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Dwie sale wystawiennicze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęły prace fotograficzne Andrzeja Tobisa. Wystawa 'Ruch Polski wokół Słońca' kończy 12… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »