Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-06-02, 07:30 Autor: Mariusz Majeran

46. OKT: konfrontacje teatralne na półmetku

46. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Patryk Kęcki [fot. Mariusz Majeran]
46. Opolskie Konfrontacje Teatralne. Patryk Kęcki [fot. Mariusz Majeran]
Za nami trzy konkursowe przedstawienia 46. Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka żywa". Tegoroczna komisja artystyczna konkursu wybrała sześć przedstawień. W większości to dramaty.
- W ubiegłym roku zobaczyliśmy 35 sztuk teatralnych, a to co widzą widzowie w Opolu, to sześć najlepszych - mówi Patryk Kęcki, przewodniczący komisji artystycznej konkursu "Klasyka żywa".

- Rzeczywiście było w czym wybierać. Wydaje mi się, że wybraliśmy najciekawsze, najlepsze i jednocześnie, to co warto podkreślić, bardzo różnorodne. Ten wybór tegoroczny jest o tyle ciekawy, że tak się złożyło, że w tym roku wypada nam rok romantyzmu. I my z zeszłorocznych spektakli wybraliśmy trzy pozycje wielkich dramatów romantycznych polskich. To jest ważne. Komisja artystyczna co roku stara się tak, żeby jury miało ciężką pracę.

W piątek zobaczymy "Balladynę" w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, w sobotę "Lalkę" Teatru Aleksandra Fredry w Gnieźnie a na zakończenie festiwalu w niedzielę ""Kurkę wodną albo urojenie" Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.

Radio Opole jest patronem medialnym konfrontacji.
Patryk Kęcki

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »