Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-04-09, 20:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

"W drodze do Polski..." konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

"Konkurs w drodze do Polski - wspomnienie powstań śląskich" [fot. archiwum organizatora]
"Konkurs w drodze do Polski - wspomnienie powstań śląskich" [fot. archiwum organizatora]
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny [fot. Wanda Kownacka]
Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny [fot. Wanda Kownacka]
"W drodze do Polski - wspomnienie powstań śląskich" to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw śląskiego i opolskiego. Organizuje go Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny.
- Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej zainspirowanej jednym z pięciu tekstów, które wybraliśmy - mówi dr Katarzyna Szawan z muzeum. - Teksty są bardzo różne. Wśród nich są zarówno wiersze, które powstały w okresie powstań i plebiscytów, ale są także utwory z późniejszego okresu, inspirowane tą tematyką. Można na przykład wybrać dwie piosenki zespołu Dżem: "Opowiedzcie wiatry" oraz "Puść mnie matko do powstania" - dodaje.

Na zwycięzców czekają nagrody, a wśród nich moneta wyemitowana z okazji 100-lecia III Powstania Śląskiego przez Narodowy Bank Polski, który jest partnerem konkursu. Prace należy wysyłać na adres Muzeum Czynu Powstańczego na Górze Św. Anny do 28 maja. Decyduje data stempla pocztowego.
Dr Katarzyna Szawan

Kultura i rozrywka

2021-05-16, godz. 14:00 Moszna: przed nami drugi festiwalowy dzień i zmiany wymuszone warunkami pogodowymi Sławomir Zubrzycki i zbudowana przez niego, w oparciu o projekty Leonarda da Viciego, viola organista będą bohaterami drugiego festiwalowego dnia na zainaugurowanym… » więcej 2021-05-16, godz. 09:44 Muzyczne wspomnienie III Powstania Śląskiego. W opolskim amfiteatrze dziś wieczorem wyjątkowy koncert W opolskim amfiteatrze odbędzie się dziś (16.05) koncertu z okazji setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. 'Moja ziemio wyśniona' to widowisko łączące… » więcej 2021-05-16, godz. 09:12 Muzyka zakwitła w Mosznej, na przekór kapryśnej pogodzie [ZDJĘCIA, FILM] 37. Festiwal 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej został zainaugurowany, choć nie obyło się bez dynamicznych zwrotów… » więcej 2021-05-15, godz. 20:51 Noc Muzeów w Opolu. "Mimo wszystko" można sobie pozwiedzać! 'Mimo wszystko' pod takim hasłem trwa w Opolu 13. Noc Muzeów. Większość wydarzeń odbywa się w internecie, ale niektóre placówki są otwarte dla zwied… » więcej 2021-05-15, godz. 18:25 13. Noc Muzeów w Opolu. Opolskie instytucje zapraszają "Mimo wszystko" stacjonarnie i online 'Mimo wszystko' - to hasło tegorocznej 13. Nocy Muzeów w Opolu. W ten sposób opolskie placówki kulturalne sygnalizują, że choć w reżimie sanitarnym, to… » więcej 2021-05-15, godz. 13:15 Raper Koza i muzyk jazzowy Kuba Więcek do posłuchania w Radiu Opole - na ich wspólny koncert zaprasza Piotr Metz Podczas koncertu w ramach 2. 'Portu Kultury' muzycy zaprezentują efekt swojej współpracy, czyli projekt 'Niebo nad Berlinem'. W ocenie redaktora Piotra Metza… » więcej 2021-05-15, godz. 11:35 Krytycy sztuki będą rozmawiać o "Obrazach uczuć" w GSW w Opolu „Obrazy uczuć” - to temat dyskusji online, na którą zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Udział w niej wezmą przedstawiciele Sekcji Polskiej… » więcej 2021-05-14, godz. 19:39 Moszna: wielkie odliczanie do inauguracji "Muzycznego Święta Kwitnących Azalii" Muzyka polska zabrzmi na inauguracji 37. Festiwalu 'Muzyczne Święto Kwitnących Azalii' im. Zbigniewa Pawlickiego w Mosznej. Wyczekiwane przez melomanów wydarzenie… » więcej 2021-05-14, godz. 19:00 Coś dla większych i mniejszych moli książkowych. Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach w weekend zaprasza mieszkańców… 'Na tropie książki'. To gra terenowa, na którą od jutra (15.05) zaprasza mieszkańców Gminna Biblioteka Publiczna w Łubnianach. » więcej 2021-05-14, godz. 16:30 „Moja ziemio wyśniona” - koncert z okazji 100. rocznicy III Powstania Śląskiego. Prosto z NCPP w Radiu Opole „Moja ziemio wyśniona” - to tytuł niedzielnego (16.05) koncertu, który obydwa się w ramach obchodów setnej rocznicy III Powstania Śląskiego. Na scenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »