Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-30, 11:58 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rajd zabytkowych traktorów, bieg charytatywny i koncerty on-line to propozycje na majówkę

1 maja odbędzie się rajd zabytkowymi traktorami na Górę św. Anny [fot. Marcin Kus]
1 maja odbędzie się rajd zabytkowymi traktorami na Górę św. Anny [fot. Marcin Kus]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Weekend majowy w tym roku nie będzie obfitował w atrakcje jak w poprzednich latach, ale zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń, w których będzie można wziąć udział zarówno on-line, jak i na świeżym powietrzu.
1 maja na Górze św. Anny będzie można podziwiać zabytkowe traktory. Tego samego dnia w Jemielnicy zaplanowany jest bieg charytatywny, a przez cały weekend będzie można korzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

- Razem z kolegami z Lublińca i z Górnośląskiego Stowarzyszenia Silesia Traktor, planujemy w sobotę (01.05) pierwszy rajd zabytkowymi ciągnikami rolniczymi na Górę św. Anny – mówi Marcin Kus z ekipy Stary Traktor Głogówek. - Wyjazd planujemy równo w południe, gdzieś około 12:30 będzie nas można odnaleźć gdzieś na trasie. Trasa będzie przebiegała z Leśnicy przez Zdzieszowice na Górę św. Anny z małym postojem przy punkcie widokowym oraz na parkingu przy bazylice. Następnie udamy się z powrotem do Leśnicy aleją czereśniową.

Również 1 maja odbędzie się bieg charytatywny „Dyszka dla Rodziny” w Jemielnicy wokół stawów przy kościele. Początek o godzinie 15:00. Uczestnicy poza bieganiem mają też możliwość wsparcia finansowego Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

- Zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w zabawach i koncertach, które przygotowaliśmy – mówi Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. - Będziemy się spotykać 1, 2 i 3 maja w godzinach porannych i popołudniowych, równo o 11 i o 17. Poranki są przeznaczone dla dzieci. Instruktorka Agnieszka Witkiewicz zaprasza do prac ręcznych. 1 maja będziemy wspólnie robić kotylion. O godzinie 17:00 coś dla wszystkich. 2 maja fantastycznie zabawny spektakl w wykonaniu Teatru Ludzi Pracujących w reżyserii Kingi Dębskiej i Aleksandry Pasoń pod tytułem „Kazuo się żeni”.

Pełen program imprezy można znaleźć na stronie internetowej i profilu facebookowym MOK-u, tam też będą dostępne relacje live z warsztatów i koncertów.
Marcin Kus
Piotr Gabrysz

Kultura i rozrywka

2021-06-16, godz. 14:30 Kluczbork: zapisy do szkoły muzycznej potrwają do 21 czerwca Większość szkół muzycznych Opolszczyzny zakończyło już przyjmowanie zgłoszeń rekrutacyjnych, ale Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana… » więcej 2021-06-15, godz. 19:03 60 lat zamknięte w ponad stu wierszach - spotkanie autorskie z Edmundem Borzemskim w WBP Poeta Edmund Borzemski spotkał się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Pretekstem było zaprezentowanie najnowszego tomu poezji 'Hieroglify… » więcej 2021-06-14, godz. 19:30 Korfantowski poeta przedstawi swój nowy tom poezji Edmund Borzemski, pochodzący z Opola a mieszkający w Korfantowie poeta, zaprezentuje publiczności swój najnowszy tomik poezji. Spotkanie autorskie odbędzie… » więcej 2021-06-14, godz. 16:30 "Tacy sami" - to tytuł najlepszej piosenki przedszkolnej. Nagrody rozdane Za nami gala II Krajowego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Z tej okazji laureaci wystąpili w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Grand Prix otrzymała piosenka… » więcej 2021-06-14, godz. 15:17 36. Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej zainaugorwane owacyjnie [ZDJĘCIA] W gronie muzycznych przyjaciół, przy dźwiękach zabytkowych organów kościoła ewangelickiego w Kluczborku i z długimi owacjami na stojąco na zakończenie… » więcej 2021-06-14, godz. 14:00 Bogacica: muzyczne "misterium" zachwyciło publiczność [ZDJĘCIA] Owacjami na stojąco przyjęła publiczność 'misterium', jakie w Bogacicy (koło Kluczborka) stworzyli muzycy z Kolegium Muzyki Ewangelickiej. W niedzielne (13.06)… » więcej 2021-06-14, godz. 11:48 Autorzy, książki i spotkania. Za nami 5. Festiwal Książki w Opolu Zakończył się 5. Festiwal Książki w Opolu. W ramach spotkań głównych o swoich książkach mówiło 24 autorów w tym Andrzej Stasiuk, Anna Dziewit-Meller… » więcej 2021-06-13, godz. 18:00 Dawna historia w opolskim skansenie na wyciągnięcie ręki [ZDJĘCIA] W sobotę (12.06) tłumy, a w niedzielę trochę mniej turystów odwiedziło Muzeum Wsi Opolskiej. Pracownicy merytoryczni opowiadali o wystawach, którymi się… » więcej 2021-06-13, godz. 15:00 Kultura w odpowiednim standardzie. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku czeka kapitalny remont Energooszczędny, ekologiczny, funkcjonalny i przyjazny - taki po remoncie ma być Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku. Gmina na modernizację obiektu… » więcej 2021-06-13, godz. 10:00 Gniewomir Tomczyk nagrywa koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. "To miejsce jest magiczne" [ZDJĘCIA] Gniewomir Tomczyk wraz z zespołem nagrywa koncert w Studiu M imienia SBB w siedzibie Radia Opole. Wydarzenie będzie promować trzecią autorską płytę perkusisty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »