Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-19, 10:00 Autor: Monika Matuszkiewicz

Ruszyła kampania społeczna pokazująca cudzoziemców mieszkających od kilku lat w Opolu

W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
W Opolu ruszyła kampania społeczna "Tu mieszkam" [fot. facebook.com/dwaosiem]
"Tu mieszkam" - pod takim właśnie hasłem rozpoczęła się w Opolu kampania społeczna, która pokazuje cudzoziemców z całego świata mieszkających w Opolu. Wśród nich są między innymi obywatele Indii, Ukrainy czy RPA. Ich portrety można zobaczyć na tzw. citylightach, które są w 8 lokalizacjach miasta. Wykonane zostały przez Sławka i Rafała Mielników.
- To są osoby, które wybrały naszą stolicę regionu na swój dom, przestrzeń. Tutaj żyją, pracują i są częścią społeczeństwa - mówi Sławomir Mielnik, fotograf oraz współzałożyciel Fundacji 2.8 w Opolu.

- Na plakatach zobaczymy 10 osób. Podczas sesji fotograficznej podkreślali, że takich kampanii czy też świadomościowych informacji jest mało w Opolu. Oni bardzo chcieliby się podzielić z tutejszymi mieszkańcami tym, że im się tutaj mieszka dobrze. Co jest bardzo fajne i ważne, że opolanie, którzy ich spotykają, są przyjaźni do nich nastawieni. Im mieszka się tutaj bardzo dobrze i spokojnie.

Fotografie można zobaczyć na przykład przy wejściu do ZOO, na placu przed dworcem PKP oraz przed NCPP.
Sławomir Mielnik

Kultura i rozrywka

2021-12-09, godz. 14:55 19. Opolska Jesień Literacka z sukcesem frekwencyjnym Zakończyła się trwająca ponad miesiąc w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu 19. Opolska Jesień Literacka. Spotkania odbywały się stacjonarnie i on-line… » więcej 2021-12-09, godz. 13:45 "Straszny dwór" zagości na dwa dni w Opolu W Filharmonii Opolskiej przed nami kolejna koprodukcja. Tym razem usłyszymy operę 'Straszny dwór' Stanisława Moniuszki. Soliści, orkiestra i chór mają swoje… » więcej 2021-12-09, godz. 11:30 Nowa książka M.Ogórek o rabunku dzieł sztuki [ZDJĘCIA, FILM] 'Kat kłania się i zabija' - taki tytuł nosi kolejna książka dr Magdaleny Ogórek, której oficjalna premiera odbyła się podczas spotkania z czytelnikami… » więcej 2021-12-09, godz. 10:19 Prof. Stanisław Sławomir Nicieja spotka się z czytelnikami MBP w Kędzierzynie-Koźlu Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu organizuje spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją poświęcone kolejnej części książki… » więcej 2021-12-09, godz. 08:21 "Obiekty" - wystawa fotograficzna w Prudniku Opolski fotografik i filmowiec Wojciech Brzeszczak przygotował swoją nową wystawę fotograficzną w Prudniku. Tym razem nie będę to abstrakcja a artystyczne… » więcej 2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »