Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-07-08, 11:07 Autor: Mariusz Majeran

Kompozycje Przemysława Gintrowskiego zabrzmią w Kołobrzegu

Przemysław Gintrowski/fot. Piotr Kosela/wilipedia.pl
Przemysław Gintrowski/fot. Piotr Kosela/wilipedia.pl
III Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego w Kołobrzegu rozpocznie się w najbliższy piątek (09.07) i potrwa trzy dni. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.
W pierwszym dniu przesłuchania konkursowe uczestników po pierwszej preselekcji.

- Jesteśmy zadowoleni, że przyszło najwięcej zgłoszeń od początku trwania konkursu - mówi rzecznik prasowy imprezy Michał Kaczmarczyk. - Ich liczba przeszła nasze najwyższe oczekiwania, było niecałe pięćdziesiąt. Wiemy, że dwadzieścia pięć podmiotów wykonawczych wystąpi w Regionalnym Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. Będzie oceniane przez jury, rywalizując o nagrody ufundowane przez prezesa TVP.

Laureata poznamy w sobotę późnym wieczorem.

- W tym roku będzie szeroki przegląd twórczości Przemysława Gintrowskiego - dodaje rzecznik. - W tym roku usłyszymy nie tylko te najbardziej popularne, można powiedzieć przeboje, Przemysława Gintrowskiego. Faktycznie będzie piosenka "Mury" czy kołysanka z filmu "Tato". Ale też pojawią się utwory, które znają właściwie tylko najbardziej wierni fani Gintrowskiego. Także jest to naprawdę uczta dla uszu.

W pierwszym dniu będzie także koncert "Raport z oblężonego miasta 2021", w drugim koncert "Gintrowski. Psalmy", a w trzecim program interaktywny "Gintrowski od A do Z przy śpiewającym fortepianie". Wstęp na imprezy jest wolny, obowiązują obostrzenia pandemiczne.

Na miejscu będzie reporter Radia Opole Mariusz Majeran. Relacje w piątkowych programach "Dobry Moment", "Dobre Granie" i Rewiry Kultury, a także w serwisach informacyjnych.

Szczegółowy program poniżej


III Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu [materiały organizatora]

Oficjalny plakat III Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu [materiały organizatora]
Michał Kaczmarczyk cz. 1
Michał Kaczmarczyk cz. 2
Wywiad z Michałem Kaczmarczykiem

Kultura i rozrywka

2021-09-25, godz. 18:08 Już niebawem ruszy 19. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy 'Miłość' to hasło przewodnie tegorocznego 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pochodzący ze Strzelec Opolskich aktor Arkadiusz Jakubik otrzyma Honorową… » więcej 2021-09-25, godz. 16:20 45.OKT: "Matka" w reż. Radka Stępnia na scenie Modelatornia Trwają 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa'. Wśród spektakli biorących udział w konkursie jest 'Matka' Witkacego w reż. Radka Stępnia z Teatru… » więcej 2021-09-25, godz. 13:45 Finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena z aplauzem publiczności otwiera przygotowania do jubileus… Publiczność 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku nie zawiodła i żywiołowo zareagowała na występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii… » więcej 2021-09-24, godz. 21:00 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 19:25 Już jutro rusza międzynarodowy Festiwal Kino Dzieci. Co czeka najmłodszych widzów? Filmy pełno i krótkometrażowe, animacje, czy dokumenty przeznaczone dla najmłodszych widzów. To wszystko czeka na uczestników 8. Festiwalu Filmowego Kino… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Przed nami wielki finał 29. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku Dzieła Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego oraz Mieczysława Karłowicza usłyszymy dziś (24.09) wieczorem podczas finałowego koncertu 29. Śląskiego… » więcej 2021-09-24, godz. 11:00 "Łap RAP" w Muzeum Polskiej Piosenki. Na początek warsztaty taneczne Jakub 'Grędziu' Gręda, wielokrotny laureat konkursów tanecznych poprowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. To wydarzenie otworzy projekt edukacyjno-artystyczny… » więcej 2021-09-23, godz. 18:21 45.OKT: Publiczność żywiołowo przyjęła "Lalkę" z Teatru Słowackiego w Krakowie Za nami adaptacja 'Lalki' Bolesława Prusa w reżyserii Wojciecha Klemma z Teatru Słowackiego w Krakowie. To pierwszy spektakl 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych… » więcej 2021-09-23, godz. 14:10 Ewa Winnicka o Małej Polsce w Ameryce. Spotkanie w WBP 'Greenpoint. Kroniki Małej Polski' - o tej książce Ewa Winnicka opowie dziś (23.09) w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. W reportażu sięga do początków… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »