Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-06-15, 19:03 Autor: Mariusz Majeran

60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP

Edmund Borzemski i Harry Duda - spotkanie autorskie w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Edmund Borzemski i Harry Duda - spotkanie autorskie w WBP [fot. Mariusz Majeran]
Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji "Hieroglify drogi".
Spotkanie prowadził opolski literat Harry Duda, który także napisał wstęp do książki. Był także recenzentem literackim tego tomu poezji.

- Obserwuję rozwój poetycki Edmunda Borzemskiego od jego debiutu -mówi Harry Duda. - Wielki plus tej poezji jest taki, że operuje bardzo oszczędnymi środkami wyrazu. I to są bardzo proste środki wyrazu, także to jest poezja z gatunku tych, które mają szansę oddziaływać bezpośrednio na czytelnika. I to są po prostu dobre wiersze. Chociaż trudne do czytania głośnego. To są wiesze tak oszczędne w słowach i tak dużo się dzieje między wierszami, że właściwie powinny być czytane po cichu.

- Jak się ma 60 lat, to trzeba napisać coś, co będzie swoistym podsumowaniem - dodaje Edmund Borzemski. - Jest to taka książka podsumowująca moje życie nie tylko literackie ale to losowe także. I jest to bodaj najważniejsza z dotychczasowych, ze wszystkich moich dwunastu. Jest to książka zawierająca obfity materiał, bo około stu pięciu wierszy.

Na samym początku spotkania Agnieszka Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego wręczyła Edmundowi Borzemskiemu przyznaną w ubiegłym roku nagrodę zarządu województwa opolskiego w dziedzinie kultury. Ze względu na pandemię nie można było zorganizować uroczystości wcześniej.

Radio Opole było patronem medialnym spotkania.
Harry Duda
Edmund Borzemski

Kultura i rozrywka

2021-07-23, godz. 18:00 Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa: przed nami wiolonczela na jazzowo Klasycznie, tanecznie, kontemplacyjnie czy jazzowo - w takich odsłonach można odkrywać muzykę wiolonczelową lub z udziałem wiolonczeli w ramach festiwalowej… » więcej 2021-07-23, godz. 11:29 Nysa: przed nami koncert pamięci Janusza Toczka 'Budzimy się w słowach' - to tytuł koncertu, który odbędzie dziś (23.07) wieczorem w Nysie. » więcej 2021-07-22, godz. 20:00 Współpraca pełną parą! GSW i UO podpisały umowę Uniwersytet Opolski i Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu podpisały umowę o współpracy. Obie instytucje realizują wspólne inicjatywy od ponad dwóch dekad… » więcej 2021-07-22, godz. 17:30 Biegun Ciepła - nowy projekt artystyczny GSW W Prószkowie trwają przygotowania do nowego projektu artystycznego zatytułowanego 'Biegun ciepła'. Podczas Polsko-Niemieckiego Festiwalu Sztuki odbędą się… » więcej 2021-07-22, godz. 15:00 "Lee Schubienik" w OPO. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Konefał O książce 'Lee Schubienik' opowiedziała w klubokawiarni OPO w Opolu Aleksandra Konefał. To debiut na rynku wydawniczym opolskiej autorki, która podczas spotkania… » więcej 2021-07-22, godz. 13:00 Dzieła Chopina na 8 rąk i 4 smyczki zabrzmiały na inauguracji Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej w Nysie [ZDJ… Dzieła Fryderyka Chopina w opracowaniach Piotra Mossa, Sabiny Meck i Leszka Kołodziejskiego na cztery wiolonczele zabrzmiały premierowo podczas koncertu otwierającego… » więcej 2021-07-22, godz. 11:15 Ruszyły zapisy do Festiwalu Polskiej Piosenki "Kryształowy Kamerton" Powstał nowy przegląd skierowany do artystów piosenki autorskiej. Jesienią odbędzie się I Festiwal Polskiej Piosenki 'Kryształowy Kamerton' 2021 w Warszawie… » więcej 2021-07-21, godz. 19:54 Koncertem syberyjskiego barda rozpoczął się "Sputnik nad Opolem" [ZDJĘCIA] Evgen Malinowski rozpoczął swoim recitalem 6. Sputnik nad Opolem. Przegląd filmów rosyjskich połączony jest z koncertem i spotkaniami autorskimi. » więcej 2021-07-21, godz. 18:00 Kryminał na lato na antenie Radia Opole. To będzie "Ostre cięcie" [ZDJĘCIA] Radio Opole przygotowało dla słuchaczy na lato nową powieść w odcinkach. Będzie to radiowa adaptacja książki 'Ostre cięcie' Adama Budzika. Autor pochodzi… » więcej 2021-07-21, godz. 16:15 Bajeczne projekcje filmowe dla dzieci i młodzieży w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu 'Wakacje Mikołajka' w kinie pod chmurką proponuje na czwartkowy (22.07) wieczór Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu. Plenerowa projekcja czekać będzie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »