Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-30, 11:58 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Rajd zabytkowych traktorów, bieg charytatywny i koncerty on-line to propozycje na majówkę

1 maja odbędzie się rajd zabytkowymi traktorami na Górę św. Anny [fot. Marcin Kus]
1 maja odbędzie się rajd zabytkowymi traktorami na Górę św. Anny [fot. Marcin Kus]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Oferta MOK Kędzierzn-Koźle na majówkę [fot. archiwum MOK]
Weekend majowy w tym roku nie będzie obfitował w atrakcje jak w poprzednich latach, ale zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń, w których będzie można wziąć udział zarówno on-line, jak i na świeżym powietrzu.
1 maja na Górze św. Anny będzie można podziwiać zabytkowe traktory. Tego samego dnia w Jemielnicy zaplanowany jest bieg charytatywny, a przez cały weekend będzie można korzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

- Razem z kolegami z Lublińca i z Górnośląskiego Stowarzyszenia Silesia Traktor, planujemy w sobotę (01.05) pierwszy rajd zabytkowymi ciągnikami rolniczymi na Górę św. Anny – mówi Marcin Kus z ekipy Stary Traktor Głogówek. - Wyjazd planujemy równo w południe, gdzieś około 12:30 będzie nas można odnaleźć gdzieś na trasie. Trasa będzie przebiegała z Leśnicy przez Zdzieszowice na Górę św. Anny z małym postojem przy punkcie widokowym oraz na parkingu przy bazylice. Następnie udamy się z powrotem do Leśnicy aleją czereśniową.

Również 1 maja odbędzie się bieg charytatywny „Dyszka dla Rodziny” w Jemielnicy wokół stawów przy kościele. Początek o godzinie 15:00. Uczestnicy poza bieganiem mają też możliwość wsparcia finansowego Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

- Zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w zabawach i koncertach, które przygotowaliśmy – mówi Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. - Będziemy się spotykać 1, 2 i 3 maja w godzinach porannych i popołudniowych, równo o 11 i o 17. Poranki są przeznaczone dla dzieci. Instruktorka Agnieszka Witkiewicz zaprasza do prac ręcznych. 1 maja będziemy wspólnie robić kotylion. O godzinie 17:00 coś dla wszystkich. 2 maja fantastycznie zabawny spektakl w wykonaniu Teatru Ludzi Pracujących w reżyserii Kingi Dębskiej i Aleksandry Pasoń pod tytułem „Kazuo się żeni”.

Pełen program imprezy można znaleźć na stronie internetowej i profilu facebookowym MOK-u, tam też będą dostępne relacje live z warsztatów i koncertów.
Marcin Kus
Piotr Gabrysz

Kultura i rozrywka

2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »