Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-04, 14:13 Autor: Mariusz Majeran

Seniorzy przez weekend odwiedzali muzea i galerie

Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
Weekend seniora w kulturze w GSW w Opolu [fot. Mariusz Majeran]
W ramach "Weekendu seniora w kulturze", ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, instytucje kultury zapraszały seniorów do bezpłatnych wizyt w swoich placówkach.
W naszym regionie dziewięć instytucji wzięło udział w tym projekcie. Jedną z nich była Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

- Zaprosiliśmy do zwiedzania i oprowadzania kuratorskiego po wystawie Mateusza Choróbskiego "Barbarzyńcy" - mówi dr Joanna Filipczyk, dyrektorka placówki. - W działania dla seniorów chętnie się włączamy. Zwłaszcza, że seniorzy są tutaj w Opolu taką bardzo wdzięczną i bardzo dużą grupa ludzi. Nie wiem, czy wszyscy sobie zdają sprawę z tego, że chyba więcej niż jedna trzecia mieszkańców Opola, to są osoby powyżej sześćdziesięciu lat. Także z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z tej okazji, żeby otworzyć swoje drzwi jeszcze bardziej dla seniorów.

Do akcji włączyły się także muzea w Opolu, Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Praszce, Kluczborku i Prószkowie.
Joanna Filipczyk

Kultura i rozrywka

2021-12-03, godz. 16:00 Od poniedziałku na antenie Radia Opole nowa powieść w odcinkach O historii opolskich Ślązaków, którzy wyemigrowali do Teksasu w Radiu Opole powstało wiele reportaży i programów. Tym razem od poniedziałku (06.12) zapraszamy… » więcej 2021-12-03, godz. 08:45 Z Kluczborka do Dubaju. 10 zdolnych wokalistek zaśpiewa na Światowym Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym 10 młodych wokalistek z kluczborskiej Fundacji Durecka Art poleci do Dubaju na Światowy Międzynarodowy Festiwal Artystyczny WAPA. » więcej 2021-12-02, godz. 17:15 Piątkowy wieczór z "Piękną i Bestią" w Oleśnie. Wstęp jest wolny, ale trzeba pamiętać o nowych restrykcjach Młodszą i starszą widownię Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na jutrzejsze (03.12) widowisko teatralne, pt. 'Piękna i Bestia'. » więcej 2021-12-02, godz. 16:15 Uczestnicy Atelier Żyj Kolorowo pokażą swoje obrazy Towarzystwo Przyjaciół Opola powołało do życia Atelier Żyj Kolorowo, które zrzesza aktywnych miłośników sztuki. Pokłosiem pierwszej akcji jest wystawa… » więcej 2021-12-02, godz. 12:03 "Jesteśmy Tacy Sami". Muzyczna integracja 'Jesteśmy Tacy Sami' - pod takim hasłem zorganizowano V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny. Wśród uczestników wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z… » więcej 2021-12-02, godz. 10:00 Nowa wystawa rzeźb Ignacego Nowodworskiego w Opolu Dr Ignacy Nowodworski, artysta plastyk Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu i nauczyciel akademicki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, przygotował nową… » więcej 2021-12-02, godz. 08:41 19. Opolska Jesień Literacka: ostatnie spotkania tylko on-line Powoli dobiega końca 19. Opolska Jesień Literacka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ze względu na sytuację pandemiczną i nowe obostrzenia sanitarne… » więcej 2021-12-01, godz. 11:30 Nie żyje opolski muzyk Piotr Skrzypiec W szpitalu w Opolu zmarł Piotr Skrzypiec. Był pianistą, aranżerem, kompozytorem, pedagogiem i animatorem kultury. Był założycielem i prowadzącym Wokalne… » więcej 2021-12-01, godz. 10:34 Brytyjska pisarka Maggie Brookes odwiedzi muzeum w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu w ramach cyklu Łambinowickie Spotkania Muzealne zaprasza na spotkanie z brytyjską pisarką dr Maggie Brookes. » więcej 2021-11-30, godz. 14:30 "Wielcy Polscy Ekonomiści" na Uniwersytecie Opolskim. To wystawa dzięki współpracy uczelni z Narodowym Bankiem Pol… Wystawę o 'Wielkich Polskich Ekonomistach' można od dzisiaj (30.11) oglądać na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »