Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-27, 17:45 Autor: Daniel Klimczak

Młody muzyk z Brzegu ma szansę wystąpić na festiwalu w Opolu. Przepustkę do występu może dać mu zwycięstwo w Szansie na sukces

Damian Lis [fot. Daniel Klimczak]
Damian Lis [fot. Daniel Klimczak]
Damian Lis (z lewej) i Renata Jabłońska-Denes (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Damian Lis (z lewej) i Renata Jabłońska-Denes (z prawej) [fot. Daniel Klimczak]
Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Młody brzeżanin został laureatem ostatniego odcinka Szansy na sukces. Zwycięstwo to może dać mu także przepustkę do występu na deskach opolskiego amfiteatru w czasie tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Damian Lis zaśpiewał w programie utwór "Nic do stracenia", który stworzyli Mrozu i Sound'n'Grace. Jak mówi brzeżanin sukces w programie był efektem wielu lat pracy związanych z rozwojem umiejętności wokalnych.

- Przesłuchanie do tego programu odbyło się online. Trzeba było wysłać 2 polskie piosenki śpiewane przez siebie. Później jechałem do Warszawy, gdzie było nagranie odcinka. To bardzo ważne, kto ile śpiewa. Myślę, że nie każdy może się tam dostać. Ja cieszę się, że mi się udało i że ludzie widzą we mnie potencjał - przyznaje.

Laureat Szansy na sukces jest absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu, gdzie zdobywał zawód fryzjera. Młody muzyk dał dziś minirecital swoim byłym nauczycielom. Dyrektor placówki Renata Jabłońska-Denes wspomina, że artysta w czasie nauki wyróżniał się nie tylko w sferze muzycznej.

- Damian ma naprawdę wszechstronne uzdolnienia. Wszystkie konkursy, olimpiady fryzjerskie wyglądały tak, że to właśnie Damian stawał na podium. W naszej szkole takich bardzo zdolnych, młodych ludzi wyłapujemy i staramy się, żeby oni gdzieś w tłumie nam nie umknęli - dodaje.

Wokalista od lat rozwija swój talent pod okiem Joanny Bilowickiej z Brzeskiego Centrum Kultury. Instruktorka przyznaje, że oprócz wrodzonego talentu, jej podopieczny wkłada też wiele pracy w treningi wokalne.

- Kiedy Damian przyszedł do nas, miał różne zawirowania, naleciałości, które trzeba było gdzieś wyszlifować, trochę popracować nad emisją, nad jego otwartością i nad techniką, ale wszystko poszło w dobrym kierunku - zapewnia.

Dodajmy, że młody brzeżanin na razie śpiewa głównie utwory innych wykonawców. Oprócz tego pracuje on także nad własnymi piosenkami.
Damian Lis
Renata Jabłońska-Denes
Joanna Bilowicka

Kultura i rozrywka

2022-05-28, godz. 08:32 "Dziady" Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie otworzyły opolski festiwal teatralny Widzowie pierwszego konkursowego spektaklu tegorocznych konfrontacji zobaczyli bardzo nowoczesne odczytanie 'Dziadów' Adama Mickiewicza w interpretacji Mai K… » więcej 2022-05-28, godz. 08:14 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne zostały oficjalnie otwarte. "Staramy się, żeby to było święto teatru" Tegoroczne Opolskie Konfrontacje Teatralne zostały otwarte. Podczas 46. odsłony święta festiwalu teatralnego zobaczymy 6 konkursowych spektakli, niezliczoną… » więcej 2022-05-28, godz. 08:00 Ruszyło Festiwalowe Radio Opole. Specjalny program będzie nadawany przez miesiąc Od dzisiaj (28.05) można słuchać Festiwalowego Radia Opole, czyli specjalnego programu, który stworzyliśmy dla Państwa w związku ze zbliżającym się 59… » więcej 2022-05-27, godz. 11:40 Tłumy na spotkaniu "Twarze Opola". Z mieszkańcami spotkał się Tadeusz Jacek Rogoża W ramach cyklu 'Twarze Opola' w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych o swojej pasji opowiadał Tadeusz Jacek Rogoża. Opolski krajoznawca i społecznik mówił… » więcej 2022-05-27, godz. 09:15 Ruszają konfrontacje teatralne. Na początek "Dziady" w reż. Mai Kleczewskiej 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa' rozpoczną się w piątek (27.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zobaczymy sześć spektakl konkursowych… » więcej 2022-05-26, godz. 17:27 Finalista Konkursu Chopinowskiego zagra na zamku w Mosznej Finalista XVIIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021) Kamil Pacholec powraca na Opolszczyznę. Jeszcze przed rozpoczęciem… » więcej 2022-05-26, godz. 14:27 Majowe "Twarze Opola" dziś w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu Centralne Muzeum Jeńców Wojennych organizuje cykliczne spotkania zatytułowane 'Twarze Opola'. Do tej pory mieliśmy okazję poznać sylwetki blisko czterdziestu… » więcej 2022-05-26, godz. 11:00 46. OKT: czytanie sztuk w Radiu Opole. Pierwsze już w niedzielę Ruszają 46. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka żywa'. Festiwalowi będą towarzyszyć także wydarzenia okołoteatralne. Jednym z nich jest czytanie sztuk… » więcej 2022-05-25, godz. 18:00 Podróżnicy spotkają się w Głogówku. Będzie sporo prelekcji! 15. Spotkanie Znajomych Podróżników rozpocznie się w piątek (27.05) w Głogówku i potrwa do soboty (28.05). W programie między innymi opowieści o podróżach… » więcej 2022-05-25, godz. 15:00 Nowy przekład "Boskiej komedii" Dantego poznamy w WBP Do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu przyjedzie Jarosław Mikołajewicz, autor nowego przekładu 'Boskiej komedii' Dantego Alighieri. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »