Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-22, 20:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę

Dyrektor GSW dr Joanna Filipczyk i rektor UO prof. dr hab. Marek Masnyk [fot. archiwum GSW]
Dyrektor GSW dr Joanna Filipczyk i rektor UO prof. dr hab. Marek Masnyk [fot. archiwum GSW]
Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad. Najważniejszym wydarzeniem w tym temacie jest organizacja wystawy prac dyplomowych studentów i absolwentów Wydziału Sztuki w murach galerii. Teraz wzajemna współpraca ma zostać jeszcze bardziej pogłębiona.
- Taka umowa to gwarancja dla obu stron - mówi dr Joanna Filipczyk, dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. - Współpracowaliśmy rzeczywiście bardzo długo, ale to była taka współpraca nieformalna. W sytuacjach, gdy będziemy chcieli zabiegać o fundusze czy pracować nad różnymi projektami, a to zdarza się coraz częściej, zmieniają się formuły pracy Galerii Sztuki Współczesnej i uniwersytetu także, piszemy programy, które otrzymują zewnętrzne finansowanie, wtedy tego typu projekty też mają sens - dodaje.

- To współpraca zakreślona na wielu polach - podkreśla dziekan Wydziału Sztuki dr hab. Bartosz Posacki. - Ta współpraca nie zaczyna się dziś, więc można by odnieść wrażenie, że pozornie nie zmieni się wiele, ale symbolika tego wydarzenia jest dla nas i myślę, że dla galerii także, znacząca. Ta współpraca trwa, trwała i mamy taką nadzieję trwać będzie, a owoce będziemy zbierać my wszyscy - dodaje.

Przypomnijmy, że aktualnie w Galerii Sztuki Współczesnej można oglądać wystawę Dyplomy 2021. Ekspozycja będzie prezentowana jeszcze do niedzieli (25.07).
Joanna Filipczyk
Bartosz Posacki

Kultura i rozrywka

2021-09-25, godz. 18:08 Już niebawem ruszy 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 'Miłość' to hasło przewodnie tegorocznego 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pochodzący ze Strzelec Opolskich aktor Arkadiusz Jakubik otrzyma Honorową… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 45.OKT: "Matka" w reż. Radka Stępnia na scenie Modelatornia Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa'. Wśród spektakli biorących udział w konkursie jest 'Matka' Witkacego w reż. Radka Stępnia z Teatru… » więcej 2021-09-25, godz. 13:45 Finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena z aplauzem publiczności otwiera przygotowania do jubileus… Publiczność 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku nie zawiodła i żywiołowo zareagowała na występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii… » więcej 2021-09-24, godz. 21:00 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »