Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-04, 06:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach

Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach [fot. archiwum gminy]
Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach [fot. archiwum gminy]
Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach [fot. archiwum gminy]
Wystawa o początkach Solidarności na rynku w Krapkowicach [fot. archiwum gminy]
Jeszcze przez dwa tygodnie na rynku w Krapkowicach można oglądać wystawę poświęcona Solidarności, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Można na niej zobaczyć przekrój wydarzeń związanych z ruchem robotniczym, który był aktywny również w krapkowickich zakładach produkcyjnych.
- Na kilkunastu tablicach przedstawiono najważniejsze momenty, fakty i postaci – mówi Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic. - Trochę mieszkańców, i to w różnym wieku, przychodzi, czyta… Komentarze mamy raczej pozytywne, chociaż było też kilka takich dyskusyjnych, kto był ważniejszy od kogo, ale myślę, że to też powoduje, że wracamy do tych czasów i nie odchodzi to w zapomnienie. Zapraszam do odwiedzenia tej wystawy na rynku w Krapkowicach.

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” była prezentowana już w 91 miastach w Polsce, w naszym regionie m.in. w Brzegu, Opolu i Nysie.
Andrzej Kasiura

Kultura i rozrywka

2021-05-07, godz. 16:56 Muzyka H.M. Góreckiego w hołdzie Ślązakom poległym w powstaniach Koncert upamiętniający 100. rocznicę III powstania śląskiego przygotowała dla melomanów Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera. Z uwagi na obowiązujące… » więcej 2021-05-06, godz. 17:00 "Zahuczały góry, zaszumiały lasy". Premiera singla zespołu Zakuka 'Zahuczały góry, zaszumiały lasy' - to tytuł singla zespołu Zakuka, który w czwartek (6.05) ma swoją premierę. Autorami i wykonawcami piosenki, która… » więcej 2021-05-06, godz. 10:39 Robert Więckiewicz zagra "Behawiorystę". Poznaliśmy obsadę serialu, który będzie kręcony w Opolu W tytułową rolę byłego prokuratora i eksperta z zakresu komunikacji niewerbalnej, który będzie tropił groźnego przestępcę, wcieli się Robert Więckiewicz… » więcej 2021-05-05, godz. 21:16 To oni tworzą świat, dlatego biorą obiektyw w swoje ręce! Przełamywanie stereotypów dotyczących płci, samoakceptacja czy ochrona środowiska - to tylko niektóre z tematów, którym czas i uwagę poświęcili młodzi… » więcej 2021-05-05, godz. 19:00 Iwona Solisz nowym dyrektorem Muzeum Śląska Opolskiego. Pokonała w konkursie trzech kandydatów Dziś (05.05) z rąk marszałka województwa Andrzeja Buły otrzymała akt powołania na nowe stanowisko kierownicze. Iwona Solisz ukończyła Wydział Sztuk Pięknych… » więcej 2021-05-05, godz. 16:15 Konkurs "Modelatornia". Trzy projekty powalczą w drugim etapie rywalizacji! Trzy projekty na realizację spektaklu przeszły do drugiego etapu konkursu 'Modelatornia'. To inicjatywa skierowana do twórców poszukujących nowych, świeżych… » więcej 2021-05-05, godz. 13:10 Ostatnie próby oleskiego Wind Bandu przed festiwalem "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" Oleski Wind Band przygotowuje się do występu na tegorocznym festiwalu „Muzyczne Święto Kwitnących Azalii” w Mosznej. Do udziału w koncercie zostali zaproszeni… » więcej 2021-05-04, godz. 18:46 Rozmnażają stado! Trwa zbiórka Stowarzyszenia Opolskie Lamy Trwa internetowa zbiórka 'Śladami Lam - Odpal nowe lamy'. Organizatorzy chcą, aby w Opolu pojawiły się kolejne figurki promujące organizowany w mieście… » więcej 2021-05-04, godz. 10:45 Można już wysyłać zgłoszenia do konkursu recytatorskiego organizowanego przez MDK w Oleśnie W Oleśnie ruszył powiatowy etap 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkól ponadpodstawowych i osób dorosłych. Swoje zgłoszenia można… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »