Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-01-19, 19:31 Autor: Katarzyna Zawadzka

Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim

Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim
Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim
Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu. Jubilat jest geografem, ekonomistą, specjalizuje się między innymi w tematyce przemian obszarów wiejskich. Zajmował się także tematem migracji i jej wpływem na region oraz strategiami rozwoju i planowania przestrzennego.
- Opole to miejsce, z którym jestem związany już prawie 60 lat - mówi prof. Heffner. - Całe życie spędziłem w Opolu, chociaż z przerwami na różne zajęcia, na pracę w innych miejscach. Koledzy z różnych ośrodków namawiali mnie, żebym transferował się do Łodzi, gdzie pracowałem na uniwersytecie w latach 90. Koledzy z Warszawy, jak podjąłem pracę w Polskiej Akademii Nauk, w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa, też namawiali mnie, żeby przeniósł się do Warszawy, ale stwierdziłem, że nie ma sensu tłoczyć się w Warszawie, gdy mieszka się w takim miejscu jak Opole - dodaje.

- Prof. Heffner jest wysoko oceniany wśród uczonych - mówi prof. dr hab. Andrzej Klasik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie. - Profesor współpracuje z różnymi ośrodkami akademickimi w Polsce i zagranicą. Pan profesor w Katowicach poprzez moją katedrę został profesorem, powołał katedrę i zbudował zespół, a dzięki niemu wiele osób ze środowiska opolskiego zrobiło w Katowicach doktoraty i habilitacje - dodaje.

Jubilatowi życzmy 100 lat!
Prof. dr hab. Krystian Heffner
prof. dr hab. Andrzej Klasik

Kultura i rozrywka

2022-05-18, godz. 15:03 Skarby rodziny Württembergów już są w Muzeum Śląska Opolskiego Zakupione na zagranicznej aukcji skarby rodziny Württembergów zostały dziś (18.05) po raz pierwszy zaprezentowane przez Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu… » więcej 2022-05-18, godz. 08:00 Poznać lepiej atrakcje Opolszczyzny i innych regionów. Międzynarodowe Targi Turystyki wracają po pandemicznej prze… Blisko stu wystawców zaprezentuje się na opolskim rynku podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Turystyki 'W stronę słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli… » więcej 2022-05-17, godz. 21:00 "Historia miłosna" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 'Historię miłosną' zobaczą widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera już w piątek (20.05) na małej scenie. Przedstawienie opowiada historię… » więcej 2022-05-17, godz. 19:30 "Przyjeżdżało tu pół Polski". Po dekadzie ma wrócić dyskoteka w Starych Budkowicach 10 lat od zakończenia działalności niebawem ma powrócić na rozrywkową mapę regionu dyskoteka w Starych Budkowicach. To kultowe na początku XXI wieku miejsce… » więcej 2022-05-17, godz. 17:30 Poezja w języku niemieckim. Finał konkursu za nami! Recytowali poezję w języku niemieckim. Za nami finał konkursu zorganizowanego już po raz 28. przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim… » więcej 2022-05-17, godz. 15:00 Moszna: przed nami "Muzyczne święto kwitnących azalii" i cztery różnorodne koncerty Jeden z najstarszych festiwali muzycznych Opolszczyzny znów rozkwitnie pośród azalii, choć nie obyło się bez trudności przy organizacji. Podczas rozpoczynającego… » więcej 2022-05-17, godz. 13:00 "sskjegg • szeg" na deskach opolskiego amfiteatru. To "opolscy" reprezentanci w Debiutach 59. KFPP Duet sskjegg • szeg to zwycięzcy tegorocznych 'Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty' w ramach 59. KFPP. Eliminacje odbyły się w Narodowym Centrum Polskiej… » więcej 2022-05-17, godz. 09:49 Debiut prozatorski Bartosza Suwińskiego W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu mogliśmy spotkać się z Bartoszem Suwińskim, autorem wierszy, krytykiem literackim, doktorem nauk humanistycznych… » więcej 2022-05-16, godz. 16:30 Opole w hołdzie Andrzejowi Nowakowi. Będzie nowy mural Kolejny muzyczny mural powstaje w stolicy regionu. Wizerunek pochodzącego z Opola Andrzeja Nowaka pojawi się na jednym z budynków w dzielnicy Zaodrze. Andrzej… » więcej 2022-05-15, godz. 07:00 "Bardzo nam się podoba, dzieci też zadowolone". Za nami 14. Noc Muzeów w Opolu [ZDJĘCIA] Rozwiązywali quizy, zwiedzali wystawy i słuchali wykładów. Opolanie tłumnie wzięli udział w 14. Nocy Muzeów w Opolu. Atrakcje przygotowało 9 instytucji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »