Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-12, 08:45 Autor: Mariusz Majeran

Rusza V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022"

(arch.) III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki rozpoczęty! [fot. Wiktoria Palarczyk]
(arch.) III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki rozpoczęty! [fot. Wiktoria Palarczyk]
Koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu rozpoczyna się dziś (12.08) V Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki "Opole 2022". To przegląd polskich piosenek wykonywanych przez Polonusów z całego świata.
- Przyjadą do nas wykonawcy z dwunastu państw - podkreśla organizatorka festiwalu red. Halina Nabrdalikm prezeska oddziału opolskiego Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

- Szwecja po raz pierwszy, Królestwo Niderlandów po raz pierwszy, a poza tym Litwa, Białoruś, Ukraina, Francja, Niemcy. Hiszpania się pojawiła ponownie po czterech latach przerwy. Oczywiście jest południe Europy, czyli Austria i Włochy. Dodam jeszcze, że poza konkursem Polonia australijska także będzie reprezentowana.

- Piątkowy koncert będzie miał zabarwienie patriotyczne - dodaje Nabrdalik. - A wszystko w wykonaniu Polonusów. Magda Krakowska się włączyła z Australii, Zbyszek Niemiec z Wiednia, Jakub Wnorowski z Rzymu pokażą ten swój potencjał artystyczny, ale właśnie z uwzględnieniem polskich pieśni patriotycznych.

Koncert inauguracyjny festiwalu dziś (12.08) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Radio Opole jest współorganizatorem festiwalu.

Koncerty odbędą się w Opolu, Prudniku, Gogolinie i Pilszczu. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej w zakładce patronaty. Festiwal potrwa cztery dni.

Więcej w dzisiejszej audycji Reporterskie Tu i Teraz po godzinie 15.00.
Halina Nabrdalik cz. 1
Halina Nabrdalik cz. 2

Kultura i rozrywka

2023-09-27, godz. 13:00 Pokazy prastarych technik wykonywania glinianych naczyń w Parku Historii we Włodzieninie Warsztaty lepienia glinianych naczyń - to kolejna impreza, która odbędzie się w Parku Historii we Włodzieninie. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych… » więcej 2023-09-26, godz. 11:40 Wielki sukces głubczyckiego chóru Angelus Cantat na międzynarodowym konkursie w Hiszpanii Trzy złote dyplomy wywalczyli wokaliści głubczyckiego chóru Angelus Cantat podczas międzynarodowego festiwalu i konkursu chórów ''Canco Mediterrania'' w… » więcej 2023-09-25, godz. 19:39 Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Paweł Maślona - laureatem Złotych Lwów za film "Kos" Film „Kos” pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla Pawła Maślony został nagrodzony Złotymi Lwami podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni… » więcej 2023-09-25, godz. 19:00 Kino plenerowe zagości w Strzelcach Opolskich. Na ekranie „Vincent chce nad morze” Kino plenerowe to kolejna propozycja stowarzyszenia „Działamy” ze Strzelec Opolskich dla mieszkańców. Jutro (26.09) na placu Żeromskiego zostanie wyświetlony… » więcej 2023-09-25, godz. 16:05 Naukowcy z Czech i Polski debatują w Opolu o wzajemnych relacjach i problemach Po 7 latach przerwy naukowcy z Czech i Polski ponownie zasiedli do debat o kulturze, ekonomii i co najważniejsze współpracy. Na Uniwersytecie Opolskim ruszył… » więcej 2023-09-24, godz. 08:33 Jubileuszowy przegląd w Komprachcicach Będzie konkurs, będzie uroczysta gala, a na koniec występ gwiazdy. Tak w skrócie można opisać program XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej… » więcej 2023-09-23, godz. 12:30 Biblioteka Austriacka zaprasza na Europejski Dzień Języków Po raz czternasty Biblioteka Austriacka organizuje Europejski Dzień Języków. Wydarzenie będzie dostępne w języku polskim, niemieckim i szwajcarskim. Biblioteka… » więcej 2023-09-23, godz. 08:00 Wybór między życiem a śmiercią. Premiera w Teatrze Kochanowskiego w Opolu [ZDJĘCIA] Nowy sezon artystyczny w Teatrze Jana Kochanowskiego w Opolu otworzyła międzynarodowa premiera opowiadająca o eutanazji, trudnych wyborach i sensie życia… » więcej 2023-09-21, godz. 15:51 W Kędzierzynie-Koźlu rusza 36. Wrzosowisko. Warto pospieszyć się z zakupem biletu Wernisaż, dwa koncerty i spektakl. W Kędzierzynie-Koźlu o 18:00 rozpocznie się 36. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk… » więcej 2023-09-21, godz. 11:00 Premiera książki Marka Gaworskiego i warsztaty w bibliotece w Sławięcicach Premiera książki o pałacu, a także warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Świeżo wyremontowana biblioteka w Sławięcicach zaprasza do siebie mieszkań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »