Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-05-23, 13:02 Autor: Kaja Szajthauer

Opolscy seniorzy prezentują swoją twórczość na wystawie w NBP w Opolu

Wystawa seniorów w NBP w Opolu [fot. Kaja Szajthauer]
Wystawa seniorów w NBP w Opolu [fot. Kaja Szajthauer]
Wystawa seniorów w NBP w Opolu [fot. Kaja Szajthauer]
Wystawa seniorów w NBP w Opolu [fot. Kaja Szajthauer]
Nigdy nie jest za późno, by zacząć malować - to hasło padało wielokrotnie z ust opolskich seniorów na piątkowym (20.05) otwarciu wystawy malarskiej w Narodowym Banku Polski Oddziale Okręgowym w Opolu. Grupa Malarska Seniorów "Żyj kolorowo - Atelier" przy Towarzystwie Przyjaciół Opola po raz 7. zorganizowała wystawę swoich prac, a każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju.
- Nie ma nic ważniejszego dla artysty, niż podzielić się swoimi emocjami z innymi, ale również jest korzyść dla Narodowego Banku Polskiego, że tak śliczne prace mogą podziwiać nasi klienci, którzy na co dzień załatwiają tu swoje sprawy - mówi Paweł Frącz, dyrektor opolskiego oddziału NBP.

- Bardzo się cieszę, bardzo Państwu gratuluję i bardzo dziękuję za to, że Państwo poświęcili swój czas, swój talent, po to, żeby pięknie było w naszym budynku - mówił dyrektor.

- Jeśli chodzi o grupę, to są to panie seniorki i jeden senior. Naprawdę jestem zadowolony i cieszę się, że moja praca nie poszła na marne - mówi inicjator całej wystawy Jan Gruszka. - Oni wszyscy zaczęli od zera i to, co dzisiaj ja obserwuję, to naprawdę jestem zdumiony postępem prac, malowania tych ludzi. - dodał.

Seniorzy zdradzili nam, że niektóre pomysły na obrazy rodzą się już w nocy, a inspiracje znajdują wokół siebie. Najchętniej malują naturę czy architekturę, którą możemy znać z opolskich ulic. Artyści wystawy dopiero debiutują w malarstwie, ale tak najchętniej spędzają swój wolny czas na emeryturze.

- W ogóle malować zaczęłam dopiero od pół roku, bo mnie koleżanka namówiła. Przyszłam na spotkanie, bo są warsztaty malarskie i myślałam, że się czegoś nauczę, a tym czasem posadzono mnie przy sztalugach i kazano malować.

Wystawę malarską można oglądać w opolskim oddziale NBP przez miesiąc.
Paweł Frącz
Jan Gruszka
seniorzy

Kultura i rozrywka

2022-07-05, godz. 19:15 Przez wakacje zobaczymy włoskie filmy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' przez wakacje zapraszają do WBP na projekcje filmów włoskich. Rusza projekt Lamy pod… » więcej 2022-07-05, godz. 15:11 Od tkactwa po gry RPG. Wakacje w grodzie rycerskim są pełne atrakcji Młody rycerz, archeolog, artysta lub gracz RPG. Gród rycerski w Biskupicach obok Byczyny znów tętni życiem. Prowadzone są tam kolonie tematyczne dla dzieci… » więcej 2022-07-05, godz. 13:30 Ruszyło wakacyjne kino na placu Teatralnym Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w poniedziałek wieczorem (4.07) zainaugurowała kino na placu Teatralnym w Opolu. Bezpłatne emisje filmów odbywają się… » więcej 2022-07-05, godz. 11:00 Joanna Siek opowiadała o zamku, którego... nie było Na podstawie swojej pracy licencjackiej, pod kierunkiem prof. Anny Pobóg-Lenartowicz Joanna Siek napisała książkę 'Zamek górny w Opolu'. Prezentowała swoją… » więcej 2022-07-05, godz. 07:44 Muzyka filmowa zabrzmiała w amfiteatrze [ZDJĘCIA] Filharmonicy opolscy zagrali przeboje muzyki filmowej w amfiteatrze. Muzykami dyrygował Przemysław Neumann. Orkiestrze towarzyszył chór Filharmonii Opolsk… » więcej 2022-07-04, godz. 15:00 W głubczyckim muzeum otwarto wystawę prac Zdzisława Wiatra W Powiatowym Muzeum Ziemi Głubczyckiej do końca wakacji można oglądać prace Zdzisława Wiatra - urodzonego w tym mieście znanego rysownika, grafika, malarza… » więcej 2022-07-04, godz. 12:48 Domy kultury mogą wnioskować o pieniądze na projekty internetowe. Drugi nabór Narodowego Centrum Kultury Samorządowe instytucje kultury mogą starać się o unijne granty na konwersję cyfrową. Narodowe Centrum Kultury ogłosiło drugi nabór, gdzie można aplikować… » więcej 2022-07-03, godz. 16:00 Pracownia konserwatorska w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu będzie nowoczesna. Ruszył remont W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu ruszył długo wyczekiwany remont pracowni konserwatorskiej. Zyska ona nie tylko nowy sprzęt i oświetlenie, ale przede… » więcej 2022-07-03, godz. 12:00 Niedzielne koncerty w Muszli Leśnej umilą letnie spacery po Parku Zdrojowym w Głuchołazach Letnie niedzielne koncerty przez całe wakacje wypełnią Muszlę Leśną w Parku Zdrojowym w Głuchołazach. Najbliższy wystartuje już dziś (03.07) o godzinie… » więcej 2022-07-03, godz. 09:00 Praszkowskie muzeum zaprasza w wakacje na wystawę zainspirowaną przyrodą. Są obrazy i rzeźby Muzeum w Praszce prezentuje nową wystawę czasową, pt. 'Inspiracje przyrodą'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »