Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-05, 14:08 Autor: Monika Matuszkiewicz

58. KFPP: W opolskim amfiteatrze próby przed wieczornym koncertem "Piosenka literacka" [ZDJĘCIA]

Próby do koncertu "Koncertu piosenki literackiej" 58.KFPP [fot. Łukasz Fura]
Próby do koncertu "Koncertu piosenki literackiej" 58.KFPP [fot. Łukasz Fura]
W opolskim amfiteatrze trwa próba generalna do koncertu "Piosenki literackiej". To będzie drugi dzisiejszy (05.09) koncert, jaki zostanie zaprezentowany podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Na scenie pojawią się znani i lubiani aktorzy, którzy wykonują najpopularniejsze utwory w nieco innej aranżacji.
Jedną z gwiazd, która dzisiaj pojawi się na deskach amfiteatru będzie Katarzyna Dąbrowska, aktorka i piosenkarka. Wykona utwór "Meluzyna". W Opolu jest nie pierwszy raz i jak przyznaje, stres jest zawsze. Jednak atmosfera tu panująca to łagodzi.

- Atmosfera jest cudowna, choć ja muszę powiedzieć, że przyjechałam dopiero wczoraj. Wcześniej miałam obowiązki w Warszawie, ale odrobinę tej atmosfery już poczułam. Jest jak zawsze niezwykle, z resztą przy festiwalu pracują wspaniali ludzie i niektórych z nich spotykam już po raz kolejny. To są bardzo miłe spotkania.

Kolejną artystką będzie znana już od wielu lat opolskiej publiczności Olga Bończyk, która pierwszy raz na festiwalu pojawiła się w 1999 roku.

- Po raz pierwszy w życiu będę wykonywała piosenkę Hani Banaszak, którą zresztą ubóstwiam i zawsze była moją idolką z młodości. Będę śpiewała "W moim magicznym domu", więc piosenka bardzo trudna wokalnie, ale i ogromne wyzwanie. Jest to jedna z moich ukochanych piosenek Hani, więc bardzo się cieszę. Myślę, że jak Hania usłyszy moje wykonanie tej piosenki, to się nie pogniewa, a wręcz jej się moja wersja spodoba.

Koncert rozpocznie się po godzinie 22:00. Wcześniej odbędzie się koncert pod tytułem "Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną". Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Katarzyna Dąbrowska
Olga Bończyk

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »